Role animowane Chrise Pratta - od Lego Filmu po Onward

Role animowane Chrise Pratta - od Lego Filmu po Onward
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień08.09.2023 | 7 min.

Chris Pratt to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood ostatnich lat. Choć kojarzony jest przede wszystkim z występów w filmach aktorskich, takich jak seria Strażnicy Galaktyki czy Jurassic World, to również jego role głosowe w produkcjach animowanych przyniosły mu sławę i uznanie widzów. W ciągu ostatniej dekady Pratt użyczył głosu wielu zapadającym w pamięć postaciom z filmów animowanych, począwszy od Emmeta z serii Lego Movie, przez Barleya z produkcji studia Pixar, aż po tytułowego bohatera filmu Onward wyprodukowanego przez Disneya.

Aktorstwo głosowe okazało się dla Chrisa Pratta świetnym poligonem do rozwoju umiejętności aktorskich i bardzo pomogło w budowaniu jego pozycji w Hollywood. Dzięki pracom przy hitach animacji, takich jak filmy Lego czy Pixara, Pratt mógł zaprezentować swoje zdolności komediowe, talent do improwizacji i oczywiście charakterystyczny, charyzmatyczny głos. Role głosowe pozwoliły mu też na zbudowanie silnej marki osobistej i rozpoznawalności wśród młodych widzów.

Początki kariery Chrisa Pratta jako aktora głosowego

Głos Emmeta w Lego: Przygodach klocków

Jedną z pierwszych dużych ról głosowych w karierze Chrisa Pratta był głos Emmeta, głównego bohatera filmu Lego: Przygody klocków z 2014 roku. animacja opowiadająca o losach zwykłego, przeciętnego ludzika z klocków Lego okazała się sporym przebojem i zebrała bardzo dobre recenzje. kreacja Pratta jako sympatycznego i pełnego optymizmu Emmeta spotkała się z uznaniem krytyków i przyniosła aktorowi pierwszą nominację do nagrody Annie za najlepszy głos męski.

Udział w Lego Batman: Filmie

W 2017 roku Pratt powrócił do świata klocków Lego, użyczając głosu postaci Emmeta w spin-offie pt. Lego Batman: Film. Tym razem jego bohater musiał zmierzyć się z przygodami u boku Mrocznego Rycerza. Choć sam film nie został tak dobrze przyjęty jak pierwsza część serii Lego Movie, to rola Pratta jako Emmeta znów została doceniona przez krytyków.

Lego Film 2 - powrót do roli Emmeta

W 2019 roku Chris Pratt po raz kolejny wcielił się w głos Emmeta w sequelu Lego Film zatytułowanym Lego Film 2. Tym razem jego bohater musiał stawić czoła nowym wyzwaniom i ocalić świat przed najeźdźcami z kosmosu. Pratt udowodnił, że świetnie czuje się w tej komediowej roli i znów zebrał bardzo dobre recenzje za kreację optymistycznego Emmeta.

Sukces animacji Lego Movie

Dobre przyjęcie filmu przez widzów i krytyków

Pierwsza część Lego Movie z 2014 roku okazała się prawdziwym hitem i przebojem kinowym. Film zebrał świetne recenzje od krytyków, którzy chwalili dowcipny scenariusz, świeże podejście do animacji i udane aktorstwo głosowe, w tym pracę Chrisa Pratta. Produkcja zarobiła też ponad 450 milionów dolarów przy budżecie 60 milionów.

Popularność postaci Emmeta

Postać Emmeta, w którego głos wcielił się Pratt, instant staje się niezwykle popularna wśród widzów. Jego optymizm, poczucie humoru i codzienna przeciętność bardzo przypadły do gustu. Emmet stał się ulubieńcem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jego kultowy status przyczynił się do sukcesu całej serii Lego Movie.

Kontynuacje i spin-offy

Sukces pierwszej części Lego Movie sprawił, że na jego podstawie powstały kolejne filmy - sequle i spin-offy osadzone w tym samym świecie. Poza dwoma kontynuacjami gdzie Pratt powrócił jako Emmet, powstały też inne produkcje ze świata klocków Lego z nowymi bohaterami. Popularność serii przyniosła aktorowi kolejne angaże.

Praca Pratta przy Disneyu i Pixarze

Głos Barleya w filmach studia Pixar

Kolejnym wielkim sukcesem Chrisa Pratta na polu aktorstwa głosowego była rola starszego brata Barleya w filmie studia Pixar zatytułowanym Co w duszy gra. Animacja opowiadała o dwóch braciach elfach wyruszających w podróż, by spełnić ostatnie życzenie ich zmarłego ojca. Pratt świetnie wcielił się w lekko zakręconego, ale sympatycznego Barleya.

Współpraca z reżyserami Disneya

Dzięki roli w filmie Pixara Pratt znalazł się na radarze Disneya. Wkrótce potem został zaangażowany do kolejnego ważnego projektu - tym razem jako główny bohater filmu Onward studia Disneya. Reżyserami byli twórcy hitów Pixara, co świadczyło o zaufaniu do umiejętności aktora.

Onward - pierwsza główna rola głosowa

W animacji Onward Chris Pratt po raz pierwszy otrzymał główną rolę głosową, wcielając się w jednego z dwóch braci elfów poszukujących magii. Jego bohater był zabawny, lecz także pełen serca. Pratt pokazał, że doskonale radzi sobie z rolą lidera i pierwszoplanową postacią. Film zebrał dobre recenzje.

Cechy charakterystyczne dla aktorstwa głosowego Pratta

Role animowane Chrise Pratta - od Lego Filmu po Onward

Charyzmatyczny i sympatyczny głos

Aktorstwo głosowe Chrisa Pratta charakteryzuje się przede wszystkim jego charakterystycznym, charyzmatycznym głosem. Jest on rozpoznawalny i ciepły, przez co bohaterowie Pratta są lubiani i sympatyczni. Głos sprawia, że postaci są autentyczne i przyciągają uwagę widza.

Umiejętność kreowania postaci

Pratt świetnie wczuwa się w odgrywane postaci, nadając im wyrazisty charakter i osobowość. Potrafi stworzyć wiarygodne, wielowymiarowe kreacje nawet w animacjach dla dzieci. Dzięki temu bohaterowie są zabawni i pełni uroku. Aktor kreuje role z pasją i zaangażowaniem.

Dobre wczucie się w role animowane

Mimo że Pratt znany jest głównie z aktorstwa aktorskiego, to świetnie odnajduje się także w rolach głosowych i animowanych. Doskonale wczuwa się w specyfikę takiej pracy i nadaje odpowiednie emocje postaciom animowanym. Dobrze czuje komedię i specyficzny humor animacji.

Co dalej z karierą w filmach animowanych?

Potencjalne role w kolejnych hitach animacji

Biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania, można spodziewać się, że Pratt jeszcze nie raz powróci do aktorstwa głosowego i otrzyma kolejne ciekawe role w przebojowych animacjach. Jego udział gwarantuje wysoki poziom produkcji i zainteresowanie widowni.

Możliwy udział w innych uniwersach Lego

Aktor na pewno chętnie powróciłby do świata klocków Lego, by ponownie użyczyć głosu lub stworzyć nową postać. Pratt świetnie sprawdza się w lekkich i optymistycznych animacjach tego studia. Być może doczekamy się go w kolejnych częściach lub spin-offach.

Chris Pratt jako rozpoznawalny głos w Hollywood

Dzięki licznym udanym rolą w hitach animacji Chris Pratt zyskał miano jednego z najlepszych i najpopularniejszych aktorów głosowych w Hollywood. Jego udział w filmie animowanym to gwarancja jakości. Aktor ma wszelkie szanse, by zdominować animacje tak jak grę aktorską.

Podsumowanie

Podsumowując, aktorstwo głosowe odegrało kluczową rolę w karierze Chrisa Pratta, pozwalając mu zaprezentować swój talent komediowy i głosowy w hitach animacji takich jak Lego Movie czy filmy Pixara. Dzięki sympatycznym i charyzmatycznym postaciom, którym użyczył głosu, zyskał popularność i stał się rozpoznawalny dla widzów na całym świecie. Jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach - zarówno jeśli chodzi o role aktorskie, jak i głosowe. Pratt ma wszelkie dane, by zdominować Hollywood na długie lata.

Najczęściej zadawane pytania

Jedną z pierwszych dużych ról głosowych Pratta był głos Emmeta w filmie Lego: Przygody klocków. Później powrócił do tej roli w sequeli Lego Film 2.

Do najbardziej znanych filmów animowanych z udziałem Pratta należą Lego: Przygody klocków, Lego Batman: Film, Co w duszy gra i Onward: Nie ma czasu do stracenia.

Pratt ma charyzmatyczny, ciepły głos i świetnie wczuwa się w animowane postacie. Dodaje im osobowości i uroku. Jest też znakomity w komedii.

Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia, można się spodziewać, że Pratt jeszcze wielokrotnie powróci do aktorstwa głosowego w hitach animacji.

Do jego mocnych stron należy charyzmatyczny głos, umiejętność kreowania postaci i dobre wczucie się w specyfikę animacji.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
  5. Quiz: Serial PitBull - Tylko prawdziwi fani zgarnął wszystkie odpowiedzi
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły