Bieg zakochanych w Parku Hercklekoty – Zdjęcia z Doliny Trzech Stawów

Bieg zakochanych w Parku Hercklekoty – Zdjęcia z Doliny Trzech Stawów
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski11.02.2024 | 7 min.

Bieg zakochanych w Parku Hercklekoty to impreza biegowa organizowana co roku w lutym w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. W tym roku odbyła się już jej 10. edycja, która zgromadziła setki zakochanych w bieganiu oraz w sobie uczestników. Przez dwa dni rywalizowali oni na dystansach od 50 metrów do 10 kilometrów. Poniżej prezentujemy galerię ponad 30 zdjęć z tegorocznych zmagań w scenerii zimowego parku.

Parkowe Hercklekoty w Dolinie Trzech Stawów

Bieg zakochanych w Parku Hercklekoty to impreza biegowa organizowana co roku w lutym w malowniczej Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. W tym roku odbyła się już jej jubileuszowa, 10. edycja, która przyciągnęła rzesze amatorów biegania oraz zakochanych par pragnących aktywnie spędzić walentynkowy weekend.

Zawody rozgrywane były przez dwa dni - w sobotę rywalizowały dzieci, a w niedzielę dorośli. Najmłodsi pokonywali dystanse od 50 do 700 metrów, starsi natomiast mierzyli się z trasami 5 i 10 kilometrów. Poza biegiem zorganizowano również marsz nordic walking na 5 km.

Parkowe Hercklekoty co roku przyciągają nie tylko profesjonalnych biegaczy, ale także amatorów pragnących spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Walentynkowa atmosfera i wyjątkowe otoczenie sprawiają, że na starcie pojawia się wielu zakochanych, dla których bieg jest okazją do wspólnej zabawy i integracji.

Tegoroczna edycja była szczególna, ponieważ był to pierwszy bieg nowego cyklu Grand Prix MK Team 2024. Z pewnością zachęciło to wielu uczestników do wystartowania i zdobycia pierwszych punktów w klasyfikacji generalnej.

Zakochani biegacze na dystansie 5 i 10 km

Największą popularnością wśród dorosłych cieszyły się dystanse 5 i 10 km prowadzące urokliwymi alejkami Doliny Trzech Stawów. Wielu uczestników stanowiły pary, które wspólnie pokonywały trasę, kibicując sobie nawzajem. Była to doskonała okazja, by zarówno poprawić kondycję, jak i umocnić relacje.

Zawodnicy mieli do pokonania jedną lub dwie pętle wokół stawów, mijając po drodze piękne krajobrazy o tej porze roku. Lecz mimo urokliwych widoków, zadbali o wysoką intensywność biegu i osiąganie jak najlepszych czasów. Wielu z nich to doświadczeni biegacze regularnie startujący w zawodach.

Oprócz sportowej rywalizacji, nie brakowało radosnej i przyjaznej atmosfery. Bieg upłynął w miłej, walentynkowej aurze, która zbliżyła do siebie pary i pozwoliła na aktywne spędzenie czasu we dwoje. To wspaniały sposób na umocnienie więzi i zacieśnienie relacji.

Najlepsi zawodnicy w kategorii open

W kategorii open najlepsze czasy i wysokie lokaty uzyskali zarówno amatorzy, jak i zawodowi biegacze. Wśród mężczyzn na 10 km zwyciężył Stanisław Piela z Cięciny, drugie miejsce zajął Mateusz Wolnik z Pszczyny, a trzecie Piotr Szalony z Jaworzna.

Wśród kobiet na 5 km najszybsza była Aneta Klimasara z Chorzowa przed Katarzyną Kotulą z Siemianowic Śląskich i Anną Stępniak z Mikołowa. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom świetnej postawy.

Czytaj więcej: Nowy serial twórców Gry o tron zapowiada się na totalny chaos? Już wiem, że tego nie obejrzę

Wyniki biegu na 10 km mężczyzn

1. Stanisław Piela Cięcina MKL Cięcina
2. Mateusz Wolnik Lyski Aktywna Pszczyna
3. Piotr Szalony Jaworzno Ing Bank Śląski

Pełne wyniki biegu na 10 km mężczyzn prezentują się następująco. Na podium uplasowali się Stanisław Piela, Mateusz Wolnik i Piotr Szalony. Tuż za podium znaleźli się Andrzej Nowak, Łukasz Szafron i Marcin Niewiadomski.

W pierwszej dziesiątce zmieścili się także Tomasz Przybylski, Jakub Szarłowicz, Bartłomiej Kumanek i Tomasz Eisler. Gratulujemy osiągniętych czasów i zajętych miejsc.

Dzieci rywalizowały na krótszych dystansach

Bieg zakochanych w Parku Hercklekoty – Zdjęcia z Doliny Trzech Stawów

Poza dorosłymi zawodnikami, w Parkowych Hercklekotach wystartowały także dzieci i młodzież, które miały okazję spróbować swoich sił na krótszych dystansach. Młodzi adepci biegania pokonywali trasy od 50 do 700 metrów dostosowane do ich wieku i możliwości.

Była to dla nich świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poznania własnych umiejętności oraz rywalizacji z rówieśnikami. Mimo młodego wieku wielu z nich wykazało się dużymi umiejętnościami i osiągało bardzo dobre czasy.

Udział w zawodach sportowych ma ogromne znaczenie w rozwoju dzieci. Kształtuje takie cechy jak samodyscyplina, motywacja do treningu oraz umiejętność radzenia sobie z sukcesami i porażkami. Buduje również pewność siebie poprzez rywalizację z innymi.

Udział w zawodach sportowych ma ogromne znaczenie w rozwoju dzieci. Kształtuje takie cechy jak samodyscyplina, motywacja do treningu oraz umiejętność radzenia sobie z sukcesami i porażkami. Buduje również pewność siebie poprzez rywalizację z innymi.

Radość z udziału ważniejsza niż wyniki

Choć młodzi zawodnicy starali się o jak najlepsze rezultaty, dla wielu liczyła się przede wszystkim radość z udziału i dobrej zabawy. Towarzyszyła temu sportowa atmosfera zachęcająca do aktywności fizycznej, która w tym wieku odgrywa kluczową rolę dla prawidłowego rozwoju.

Rodzice chętnie wspierali swoje pociechy, dodając otuchy i ciesząc się razem z nimi z pokonania trasy. Taka postawa buduje motywację dzieci do dalszych treningów i rozwija pasję do biegania, co może procentować w przyszłości lepszymi wynikami.

Trzydzieści jeden zdjęć z zawodów

Nieodłącznym elementem zawodów sportowych jest dokumentacja fotograficzna. Podczas tegorocznej edycji Parkowych Hercklekotów powstało 31 zdjęć oddających atmosferę wydarzenia i ukazujących zawodników w trakcie rywalizacji.

Możemy na nich zobaczyć zarówno dorosłych biegaczy na trasie 5 i 10 km, walczących o jak najlepsze wyniki, jak i najmłodszych adeptów sportu cieszących się z udziału w zawodach. Nie zabrakło ujęć par pokonujących trasę wspólnie.

Fotografie oddają radosny i przyjazny charakter imprezy, która oprócz sportowego aspektu, miała na celu aktywizację i zacieśnianie więzi. Z pewnością są one miłą pamiątką dla uczestników i będą przypominać o wyjątkowych chwilach spędzonych na świeżym powietrzu.

Pierwsza impreza cyklu Grand Prix MK Team

Tegoroczne Parkowe Hercklekoty były pierwszymi zawodami nowego cyklu biegowego Grand Prix MK Team na sezon 2024. Oznacza to, że wyniki osiągnięte podczas tych zawodów liczą się do klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Dla wielu pasjonatów biegania jest to dodatkowa motywacja do udziału, aby już na samym początku sezonu zdobyć punkty i poprawić swoją pozycję w rankingu. Z pewnością zachęciło to dodatkowych zawodników do wystartowania w Parkowych Hercklekotach i walki o jak najlepszy wynik.

Start nowego cyklu to dobra okazja dla amatorów, by spróbować swoich sił i zmierzyć się z bardziej doświadczonymi biegaczami. Rywalizacja w kilku imprezach pozwala także ocenić własne postępy i nabyć cennego doświadczenia startowego. Z pewnością jest to ciekawa inicjatywa, która urozmaici sezon startowy 2024.

Podsumowanie

Bieg zakochanych w Parku Hercklekoty to cykliczna impreza biegowa odbywająca się w malowniczej Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Tegoroczna, jubileuszowa 10. edycja przyciągnęła rzesze amatorów biegania oraz zakochanych par pragnących aktywnie spędzić czas. Uczestnicy rywalizowali na dystansach od 50 metrów do 10 km. Powstało także 31 zdjęć dokumentujących tę wyjątkową atmosferę sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Parkowe Hercklekoty to pierwszy bieg nowego cyklu Grand Prix MK Team 2024. Z pewnością zachęciło to dodatkowych pasjonatów biegania do wystartowania w tych zawodach i walki o punkty w klasyfikacji generalnej. Podsumowując - była to udana inauguracja sezonu z udziałem zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.