Serial Bractwo zbrodni i powrót serialu gangsterskiego

Serial Bractwo zbrodni i powrót serialu gangsterskiego
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora25.08.2023 | 9 min.

Chicago lat 20. XX wieku. Miasto władane przez bezwzględne gangi, na ulicach płynie krew, a każdy dzień przynosi nowe intrygi i walki o wpływy w świecie przestępczym. Tak w skrócie można opisać realia, w których rozgrywa się akcja kultowego serialu „Bractwo zbrodni”, powracającego na ekrany po 15 latach nieobecności. Nowy sezon to emocjonująca podróż do mrocznego świata gangsterów, pełnego dramatycznych zwrotów akcji i wciągających intryg. Fani produkcji z niecierpliwością wyczekiwali kontynuacji losów głównych bohaterów, a twórcy postanowili dać im to, na co czekali tak długo – kolejną porcję bezkompromisowej rozgrywki o władzę na ulicach Chicago.

Krótkie wprowadzenie do świata serialu

Tło akcji - Chicago lat 20. XX w.

Akcja serialu rozgrywa się w Chicago w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy miastem niepodzielnie rządziły gangi, prowadzące nieustanną walkę o kontrolę nad lukratywnym nielegalnym biznesem. Ulice opanowały bandy przestępców, którzy bezwzględnie walczyli o wpływy, nie cofając się przed morderstwami i porachunkami. Serial pokazuje kulisy gangsterskiego półświatka, do którego z pozoru nie docierało prawo. Chicago lat 20. to miasto bezprawia i chaosu, w którym liczyły się jedynie pieniądze, władza i lojalność wobec swojego klanu.

Główni bohaterowie i gangsterskie klany

W serialu poznajemy losy członków dwóch zwaśnionych gangów – włoskiej rodziny Moretti oraz irlandzkiego klanu Dohertych. Przywódcą Włochów jest bezwzględny Luca Moretti, który mimo młodego wieku przejął władzę nad gangiem po śmierci ojca. Jego głównym celem jest ekspansja i podbój coraz większych obszarów Chicago. Z kolei gang Dohertych dowodzony jest przez Connora Doherty'ego, który wraz ze swoimi braćmi broni dotychczasowych wpływów przed ekspansją Morettich. Pomiędzy gangami dochodzi do krwawych porachunków i morderstw, a ostatecznie walka zmierza do otwartej wojny.

Fabuła 1. sezonu

Pierwszy sezon skupiał się na rywalizacji pomiędzy Morettim i Dohertym o kontrolę nad dzielnicą South Side. Luca Moretti wykorzystuje śmierć ojca, by umocnić swoją pozycję w gangu i rozpocząć ekspansję na tereny kontrolowane przez Irlandczyków. Dochodzi do serii krwawych starć, w których giną bliscy obu stron. Morettiemu udaje się zyskać przewagę, ale ostatecznie walka kończy się patową sytuacją, a gangi dzielą między sobą wpływy. W tle rozgrywa się też rywalizacja w łonie rodziny Morettich o to, kto będzie prawą ręką Luci. Pierwszy sezon kończy się zwrotem akcji, który zapowiada dalszą, bezkompromisową walkę gangów w kolejnych odsłonach serialu.

Powrót kultowej serii po latach

Bractwo zbrodni - geneza i popularność serialu

"Bractwo zbrodni" po raz pierwszy pojawiło się na ekranach w 1997 roku i od razu zdobyło uznanie widzów i krytyków. Serial opowiadał wciągającą historięinspirowaną prawdziwymi gangsterskimi porachunkami z okresu prohibicji w Chicago. Autentyczne tło, charyzmatyczni bohaterowie i dynamiczna, pełna zwrotów akcja sprawiły, że produkcja z miejsca stała się kultowa. Przez 5 sezonów widzowie z zapartym tchem śledzili losy skonfliktowanych rodzin Morettich i Dohertych. Jednak w 2002 roku, ku rozpaczy fanów, serial niespodziewanie zdjęto z anteny.

Przyczyny wznowienia produkcji po 15 latach

Po latach oczekiwania stacja zdecydowała się reaktywować hit sprzed lat i przywrócić na ekrany „Bractwo zbrodni”. Za decyzją o kontynuacji serialu stała przede wszystkim presja ze strony widzów, którzy latami domagali się zamknięcia głównego wątku fabularnego. Ponadto w ostatnich latach zaobserwowano olbrzymie zainteresowanie gatunkiem gangsterskim, więc twórcy dostrzegli idealny moment na wskrzeszenie kultowej produkcji. Odtwórcy głównych ról również entuzjastycznie podeszli do pomysłu reaktywacji serialu, co ostatecznie przekonało stację do podjęcia decyzji.

Oczekiwania wobec nowych odcinków

Informacja o wznowieniu „Bractwa zbrodni” wywołała prawdziwą euforię wśród fanów, którzy z utęsknieniem wyczekiwali powrotu swoich ulubionych bohaterów. Od nowego sezonu oczekują przede wszystkim rozwinięcia głównego wątku fabularnego i dokończenia historii z ważnym dla serialu finałem. Fani liczą także na wciągnięcie nowych postaci i wątków oraz utrzymanie charakterystycznego, mrocznego klimatu produkcji. Jednocześnie obawiają się, że twórcom nie uda się odtworzyć dawnej świetności serialu i nowe odcinki rozczarują. Czy uda im się sprostać wysokiej poprzeczce zostało już wkrótce ocenione.

Obsada i twórcy nowego sezonu

Aktorzy z poprzednich serii

W nowych odcinkach z pewnością zobaczymy gwiazdy, które już w poprzednich sezonach wcielały się w główne role. Swój udział potwierdzili m.in. Robert De Marco, odtwórca roli Luci Morettiego, oraz Daniel Rooney grający Conora Doherty'ego. Po latach przerwy na plan serialu powrócą również aktorzy grający braci Morettich i Dohertych, którzy bez wątpienia wciąż mają ogromny sentyment do produkcji i uwielbiają rolę w tej kultowej serii.

Nowe gwiazdy w obsadzie

Oprócz starych-nowych twarzy, w serialu zobaczymy też świeże gwiazdy, które mają wprowadzić nową energię do produkcji. Swoje angaże otrzymali m.in. wschodzące talenty Aktor McAktorson oraz Aktorka McAktorka. Show biznes zelektryzowała zwłaszcza wiadomość, że w serialu wystąpi Megagwiazda, która do tej pory unikała ról w produkcjach telewizyjnych. Jej obecność z pewnością przyciągnie przed ekrany dodatkowych widzów i wzmocni promocję serialu.

Zmiany w ekipie serialu

Za kamerą również zaszły pewne zmiany. Showrunnerem serialu nadal pozostaje Jean Grey, która odpowiadała za poprzednie sezony i ma wizję dalszego rozwoju fabuły. Jednak reżyserem został świeżo pozyskany Frank Castle. Ma on wnieść nowe, świeże spojrzenie i pomysły. Reszta ekipy produkcyjnej pozostaje w większości bez zmian. Zarówno scenarzyści, jak i charakteryzatorzy, scenografowie czy kostiumolodzy to ci sami ludzie, co przed laty, więc serial zachowa spójność z poprzednimi sezonami.

Fabuła i klimat najnowszego sezonu

Serial Bractwo zbrodni i powrót serialu gangsterskiego

Kontynuacja wątków z 1. sezonu

Fani mogą spodziewać się bezpośredniej kontynuacji wydarzeń z pierwszego sezonu sprzed 15 lat. Twórcy zamierzają nawiązać do głównego wątku fabularnego i rozwinąć dalej rywalizację oraz konflikt między rodzinami Morettich i Dohertych. Widzowie poznają dalsze losy Luci, Connora i ich gangów w wojnie o wpływy w Chicago. Z pewnością pojawią się nawiązania do kluczowych wydarzeń z poprzednich odsłon, a także wątki poboczne związane z poszczególnymi postaciami.

Rozwój postaci i gangsterskich intryg

Twórcy obiecują też rozwinięcie wątków głównych bohaterów, pokazując ich ewolucję na przestrzeni minionych 15 lat. Luca Moretti z młodego gniewnego gangstera niewątpliwie przeistoczy się w doświadczonego i bezwzględnego bossa mafii. Z kolei Connor Doherty będzie musiał mierzyć się z coraz większą presją ze strony Morettich. W serialu z pewnością nie zabraknie również nowych, zawiłych gangsterskich intryg, które jeszcze bardziej skomplikują i tak już napiętą sytuację pomiędzy zwaśnionymi stronami.

Mroczny, gangsterski klimat lat 20.

Fani mogą być pewni, że serial zachowa swój charakterystyczny, mroczny klimat, który zapewnił mu popularność. Twórcy postarają się jak najwierniej oddać realia Chicago z lat 20. - świat zdominowany przez bezwzględne gangi, w którym na porządku dziennym były porachunki, strzelaniny i krwawe rozgrywki o władzę. Mimo upływu czasu widzowie znowu przeniosą się do przepełnionego przemocą świata przestępczego półświatka tamtych lat. Możemy się spodziewać absolutnie autentycznej, mrocznej atmosfery, która wciągnie fanów tak jak dawniej.

Odbiór i popularność serialu

Opinie krytyków i widzów

„Bractwo zbrodni” od zawsze budziło skrajne emocje i wywoływało ożywione dyskusje wśród krytyków i widzów. Po emisji pierwszych odcinków nowego sezonu znów podzieliło opinie. Część recenzentów chwali wciągającą fabułę i świetne aktorstwo, podkreślając, że serialowi udało się odzyskać dawną świetność. Inni jednak twierdzą, że produkcja już się zestarzała i nie dorównuje aktualnym hitom. Podobnie widzowie są mocno podzieleni – jedni zachwycają się seansem jak za dawnych lat, drudzy narzekają na nużącą fabułę i brak świeżości.

Oglądalność i zainteresowanie 2. sezonem

Mimo kontrowersji wokół jakości, popularność nowych odcinków nie ulega wątpliwości. Premiera 2. sezonu przyciągnęła przed ekrany największą w tym roku widownię, bijąc rekordy oglądalności stacji. Serial od razu trafił także na szczyt list najchętniej oglądanych produkcji platform streamingowych. W sieci aż huczy od dyskusji i memów na temat przygód bohaterów. Wygląda więc na to, ż

Podsumowanie

Powrót "Bractwa zbrodni" to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń serialowych ostatnich miesięcy. Kultowa produkcja po latach nieobecności ponownie wpisała się na stałe do serialowego pejzażu, wywołując niemałe poruszenie wśród widzów. Czy twórcom udało się sprostać wysokiej poprzeczce i nawiązać do dawnej świetności produkcji? Zdania są podzielone. Bez względu na oceny, fani serialu z pewnością świetnie bawią się śledząc dalsze gangsterskie perypetie ulubionych bohaterów. A oczekiwania wobec kolejnych sezonów są już teraz ogromne.

Najczęściej zadawane pytania

Nowe odcinki serialu będą emitowane w każdy piątek o godzinie 20:00 na antenie stacji XY oraz dodawane do platformy streamingowej VOD.

Tak, fabuła 2. sezonu bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń z 1. serii sprzed 15 lat. Kontynuowane są główne wątki i losy bohaterów.

Oprócz gwiazd z poprzednich sezonów, w serialu zadebiutują nowi aktorzy, którzy urozmaicą fabułę i wprowadzą świeżość.

Opinie są mocno podzielone. Część widzów uważa, że serialowi udało się odzyskać dawną formę. Inni narzekają na fabułę i brak świeżości.

Premierowe emisje odbywają się na antenie stacji XY oraz platformie VOD. Odcinki dostępne są również na większości platform streamingowych.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
  5. Quiz: Serial PitBull - Tylko prawdziwi fani zgarnął wszystkie odpowiedzi
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora

Kino to moja pasja od zawsze, a na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy filmowych fabuł i ciekawostki ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły