Mundurowi interweniują pod Urzędem Miejskim w Ujściu. Komentarz policji.

Mundurowi interweniują pod Urzędem Miejskim w Ujściu. Komentarz policji.
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski10.02.2024 | 5 min.

W nocy z piątku na sobotę doszło do wysadzenia bankomatu przed Urzędem Miejskim w Ujściu. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję około godziny 4 nad ranem. Funkcjonariusze niezwłocznie przyjechali na miejsce i rozpoczęli działania mające na celu zabezpieczenie terenu oraz ustalenie sprawców. Jak przekazał rzecznik prasowy, bankomat prawdopodobnie został wysadzony w celu kradzieży pieniędzy. Obecnie policjanci prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze, a przejście i przejazd w okolicy urzędu pozostaje zablokowane.

Wysadzony bankomat przed Urzędem Miejskim w Ujściu

W nocy z piątku na sobotę doszło do niecodziennego zdarzenia w Ujściu. Jak poinformowała lokalna policja, około godziny 4 nad ranem otrzymano zgłoszenie o wybuchu bankomatu, który znajduje się przy ulicy Wiosny Ludów, tuż przed wejściem do Urzędu Miejskiego.

Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu zdarzenia i rozpoczęli działania mające na celu zabezpieczenie terenu oraz zebranie materiału dowodowego. Wstępne ustalenia wskazują, że bankomat został celowo wysadzony przez nieznanych sprawców, prawdopodobnie w celu kradzieży znajdujących się w nim pieniędzy.

Jak przekazał rzecznik prasowy pilskiej policji, trwają intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze, aby jak najszybciej ustalić okoliczności zdarzenia i wpaść na trop sprawców tego przestępstwa.

Policja zabezpiecza teren po wysadzeniu bankomatu

Siły policyjne podjęły szereg działań w celu zabezpieczenia miejsca wybuchu bankomatu. W rejonie ulicy Wiosny Ludów oraz przyległych ulicach wprowadzono czasowe ograniczenia w ruchu pieszym i kołowym. Nieopodal stoją radiowozy, a funkcjonariusze pilnują, aby osoby postronne nie wkraczały na teren objęty policyjnym kordonem.

Jeden z radiowozów zablokował wjazd w ulicę Szpitalną, a drugi stanął bezpośrednio pod wejściem do Urzędu Miejskiego. Dzięki takim działaniom policjanci mogą w sposób bezpieczny i niezwłoczny przeprowadzić wszystkie niezbędne czynności procesowe na miejscu zdarzenia.

Sprawcy wysadzenia bankomatu najprawdopodobniej chcieli ukraść pieniądze

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że najbardziej prawdopodobnym motywem wysadzenia bankomatu była chęć kradzieży pieniędzy znajdujących się w jego wnętrzu. Tego typu przestępstwa z użyciem materiałów wybuchowych w celu otwarcia bankomatu i zagarnięcia gotówki nie należą niestety do rzadkości.

Sprawcy posługują się zazwyczaj gazem łatwopalnym lub samorodnymi materiałami wybuchowymi, aby zdewastować urządzenie. Następnie wyciągają kasetki z pieniędzmi i uciekają z miejsca zdarzenia. Tego typu proceder jest niezwykle niebezpieczny i stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia przypadkowych osób.

Dlatego też wykrycie i ukaranie sprawców tego incydentu leży w priorytetowym interesie policji. Funkcjonariusze z pewnością dołożą wszelkich starań, aby jak najszybciej ustalić ich tożsamość i postawić przed wymiarem sprawiedliwości.

Apel policji o pomoc w ustaleniu sprawców

Aby zwiększyć szanse na szybkie ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za wysadzenie bankomatu w Ujściu, policja zwraca się z apelem do lokalnej społeczności.

Funkcjonariusze proszą wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do wykrycia sprawców, o kontakt z najbliższą jednostką policji. Każda drobna wskazówka może okazać się niezwykle cenna w trakcie postępowania.

Czytaj więcej: Niedzielne handlowe - planowane zmiany w prawie dotyczące handlu.

Zgłoszenie o wybuchu bankomatu wpłynęło do policji w nocy

Do wysadzenia bankomatu w Ujściu doszło w nocy z piątku na sobotę 10 lutego 2023 roku. Jak ustalono, pierwsze zgłoszenie na numer alarmowy 112 wpłynęło około godziny 4 nad ranem.

Świadkowie, którzy usłyszeli wybuch, natychmiast poinformowali odpowiednie służby o zdarzeniu. Dzięki temu na miejsce błyskawicznie udały się patrole policyjne. Gdyby nie szybka reakcja zgłaszających, sprawcy mogliby zbiec z miejsca przestępstwa bez śladu.

Policja apeluje, aby w przypadku zauważenia jakichkolwiek podejrzanych sytuacji niezwłocznie informować odpowiednie służby. Im szybsze zgłoszenie, tym większa szansa na ujęcie przestępców na gorącym uczynku lub tuż po dokonaniu czynu zabronionego.

Przejście i przejazd przy Urzędzie Miejskim zablokowane po wybuchu

Mundurowi interweniują pod Urzędem Miejskim w Ujściu. Komentarz policji.

Siły policyjne podjęły decyzję o czasowym zablokowaniu ruchu pieszego i kołowego w rejonie Urzędu Miejskiego w Ujściu. Ma to związek z koniecznością przeprowadzenia wszelkich niezbędnych czynności procesowych na miejscu wysadzenia bankomatu.

Wprowadzone ograniczenia potrwają do momentu zakończenia oględzin i innych działań mających na celu zebranie materiału dowodowego. Przez ten czas niemożliwe będzie przejście chodnikiem wzdłuż Urzędu Miejskiego, ani przejazd ulicą Szpitalną.

Podsumowanie

W nocy z piątku na sobotę doszło do wysadzenia bankomatu w Ujściu, tuż przed wejściem do Urzędu Miejskiego. Policja otrzymała zgłoszenie około godziny 4 rano i natychmiast przyjechała na miejsce, aby zabezpieczyć teren oraz rozpocząć dochodzenie. Według wstępnych ustaleń, bankomat został celowo wysadzony przez sprawców w celu kradzieży pieniędzy. Obecnie trwają policyjne działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za ten incydent.

W rejonie Urzędu Miejskiego wprowadzono czasowe ograniczenia w ruchu, aby umożliwić funkcjonariuszom bezpieczne przeprowadzenie oględzin i zabezpieczenie śladów na miejscu zdarzenia. Policja apeluje o kontakt ze strony wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.