Najlepsze lodowiska w województwie lubelskim: lista na sezon 2023/2024

Najlepsze lodowiska w województwie lubelskim: lista na sezon 2023/2024
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski12.01.2024 | 6 min.

Najlepsze lodowiska w województwie lubelskim to idealny sposób na aktywny wypoczynek w sezonie zimowym. W naszym regionie znajdziemy zarówno kryte lodowiska, jak i miejskie ślizgawki pod gołym niebem. Siedem propozycji, które zebraliśmy, zadowoli zarówno dorosłych, jak i dzieci. W tym roku możemy wybrać się na łyżwy m.in. do Lublina, Zamościa, Chełma, Puław, Białej Podlaskiej czy Międzyrzeca Podlaskiego. Sprawdź, gdzie będziesz mógł pośmigać i za ile. Zapraszamy też do lektury o tym, jak powstało lodowisko w Zamościu.

Icemania w Lublinie

Najbardziej znane kryte lodowisko w Lublinie to Icemania. Mieści się w budynku Aqua Lublin przy Alei Zygmuntowskich 4. Sezon rozpoczął się tu już 14 października i potrwa aż do 17 marca 2024 roku. Icemania jest nieczynna jedynie w poniedziałki. We wtorki, środy, czwartki i piątki działa w godzinach 10-19:15. Natomiast w weekendy oraz święta można tutaj pojeździć na łyżwach w godzinach 11:45-21.

Wstęp na lodowisko Icemania jest płatny. Cennik prezentuje się następująco:

 • W dni powszednie:
  • Bilet normalny - 19 zł/h
  • Bilet ulgowy - 15 zł/h
  • Bilet rodzinny - 30 zł
 • W weekendy, święta i ferie:
  • Bilet normalny - 25 zł
  • Bilet ulgowy - 19 zł
  • Bilet rodzinny - 39 zł
 • Bilet dla opiekuna - 0 zł (za obecność do 15 minut, bez wchodzenia na lód)
 • Opłata za każdą następną minutę - 1 zł (naliczana po przekroczeniu 80 minut, wliczając 1h jazdy na łyżwach i 20 minut na przebranie)

Icemania to zdecydowanie najlepsze miejsce do jazdy na łyżwach w Lublinie. Profesjonalna, klimatyzowana hala oraz nowoczesny sprzęt sprawiają, że zadowoleni będą zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy tego sportu.

Jazda figurowa i nauka dla dzieci

Icemania organizuje również zajęcia z jazdy figurowej dla dzieci i młodzieży. Odbywają się one pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ponadto przewidziane są tutaj specjalne zajęcia nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych.

Lodowisko w Zamościu

Kolejna świetna propozycja to lodowisko w Zamościu, które co roku powstaje na Rynku Wielkim. Tak jak w poprzednich latach, również w tym sezonie zostało otwarte 6 grudnia, czyli w Mikołajki. Będzie czynne aż do marca 2024 roku.

Godziny otwarcia lodowiska w Zamościu:

 • Dni powszednie: 8:00-21:00
 • Weekendy: 9:00-21:00

By skorzystać z tej miejskiej ślizgawki, trzeba uiścić opłatę zgodnie z cennikiem. Więcej informacji można znaleźć na stronie osir.zamosc.pl.

Wypożyczalnia sprzętu na miejscu

Lodowisko w Zamościu posiada własną wypożyczalnię łyżew. Dzięki temu nawet osoby nieposiadające własnego sprzętu mogą skorzystać z uroków jazdy po lodzie. To spore ułatwienie w porównaniu do innych tego typu obiektów.

Czytaj więcej: Fabryka gwiazd – najbardziej kontrowersyjne talent show w Polsce

Ślizgawki w Chełmie

W tym sezonie w Chełmie dostępne są aż dwie miejskie ślizgawki. Pierwsza z nich znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 22 i jest czynna codziennie w godzinach 9:00-19:00. Aby z niej skorzystać, trzeba zapłacić zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Drugie lodowisko w Chełmie powstało na zrewitalizowanym placu Łuczkowskiego. Jest całkowicie bezpłatne dla odwiedzających. Można korzystać z niego codziennie w godzinach 12:00-20:00.

Doskonała rozrywka dla całych rodzin

Oba chełmskie lodowiska są świetną atrakcją dla całych rodzin. Pozwalają aktywnie i przyjemnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Warto z nich skorzystać zwłaszcza, że jedno z nich jest całkowicie darmowe.

Lodowisko w Puławach

Najlepsze lodowiska w województwie lubelskim: lista na sezon 2023/2024
Najlepsze miejsce do jazdy na łyżwach w Puławach!

Kolejną propozycją jest lodowisko zlokalizowane przy ulicy Hauke-Bosaka w Puławach. Tutaj również obowiązuje bilet wstępu, który należy wykupić zgodnie z cennikiem umieszczonym na stronie mosir.pulawy.pl.

Lodowisko w Puławach cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród miłośników łyżwiarstwa. Wskazują oni przede wszystkim na dobrą jakość tafli lodowej oraz miłą obsługę. To zdecydowanie najlepsza tego typu atrakcja w całych Puławach.

Godziny otwarcia Poniedziałek-Piątek: 16:00-21:00
Weekendy i święta 10:00-21:00

Lód w Białej Podlaskiej

Kolejna propozycja to lodowisko położone przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, przy ulicy Zygmunta Augusta 2. Tutaj również trzeba liczyć się z koniecznością wniesienia opłaty za wstęp. Aktualne ceny oraz godziny otwarcia znaleźć można na stronie internetowej szkoły: szkpodst9.pl.

Świetna zabawa nie tylko dla uczniów

Choć lodowisko mieści się na terenie jednej ze szkół, to oczywiście mogą z niego korzystać także osoby spoza grona uczniów i nauczycieli. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Miejska ślizgawka w Międzyrzecu Podlaskim

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to lodowisko usytuowane na placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim. Jest ono czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-20:00. Natomiast w weekendy można korzystać z niego w godzinach 10:00-20:00.

Należy jednak pamiętać, że w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych (ulewne deszcze, dodatnia temperatura) lodowisko może zostać czasowo zamknięte dla zwiedzających. Wszelkie bieżące informacje na ten temat znaleźć można na fanpage’u MOSiR Międzyrzec Podlaski.

Miejska ślizgawka w Międzyrzecu Podlaskim to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Warto z niej skorzystać zwłaszcza, że wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Podsumowanie

Przedstawiona lista z pewnością pomoże każdemu fanowi jazdy na łyżwach wybrać najlepsze lodowisko w województwie lubelskim. Zestawienie obejmuje zarówno duże, kryte obiekty, jak i mniejsze, sezonowe lodowiska. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Największą i najnowocześniejszą propozycją jest oczywiście kryte lodowisko Icemania w Lublinie. Posiada ono profesjonalny sprzęt i udogodnienia na najwyższym poziomie. Inną ciekawą opcją jest lodowisko w malowniczo położonym Zamościu. Świetnie sprawdzi się także któraś z dwóch ślizgawek w Chełmie.

Warto zwrócić uwagę, że część obiektów wymaga wniesienia opłaty za wstęp. Jednak nawet płatne lodowiska oferują atrakcyjne ceny biletów. Ponadto w zestawieniu znalazły się również dwa całkowicie bezpłatne miejsca do jazdy na łyżwach.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie będzie pomocne w wyborze najlepszego lodowiska w Twojej okolicy. Miłośnicy łyżew na pewno znajdą tutaj odpowiednią opcję, aby aktywnie spędzić wolny czas podczas zimy.

Najczęściej zadawane pytania

Zdecydowanie największym obiektem jest kryte lodowisko Icemania w Lublinie. To nowoczesny kompleks z profesjonalnym zapleczem. Inne lodowiska mają charakter sezonowych, otwartych ślizgawek.

Tak, do wszystkich wymienionych lodowisk można przynieść własne łyżwy. Niektóre z nich mają dodatkowo wypożyczalnie sprzętu dla osób nieposiadających własnych łyżew.

Zazwyczaj dzieci poniżej 7 lat powinny przebywać na lodowisku pod opieką osoby dorosłej. Dotyczy to zwłaszcza lodowisk głębokich, takich jak Icemania. Na płytszych lodowiskach dzieci mogą jeździć samodzielnie pod warunkiem, że potrafią dobrze jeździć na łyżwach.

Większość otwartych lodowisk nie posiada depozytów na rzeczy osobiste. Warto zostawić je z osobą towarzyszącą lub zabrać na taflę lodową. Natomiast w krytym obiekcie Icemania w Lublinie dostępne są zamknięte szafki do przechowywania rzeczy na czas jazdy.

Harmonogramy otwarcia poszczególnych lodowisk są różne. Niektóre z nich nie funkcjonują w poniedziałki oraz we wtorki. Warto sprawdzić dokładne godziny otwarcia interesującego nas obiektu na jego stronie internetowej lub fanpage’u.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
 4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.