Godziny otwarcia Sklepów Żabka w Święta Bożego Narodzenia i 25, 26 grudnia

Godziny otwarcia Sklepów Żabka w Święta Bożego Narodzenia i 25, 26 grudnia
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień26.12.2023 | 6 min.

Godziny otwarcia sklepów Żabka w Święta Bożego Narodzenia i 25, 26 grudnia interesują wielu klientów planujących zakupy na święta. W tym roku Wigilia przypada w niedzielę, więc zgodnie z polskim prawem obowiązuje zakaz handlu. Jednak Żabki jako placówki małoobszarowe są zwolnione z tego ograniczenia i mogą być otwarte nawet w święta. Decyzja o godzinach otwarcia Żabek w Święta należy do poszczególnych właścicieli franczyzowych. Mogą one działać w skróconym czasie, np. od 7:00 do 14:00 albo dłużej.

Żabki czynne w Wigilię 24 grudnia

W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę 24 grudnia. Zgodnie z polskim prawem, tego dnia obowiązuje zakaz handlu i większość sklepów jest zamknięta. Jednak sieć sklepów Żabka, jako placówki małoobszarowe, jest zwolniona z tego zakazu. Żabki będą otwarte 24 grudnia, ale w innych godzinach niż zwykle.

Decyzja o godzinach otwarcia konkretnej Żabki w Wigilię należy do franczyzobiorcy, czyli osoby prowadzącej dany sklep. Będzie on mógł dostosować czas pracy do własnych możliwości. Przewiduje się jednak, że Żabki będą czynne w skróconym czasie, np. od 7:00 do 14:00, choć niektóre mogą być otwarte dłużej.

Żabki całodobowe - sklepy bezobsługowe

Sieć Żabka posiada również sklepy bezobsługowe typu „Żabka Nano”, które są dostępne przez całą dobę. Oznacza to, że zakupy w Wigilię będzie można zrobić także w całodobowych Żabkach Nano. Tego typu placówki są coraz popularniejsze w dużych miastach.

Podsumowując, mimo że 24 grudnia obowiązuje zakaz handlu, to sieć Żabka jest z niego zwolniona i sklepy będą otwarte, choć w okrojonych godzinach ustalanych indywidualnie przez franczyzobiorców. Całodobowo działają Żabki Nano.

Żabki zamknięte w Boże Narodzenie 25 grudnia

Inaczej niż w przypadku Wigilii, 25 grudnia, czyli w sam dzień Bożego Narodzenia, większość sklepów Żabka będzie najprawdopodobniej zamkniętych. Wynika to z faktu, że to oficjalne święto w Polsce, z zakazem handlu obowiązującym również małe, osiedlowe sklepy.

Jednak ostateczna decyzja o otwarciu bądź zamknięciu konkretnej Żabki 25 grudnia pozostaje w gestii jej właściciela. Niektórzy franczyzobiorcy mogą zdecydować się na otwarcie sklepu choćby na kilka godzin. Przewiduje się jednak, że jeśli już jakaś Żabka będzie czynna, to w mocno okrojonych godzinach – być może od 11:00 do 19:00.

Żabki Nano działają non stop

Podobnie jak w Wigilię, w Boże Narodzenie całodobowo otwarte pozostaną Żabki Nano, czyli bezobsługowe sklepy typu „convenience”. Dzięki temu klienci nadal będą mieli dostęp do podstawowych produktów, nawet jeśli większość tradycyjnych placówek Żabka będzie nieczynna.

Czytaj więcej: Remont dworców w Jastarni i Pucku: Aktualny stan inwestycji na półwyspie.

Żabki otwarte 26 grudnia drugi dzień Świąt

W przeciwieństwie do samego dnia Bożego Narodzenia, we wtorek 26 grudnia, czyli w drugi dzień świąt, zdecydowana większość sklepów Żabka powinna być otwarta. Jednak podobnie jak w Wigilię, godziny funkcjonowania mogą być skrócone - zapewne pla­ców­ki będą dzia­łać w godzinach od 11:00 do 19:00, choć niektóre mogą być czynne dłużej.

Niezależnie od decyzji poszczególnych franczyzobiorców, 26 grudnia non stop otwarte będą Żabki Nano. Sieć tych innowacyjnych, bezobsługowych sklepów sukcesywnie się powiększa, więc w drugi dzień świąt klienci z pewnością znajdą otwartą Żabkę Nano w pobliżu miejsca zamieszkania.

Data Godziny otwarcia większości Żabek Żabki Nano
24 grudnia skrócone, np. 7:00-14:00 otwarte całą dobę
25 grudnia większość zamkniętych otwarte całą dobę
26 grudnia skrócone, np. 11:00-19:00 otwarte całą dobę

Żabka powrót do normalnych godzin 27 grudnia

Godziny otwarcia Sklepów Żabka w Święta Bożego Narodzenia i 25, 26 grudnia

Od 27 grudnia zarówno tradycyjne Żabki, jak i Żabki Nano powinny wrócić do standardowych godzin otwarcia. Oznacza to, że sklepy będą funkcjonować od godziny 6:00 rano do 23:00 wieczorem.

Powyższe, typowe dla Żabki godziny obowiązywać będą do kolejnego święta, którym będzie sylwester i Nowy Rok. Wówczas znów można się spodziewać pewnych modyfikacji czasu pracy poszczególnych placówek.

Franczyzobiorca ustala godziny otwarcia

Kluczową informacją dla klientów planujących zakupy w Żabce w święta Bożego Narodzenia jest fakt, że ostateczną decyzję o godzinach otwarcia każdego sklepu podejmuje franczyzobiorca, czyli konkretny przedsiębiorca prowadzący daną placówkę.

Centrala firmy Żabka nie narzuca sztywnych ram - franczyzobiorcy mają dowolność w ustalaniu czasu funkcjonowania sklepu zarówno w święta, jak i w zwykłe dni. To właśnie z tego powodu godziny otwarcia poszczególnych Żabek mogą się od siebie różnić.

Sieć Żabka daje franczyzobiorcom dużą swobodę w decydowaniu o godzinach otwarcia placówek, dlatego konkretne informacje należy sprawdzać bezpośrednio w interesujących nas sklepach - radzi biuro prasowe firmy.

Podsumowując, to właściciele poszczególnych placówek mają decydujący głos w kwestii godzin pracy Żabek podczas świąt Bożego Narodzenia 2023 roku.

Żabki całodobowe - sklepy bezobsługowe

Choć franczyzobiorcy Żabek mają dużą swobodę w ustalaniu godzin otwarcia, to jednak pewną grupę stanowią całodobowe, bezobsługowe Żabki Nano. Te innowacyjne placówki działają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i święta nie stanowią tu wyjątku.

  • Żabki Nano są dostępne przez całą dobę także 24, 25 i 26 grudnia.
  • Klienci mają do nich dostęp online przez aplikację mobilną.
  • Asortyment tych sklepów jest co prawda ograniczony, ale zaspokaja typowe, codzienne potrzeby.

Dynamicznie rozwijająca się sieć Żabek Nano to zatem pewność dostępu do podstawowych produktów także w święta, gdy większość tradycyjnych placówek może być nieczynna lub mieć skrócone godziny otwarcia.

Podsumowanie

Podsumowując, godziny otwarcia sklepów Żabka w święta Bożego Narodzenia mogą być zmienione w stosunku do standardowych ram (6:00-23:00). W Wigilię 24 grudnia większość placówek będzie pracować w trybie skróconym np. od 7:00 do 14:00. Z kolei 25 grudnia, w Boże Narodzenie, przewiduje się, że zdecydowana większość Żabek będzie zamknięta z uwagi na świąteczny zakaz handlu.

Możliwość robienia zakupów w Żabce w same święta zapewnią klien­tom głównie innowacyjne placówki typu Żabka Nano, czyli sklepy całodobowe, bezobsługowe. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, znów większość tradycyjnych Żabek powinna wrócić do dzia­łania, najpewniej rów­nież w godzinach skróconych np. od 11:00 do 19:00.

Należy podkreślić, że konkretne godziny otwarcia poszczególnych sklepów Żabka w święta ustala indywidualnie franczyzobiorca, czyli właściciel danej placówki. Dlatego warto sprawdzać informacje bezpośrednio w interesujących nas punktach.

Podsumowując, sieć Żabka z wyjątkiem Żabek Nano nie gwarantuje ciągło­ści obsługi klientów podczas Świąt Bożego Narodzenia. Niemniej z pewnością placówki będą starały się wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów na tyle, na ile pozwolą im na to możliwości biznesowe i prawne.

Najczęściej zadawane pytania

Nie, decyzję o otwarciu konkretnej Żabki w Wigilię podejmuje indywidualnie franczyzobiorca. Jednak zdecydowana większość placówek powinna być czynna, tyle że w krótszych godzinach, np. od 7:00 do 14:00.

Prawdopodobnie większość tradycyjnych Żabek będzie zamknięta z uwagi na świąteczny zakaz handlu. Otwarte pozostaną głównie placówki całodobowe typu Żabka Nano.

Standardowe godziny funkcjonowania Żabek, czyli od 6:00 do 23:00, powinny wrócić już 27 grudnia. Od tego dnia można spodziewać się normalnej obsługi w tych placówkach.

Informacje na temat konkretnych godzin otwarcia w pożądanych terminach można uzyskać bezpośrednio w interesujących nas punktach Żabka lub dzwoniąc do franczyzobiorców.

Podobnie jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, w Sylwestra i Nowy Rok poszczególni franczyzobiorcy samodzielnie podejmą decyzję o ewentualnym otwarciu lub zamknięciu swoich placówek. Szczegóły należy więc ustalić indywidualnie.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.