Likwidacja kolejnego marketu w Gdyni: Co z pracownikami?

Likwidacja kolejnego marketu w Gdyni: Co z pracownikami?
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski24.01.2024 | 5 min.

Likwidacja kolejnego marketu w Gdyni oznacza zmiany dla mieszkańców i pracowników. Popularny sklep OBI, działający przy ulicy Kcyńskiej od 1999 roku, kończy działalność z końcem lutego 2024 roku. Wynika to z wygaśnięcia umowy najmu lokalu i nowych planów dewelopera, który jest obecnie właścicielem terenu. Na miejscu marketu OBI i hipermarketu Tesco powstanie osiedle mieszkaniowe. Rodzi to pytania dotyczące dalszych losów pracowników likwidowanego sklepu budowlanego.

Zamknięcie marketu OBI w Gdyni

Popularny market budowlany OBI przy ulicy Kcyńskiej w Gdyni kończy swoją działalność z końcem lutego 2024 roku. Decyzję o zamknięciu sklepu podjęła centrala OBI Polska.

Market OBI działał w tym miejscu od 1999 roku, ciesząc się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Był to jeden z pierwszych tego typu obiektów handlowych w regionie.

Zamknięcie sklepu to efekt wygaśnięcia umowy najmu lokalu z firmą ATAL, która jest obecnym właścicielem nieruchomości. Deweloper nie zdecydował się na przedłużenie umowy najmu z OBI.

Zamknięcie marketu budowlanego to duża strata dla klientów, którzy przez lata przyzwyczaili się do robienia zakupów w tym miejscu.

Nowa inwestycja ATAL na miejscu Tesco i OBI

Zamknięcie sklepu OBI to element większych zmian na nieruchomości u zbiegu ulic Kcyńskiej i Świętojańskiej w Gdyni.

Deweloper ATAL przejął teren po zlikwidowanym hipermarkecie Tesco. W grudniu 2022 roku rozpoczęto wyburzanie budynku Tesco. Obecnie trwają prace przygotowawcze pod nową inwestycję.

ATAL S.A. jest od 2022 roku właścicielem działki, na której znajduje się m.in. zamknięty hipermarket brytyjskiej sieci TESCO, która wycofała się z Polski, oraz wciąż czynny, market budowlany OBI i parking.

Deweloper planuje wybudować w tym miejscu osiedle mieszkaniowe o nazwie "Symbioza". W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną 2 budynki z 89 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi.

Charakterystyka inwestycji Symbioza

Osiedle Symbioza ma powstać przy ulicy Kcyńskiej w dzielnicy Chylonia w Gdyni. Deweloper nie ujawnił jeszcze szczegółów na temat metraży i cen planowanych mieszkań.

Inwestycja zakłada kilka etapów realizacji. W pierwszym powstaną 2 budynki wielorodzinne. Kolejne etapy zależą od zainteresowania klientów i tempa sprzedaży lokali.

Czytaj więcej: Co nowego ze zwierzętami ze schroniska w Niedźwiedziu

Co z pracownikami zamykanego OBI?

Zamknięcie popularnego sklepu OBI przy ulicy Kcyńskiej w Gdyni rodzi pytania o losy pracownikówmarketu budowlanego.

Z informacji przekazanych przez centralę OBI Polska wynika, że wszyscy pracownicy otrzymają propozycję pracy w innych lokalizacjach sieci.

Obecnie prowadzone działania, w tym wyprzedaże, przygotowywaliśmy z dużym wyprzedzeniem, a zabezpieczenie pracowników jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego wszyscy pracownicy OBI Gdynia otrzymali możliwość kontynuacji pracy w innych marketach OBI oraz dodatkowe nagrody finansowe.

Firma zapewnia tym samym, że likwidacja sklepu nie pociągnie za sobą utraty miejsc pracy. Pracownicy dostaną propozycje zatrudnienia w innych lokalizacjach OBI.

OBI przenosi pracowników i szuka nowej lokalizacji

Likwidacja kolejnego marketu w Gdyni: Co z pracownikami?

Sieć OBI zamierza utrzymać swoją obecność na rynku trójmiejskim. Po zamknięciu sklepu przy ulicy Kcyńskiej trwają poszukiwania nowej lokalizacji.

Jednocześnie firma zapewnia, że wszyscy pracownicy likwidowanego sklepu otrzymają możliwość kontynuowania pracy w innych marketach budowlanych OBI.

Gdynia jest dla nas ważnym rynkiem, a naszą ambicją jest ciągły rozwój, dlatego szukamy nowego miejsca na market w Gdyni. Liczymy, że do czasu znalezienia nowej, atrakcyjnej lokalizacji, nasi Klienci wybiorą inne sklepy OBI.

Dzięki temu zabiegowi likwidacja sklepu przy ulicy Kcyńskiej nie wiąże się z redukcją zatrudnienia. Pracownicy mają zapewnioną kontynuację pracy w innych lokalizacjach.

Zakończenie działalności OBI przy Kcyńskiej

Market budowlany OBI przy ulicy Kcyńskiej w Gdyni kończy swoją działalność 28 lutego 2024 roku.

Sklep został otwarty w 1999 roku i przez lata cieszył się dużym zainteresowaniem klientów. Był jednym z pierwszych tego typu obiektów w Trójmieście.

Zamknięcie sklepu to efekt wygaśnięcia umowy najmu z firmą ATAL, która jest obecnym właścicielem nieruchomości.

Data otwarcia sklepu OBI 1999
Data zamknięcia sklepu OBI 28 lutego 2024

Na miejscu zamkniętego OBI oraz hipermarketu Tesco firma ATAL planuje wybudować osiedle mieszkaniowe Symbioza.

Mieszkania w ramach osiedla Symbioza zamiast sklepów

Na terenie po zlikwidowanym hipermarkecie Tesco i markecie budowlanym OBI przy ulicy Kcyńskiej w Gdyni powstanie osiedle mieszkaniowe Symbioza.

Inwestorem jest firma ATAL, która wykupiła teren od poprzedniego właściciela. Deweloper już rozpoczął prace rozbiórkowe - w grudniu 2022 roku wyburzono budynek Tesco.

W ramach pierwszego etapu inwestycji Symbioza powstaną 2 budynki wielorodzinne z 89 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi.

  • Liczba budynków w pierwszym etapie - 2
  • Liczba mieszkań - 89
  • Liczba lokali usługowych - 2

Kolejne etapy inwestycji będą realizowane w zależności od zainteresowania klientów. Docelowo ma tu powstać duże osiedle mieszkaniowe.

Podsumowanie

Popularny market budowlany OBI kończy działalność w dotychczasowej lokalizacji przy ulicy Kcyńskiej w Gdyni. Sklep został otwarty w 1999 roku i przez lata cieszył się dużą popularnością wśród klientów. Zamknięcie placówki to efekt decyzji właściciela nieruchomości, firmy ATAL, która nie przedłużyła umowy najmu.

Na miejscu hipermarketu Tesco i OBI firma ATAL planuje wybudować osiedle mieszkaniowe Symbioza. Deweloper rozpoczął już prace rozbiórkowe i przygotowawcze. W pierwszym etapie inwestycji powstaną 2 budynki wielorodzinne z 89 mieszkaniami.

Sieć OBI zapewnia, że likwidacja sklepu nie wpłynie na zatrudnienie. Wszyscy pracownicy otrzymali propozycję pracy w innych lokalizacjach OBI. Firma poszukuje także nowego miejsca na market budowlany w Gdyni.

Artykuł szczegółowo opisuje przyczyny, przebieg i skutki zamknięcia popularnego sklepu budowlanego OBI w Gdyni. Porusza kwestie planowanej nowej inwestycji mieszkaniowej oraz zapewnienia miejsc pracy dla załogi marketu.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.