Nastolatek z bydgoszczy ratuje konie przed rzeźnią. pomogą mu w tym nasze lajki [rozmowa]

Nastolatek z bydgoszczy ratuje konie przed rzeźnią. pomogą mu w tym nasze lajki [rozmowa]
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień11.02.2024 | 5 min.

Pasja do koni odziedziczona po matce zaowocowała założeniem fundacji ratującej konie przed rzeźnią. 17-letni Sylwester z Bydgoszczy opowiada o tym, jak zajmuje się końmi uratowanymi przed złym losem i jak można go wesprzeć w tej niełatwej pracy. Praca z końmi uczy go pracy z samym sobą, a teraz walczy o stypendium, by sfinansować dalszą działalność fundacji. Nasze lajki pod jego filmem mogą mu w tym pomóc.

Pasja odziedziczona po mamie

17-letni Sylwester z Bydgoszczy od najmłodszych lat pasjonował się końmi. Zamiłowanie do tych zwierząt odziedziczył po mamie, która w młodości jeździła konno i musiała sprzedać swoją ukochaną klacz. Kiedy Sylwester był dzieckiem, codziennie wpatrywał się w zdjęcie konia mamy. To właśnie oczarowało go na całe życie.

Mając zaledwie 7 lat poprosił mamę, by zabrała go do stajni i pokazała pracę z końmi. Choć mama sądziła, że to tylko chwilowa fascynacja, okazało się inaczej. 9-letni już Sylwester zaczął jeździć konno i polubił te wspaniałe zwierzęta.

Pasja, która zaowocowała fundacją

Z biegiem lat pasja do koni nie przemijała, a nawet się rozwijała. Sylwester wraz z mamą Joanną założyli fundację Equlistic Harmony, która zajmuje się ratowaniem koni przed rzeźnią. Mają pod swoją opieką konie uratowane przed złym losem, którym poświęcają cały swój czas.

Jak uratować konia przed rzeźnią?

Niestety wiele koni trafia do rzeźni z powodu złego traktowania przez człowieka. Zbyt duża presja, bicie czy niedostosowane wymagania powodują, że konie stają się agresywne. Wtedy właściciele pozbywają się ich, a trafiają do handlarzy i rzeźni.

Tymczasem odpowiednia opieka i warunki pozwalają koniom dochodzić do siebie po traumie. Fundacja Equlistic Harmony daje uratowanym zwierzętom wybiegi, stado i spokój. Dzięki fundacji konie wracają do zdrowia i uczą się ufać ludziom.

Pomoc kolejnych koni

Do fundacji regularnie zgłaszają się nowi właściciele z prośbą o przyjęcie koni, którym grozi rzeźnia. W ten sposób kolejne konie zyskują azyl i opiekę, uwalniając się od cierpienia z rąk człowieka.

Czytaj więcej: Wyzywał i okładał 5-latka po twarzy. Szokujące nagranie w mediach społecznościowych

Dlaczego konie trafiają do rzeźni?

Niestety ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak wrażliwymi zwierzętami są konie. Zbyt duże wymagania, brak zrozumienia ich potrzeb, kary i presja powodują, że zaczynają się bronić i ich zachowanie się zmienia.

Czasem stają się agresywne wobec człowieka, który zadaje im ból. Wtedy właściciele po prostu się ich pozbywają, a konie trafiają do handlarzy, a później do rzeźni. Tymczasem odpowiednia opieka i zrozumienie potrzeb koni pozwoliłoby im normalnie funkcjonować.

Brak środków na utrzymanie

Innym powodem trafiania koni do rzeźni są koszty ich utrzymania. Kiedy koń przestaje "zarabiać" dla właściciela, np. wskutek kontuzji czy wieku, wtedy po prostu się go pozbywają, nie bacząc na jego dobro.

Praca z końmi uczy pracy z samym sobą

Nastolatek z bydgoszczy ratuje konie przed rzeźnią. pomogą mu w tym nasze lajki [rozmowa]

Jak mówi Sylwester, konie uczą pracy z samym sobą. Wymagają nawiązania głębokiej relacji opartej na zaufaniu i partnerstwie. Uwrażliwiają człowieka i pozwalają mu się rozwinąć.

Sylwester studiuje psychologię, by jeszcze lepiej rozumieć konie i efektywnie z nimi pracować. Uważa, że zdobyta wiedza pomoże mu w prowadzeniu fundacji i ratowaniu kolejnych zwierząt.

Konie są niesamowite, praca z nimi to praca z samym sobą. Uwrażliwiają nas na wiele rzeczy, pomagają uwolnić emocje, uspokajają - mówi Sylwester.

Pasja i satysfakcja

Zarówno Sylwester, jak i jego mama podkreślają, że opieka nad końmi i pomaganie im to ogromna satysfakcja i radość. Cały trud wynagradza widok odzyskujących zdrowie zwierząt.

Wsparcie dla fundacji Equlistic Harmony

Aby ratować kolejne konie, fundacja Equlistic Harmony potrzebuje wsparcia. Jednym ze sposobów jest przekazanie 1% podatku. Można też wpłacać dowolne kwoty w ramach comiesięcznego patronatu lub jednorazowo.

Fundacja organizuje również internetowe zbiórki pieniędzy na leczenie i operacje koni uratowanych przed rzeźnią. Nasze wpłaty pozwolą im żyć i cieszyć się życiem.

Fundacja organizuje również internetowe zbiórki pieniędzy na leczenie i operacje koni uratowanych przed rzeźnią. Nasze wpłaty pozwolą im żyć i cieszyć się życiem.

Formy wsparcia fundacji Korzyści
Przekazanie 1% podatku Bez kosztów dla podatnika
Comiesięczny patronat Systematyczne wsparcie działań
Jednorazowe wpłaty Pomoc doraźna
Udział w zbiórkach Wsparcie konkretnych celów

Stypendium na ratowanie koni

Aby zdobyć środki na dalszą działalność fundacji, Sylwester stara się o stypendium w konkursie Maturalny Nobel. Środki przeznaczyłby na ratowanie koni i swój rozwój, aby jeszcze skuteczniej im pomagać.

Jego film w mediach społecznościowych zabiega o każde polubienie i udostępnienie, aby mieć szansę na przejście do kolejnego etapu. Nasze lajki mogą pomóc mu zdobyć to stypendium i wesprzeć szczytny cel jakim jest ratowanie koni!

Podsumowanie

17-letni Sylwester z Bydgoszczy odziedziczył po mamie pasję do koni. Wspólnie założyli fundację, która ratuje konie przed rzeźnią. Zajmują się końmi skrzywdzonymi przez ludzi, dając im azyl i lepsze życie. Sylwester walczy o stypendium na dalszą działalność fundacji. Jego film czeka na polubienia i udostępnienia, by mógł pomagać kolejnym uratowanym przed rzeźnią zwierzętom. Nasze lajki mogą wesprzeć szczytny cel jakim jest ratowanie tych wrażliwych istot.

Konie trafiają do rzeźni przez brak zrozumienia ich potrzeb i złe traktowanie. Fundacja Equlistic Harmony daje im azyl i rehabilitację. Praca z końmi uczy też pracy z samym sobą. Dlatego nasze lajki są tak ważne, aby wesprzeć pasję i misję bydgoszczanina ratującego konie.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.