Lokalizacje fotoradarów w województwie kujawsko-pomorskim: lista i mapy.

Lokalizacje fotoradarów w województwie kujawsko-pomorskim: lista i mapy.
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień09.02.2024 | 5 min.

Lokalizacje fotoradarów w województwie kujawsko-pomorskim interesują wielu kierowców. W naszym artykule zebraliśmy pełną listę miejsc, gdzie zainstalowano te urządzenia kontrolne. Dowiesz się, ile dokładnie jest czynnych fotoradarów oraz radarów do pomiaru średniej prędkości na drogach regionu. Sprawdzisz również, w których konkretnie punktach Torunia oraz innych miastach i miejscowościach naszego województwa stoją niebezpieczne budki. Przekażemy Ci także wiedzę na temat planów rozbudowy systemu odcinkowego pomiaru prędkości oraz wideorejestratorów przejazdu na czerwonym świetle w najbliższej przyszłości.

Ile fotoradarów działa w województwie kujawsko-pomorskim?

Z informacji udzielonych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego wynika, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego funkcjonuje obecnie 17 fotoradarów. Do tego dochodzi 3 urządzenia służące do kontroli wjazdu pojazdów na skrzyżowanie przy czerwonym świetle.

Wszystkie te urządzenia działają w systemie CANARD, który umożliwia automatyczne wystawianie mandatów karnych dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Plany rozbudowy sieci pomiarowej

Jak poinformowało nas biuro prasowe GDDKiA, obecnie nie przewiduje się montażu nowych fotoradarów w regionie. W najbliższej przyszłości mają powstać natomiast 3 odcinkowe pomiary średniej prędkości:

 • DK16 Rogoźno Zamek – Kłódka
 • A1 Węzeł Nowy Ciechocinek - MOP Kałęczynek
 • W251 Rycerzewo

Ponadto w Bydgoszczy planuje się objąć monitoringiem wjazdu na czerwonym świetle dwa newralgiczne skrzyżowania: Jagiellońska/Ogińskiego oraz Skłodowskiej/Wyszyńskiego.

Gdzie w Toruniu ulokowane są fotoradary?

W samym Toruniu jest obecnie zainstalowanych 4 stałych fotoradarów:

 • ul. Grudziądzka 151 (na wysokości Centrum Handlowego Kometa)
 • ul. Grudziądzka 95 (przy przystanku Sczanieckiego)
 • ul. Szosa Lubicka 37 (przed ul. Gołębią i przedszkolem Bajkowy Dworek)
 • ul. Szosa Lubicka (między przystankiem Rydygiera a zjazdem w ul. Łyskowskiego)

Warto o nich pamiętać, bo rejestrują przekroczenia prędkości nawet o kilka kilometrów na godzinę i bez problemu wypiszą mandat.

Inne miasta regionu

Oprócz Torunia stałe fotoradary ulokowane zostały także w innych miastach i miejscowościach naszego województwa. Oto pełna lista:

Trzeciewnica ul. Powstańców Wielkopolskich 32
Żnin ul. Szpitalna 52
Gniewkowo ul. Inowrocławska (przy osiedlu 700-lecia)
Solec Kujawski ul. Leśna (skrzyżowanie z DK10)
Powiat włocławski ul. Wiślana (między Wistką Królewską a Modzerowem)
Skępe DK10 (ul. Warszawska, za parkingiem "U Dąbka")
Bzowo DW91 (przed osiedlem Na Szosie)

Czytaj więcej: Jak dobrze znasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Jakie plany co do rozbudowy sieci pomiarowej?

Jak już wspomnieliśmy, w najbliższym czasie przybędzie w regionie 3 odcinkowych pomiarów średniej prędkości na newralgicznych trasach województwa:

 • DK16 Rogoźno Zamek – Kłódka
 • A1 Węzeł Nowy Ciechocinek - MOP Kałęczynek
 • W251 Rycerzewo

Staną one na drogach krajowych i wojewódzkich celem wymuszenia ograniczenia prędkości i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tego typu rozwiązania sprawdzają się o wiele lepiej niż klasyczne fotoradary.

Obecnie nie planuje się instalacji nowych fotoradarów w woj. kujawsko-pomorskim.

Jak podkreśliło Biuro Informacji i Promocji GDDKiA, na tym etapie nie przewiduje montażu kolejnych punktowych mierników prędkości w regionie.

Ile kosztuje utrzymanie pojedynczego fotoradaru?

Lokalizacje fotoradarów w województwie kujawsko-pomorskim: lista i mapy.

Według informacji uzyskanych z GDDKiA, koszt funkcjonowania pojedynczego fotoradaru to około 4 tys. zł rocznie. W tej kwocie mieszczą się:

 • opłaty za prąd,
 • opłaty za łączność internetową,
 • coroczna legalizacja urządzenia.

Jak widać, utrzymanie tych urządzeń pomiarowych nie obciąża zbytnio budżetu. Pozyskane w ten sposób wpływy z mandatów wielokrotnie przewyższają koszty ich działania.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule pozwolą Ci lepiej zorientować się, gdzie w naszym regionie czyhają fotoradary i inne pułapki drogowe. Z pewnością pomoże Ci to jeździć ostrożniej i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci mandatów. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zestawieniem lokalizacji tych urządzeń pomiarowych i stosowania się do ograniczeń prędkości.

Teraz już wiesz dokładnie, ile fotoradarów działa w województwie kujawsko-pomorskim i gdzie konkretnie są zlokalizowane. Poznałeś także plany odnośnie dalszej rozbudowy systemu odcinkowego pomiaru prędkości w regionie. Mamy nadzieję, że informacje te pomogą Ci bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono kompletne zestawienie wszystkich fotoradarów znajdujących się obecnie w województwie kujawsko-pomorskim. Czytelnicy dowiedzieli się dokładnie, ile tych urządzeń działa w regionie oraz w jakich konkretnych lokalizacjach stoją. Poznali również plany co do dalszej rozbudowy systemu pomiaru średniej prędkości na drogach województwa.

Mamy nadzieję, że zebrane informacje pomogą Wam bezpiecznie podróżować po naszych drogach i unikać przykrych niespodzianek w postaci mandatów. Zachęcamy do stosowania się do ograniczeń prędkości wyświetlanych przez te niebezpieczne urządzenia pomiarowe!

Najczęściej zadawane pytania

Aktualnie w regionie funkcjonuje 17 fotoradarów rejestrujących przekroczenie prędkości oraz 3 urządzenia do kontroli wjazdu na czerwonym świetle. Wszystkie podłączone są do systemu CANARD umożliwiającego automatyczne wystawianie mandatów.

W najbliższym czasie mają powstać 3 odcinkowe mierniki średniej prędkości: na DK16, A1 oraz DW251. Ponadto w Bydgoszczy pojawią się kamery monitorujące przejazdy na czerwonym świetle.

W Toruniu jest obecnie zainstalowanych 4 aktywnych fotoradarów, które pilnują m.in. głównych arterii komunikacyjnych miasta - ul. Grudziądzkiej i Szosa Lubickiej. Warto o nich pamiętać!

Według GDDKiA roczny koszt funkcjonowania jednego fotoradaru to około 4 tys. zł. W tej kwocie mieszczą się opłaty za prąd, łączność internetową oraz coroczna legalizacja.

W artykule znajduje się szczegółowa lista z dokładnymi adresami i opisami umiejscowienia radarów w regionie. Zachęcamy do zapoznania się z nią przed wyjazdem w trasę!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
 4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.