Tablice rejestracyjne w woj. lubuskim - FZI, FWS czy FSW? Rozpoznasz wszystkie?

Tablice rejestracyjne w woj. lubuskim - FZI, FWS czy FSW? Rozpoznasz wszystkie?
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora18.02.2024 | 6 min.

Tablice rejestracyjne w woj. lubuskim bywają czasem trudne do rozpoznania. W naszym quizie sprawdzisz, czy znasz wszystkie możliwe oznaczenia z tego regionu. Przygotowaliśmy 12 pytań dotyczących tablic z powiatów zielonogórskiego, gorzowskiego oraz innych miejscowości Lubuskiego. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy bez problemu rozpoznasz rejestracje takie jak FZI, FWS, czy FSW. Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym lepiej znasz się na Tablicach rejestracyjnych w woj. lubuskim.

Wyróżniki rejestracyjne woj. lubuskiego

Województwo lubuskie ma przypisany wyróżnik literowy F we wszystkich numerach rejestracyjnych pojazdów zarejestrowanych na jego terenie. Po literze F występują kolejne litery identyfikujące powiat lub miasto. I tak na przykład:

 • FG - powiat gorzowski
 • FS - powiat świebodziński
 • FZ - Zielona Góra

Znajomość oznaczeń powiatowych w numerach rejestracyjnych pozwala szybko rozpoznać, skąd dokładnie pochodzi dany pojazd zarejestrowany w woj. lubuskim. W naszym quizie sprawdzisz, na ile dobrze znasz te wyróżniki.

Jak czytać tablice rejestracyjne z Lubuskiego

Oprócz wyróżnika województwa lubuskiego - litery F, ważne są kolejne dwie litery identyfikujące powiat lub miasto na prawach powiatu:

FZ - Zielona Góra
FG - powiat gorzowski
FS - powiat świebodziński

Po literach powiatu występuje 5 znaków przyporządkowanych konkretnemu pojazdowi - tu muszą być zarówno litery, jak i cyfry. Na ich podstawie można zidentyfikować dokładny samochód osobowy, ciężarowy lub inny z danego powiatu.

Rozpoznawanie tablic z LG, GG i ZG

Lubuskie podzielone jest na 12 powiatów - dwa grodzkie (Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra) oraz 10 ziemskich. Stąd tak wiele kombinacji znaków rejestracyjnych.

Nasz quiz pozwoli Ci sprawdzić swoją znajomość tablic z następujących powiatów:

 • zielonogórski - LG
 • gorzowski - GG
 • żarski - GŻ
 • żagański - GN
 • krośnieński - GS

Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym lepiej znasz tablice rejestracyjne z woj. lubuskiego.

Jak wygląda quiz z tablic z LG, GG i ZG

Nasz test wiedzy na temat tablic rejestracyjnych w Lubuskiem składa się z 12 pytań. Przy każdym pytaniu podane są 4 możliwe odpowiedzi - tylko jedna z nich jest poprawna.

Musisz rozpoznać, z którego dokładnie powiatu lubuskiego pochodzi dana tablica rejestracyjna. Może to być na przykład:

 • FGG - powiat gorzowski
 • FLG - powiat zielonogórski
 • FSW - Świebodzin

Kliknij "Dalej", aby rozpocząć quiz i sprawdzić swoją wiedzę na temat tablic z LG, GG, ZG oraz całego woj. lubuskiego.

Czytaj więcej: Najlepsi polscy piosenkarze lat 90. Ich przeboje podbiły serca milionów słuchaczy!

Jakie litery na rejestracjach z Zielonej Góry

Jako stolica województwa lubuskiego, Zielona Góra ma własny wyróżnik literowy w numerach rejestracyjnych pojazdów - jest to FZ. Pełny przykładowy numer rejestracyjny z Zielonej Góry może więc wyglądać następująco:

FZ 1234A

Gdzie:

 • F - oznaczenie woj. lubuskiego
 • Z - oznaczenie Zielonej Góry
 • 1234A - unikatowy ciąg 5 znaków dla danego pojazdu

Podobnie w przypadku Gorzowa Wielkopolskiego mamy oznaczenie FG, a po nim indywidualny numer dla pojazdu, np.:

FG 3E07B

Przykłady tablic rejestracyjnych z Lubuskiego

Oto kilka przykładów pełnych numerów rejestracyjnych z różnych miast i powiatów woj. lubuskiego:

 • FZ 6035F - Zielona Góra
 • FG TI46D - Gorzów Wielkopolski
 • FS B653X - powiat świebodziński
 • FN 2318C - powiat nowosolski

Rozpoznanie, skąd dokładnie pochodzi dana tablica rejestracyjna, może być wyzwaniem. Dlatego przygotowaliśmy quiz sprawdzający znajomość tablic rejestracyjnych z całego woj. lubuskiego.

Sprawdź się w quizie z tablic FZI

Tablice rejestracyjne w woj. lubuskim - FZI, FWS czy FSW? Rozpoznasz wszystkie?

Teraz najwyższy czas sprawdzić się w naszym teście wiedzy. Przygotowaliśmy 12 pytań dotyczących tablic rejestracyjnych z całego woj. lubuskiego.

W quizie pojawią się tablice z literami identyfikującymi takie miejscowości Lubuskiego jak:

 • FZI - Zielona Góra
 • FWS - Świebodzin
 • FGW - powiat gorzowski

Twoim zadaniem będzie rozpoznanie, z którego dokładnie powiatu lubuskiego pochodzi dana rejestracja. Tylko 1 odpowiedź spośród 4 podanych jest poprawna.

Jak przebiega quiz z tablic FZI i FWS

Quiz składa się z 12 pytań w formie zagadek ze zdjęciami tablic rejestracyjnych. Przykładowe pytanie może wyglądać tak:

Z którego powiatu lubuskiego pochodzi ta rejestracja?

 • powiat zielonogórski
 • Zielona Góra
 • powiat nowosolski
 • powiat gorzowski

Kliknij "Dalej", aby sprawdzić swoją odpowiedź i przejść do kolejnego pytania. Powodzenia w quizie ze znajomości tablic rejestracyjnych FZI i FWS!

Rozwiąż quiz z rejestracji z Gorzowa

W naszym teście wiedzy znajdziesz także pytania dotyczące tablic rejestracyjnych z Gorzowa Wielkopolskiego i całego powiatu gorzowskiego.

Gorzów ma wyróżnik FG w numerach rejestracyjnych, a powiat gorzowski - FGW. Przykładowa rejestracja z tego regionu Lubuskiego to zatem: FGW 2154F.

W quizie sprawdzisz, czy rozpoznasz właściwy powiat lubuskiego pochodzenia takiej rejestracji.

Przykładowe pytanie z tablicą z Gorzowa

Oto przykład pytania, na jakie możesz trafić w naszym teście wiedzy o numerach rejestracyjnych:

Skąd pochodzi powyższa rejestracja?

 • Zielona Góra
 • powiat sulęciński
 • powiat gorzowski
 • powiat zielonogórski

Tylko jedna odpowiedź jest poprawna! Kliknij "Dalej" i zobacz, czy dobrze rozpoznałeś tablicę rejestracyjną z Gorzowa i okolic.

Zagadki ze znaków rejestracyjnych Lubuskiego

Nasz quiz to 12 zagadek polegających na rozszyfrowaniu, skąd dokładnie z woj. lubuskiego pochodzi dana tablica rejestracyjna.

Oprócz pytań dotyczących największych miast - Gorzowa i Zielonej Góry, sprawdzisz się również w rozpoznawaniu trudniejszych tablic z mniejszych miejscowości Lubuskiego.

Jak wyglądają zagadki w quizie

Każde pytanie składa się ze zdjęcia tablicy rejestracyjnej pojazdu z woj. lubuskiego. Twoim zadaniem jest rozpoznanie, z którego dokładnego powiatu lubuskiego pochodzi dany numer rejestracyjny.

Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym lepiej znasz tablice rejestracyjne naszego regionu i możesz pochwalić się swoją wiedzą znajomym.

Zapraszamy do rozwiązania naszego quizu. Kliknij "Rozpocznij QUIZ" i wykaż się znajomością trudnych lubuskich tablic rejestracyjnych. Powodzenia!

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiliśmy zagadnienie tablic rejestracyjnych w województwie lubuskim. Omówione zostały podstawowe zasady ich tworzenia, a także przykłady konkretnych rejestracji z różnych powiatów tego regionu. Przygotowany został również specjalny quiz składający się z 12 pytań, pozwalający Czytelnikom sprawdzić swoją wiedzę w zakresie rozpoznawania pochodzenia tablic rejestracyjnych z terenu Lubuskiego.

Zachęcamy wszystkich do rozwiązania quizu. Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym lepiej znacie się Państwo na numerach rejestracyjnych z Zielonej Góry, Gorzowa i całego woj. lubuskiego. Życzymy powodzenia w rozszyfrowywaniu tajemniczych zagadek ze zdjęć lubuskich tablic rejestracyjnych!

Najczęściej zadawane pytania

We wszystkich tablicach rejestracyjnych pojazdów zarejestrowanych w woj. lubuskim na początku występuje litera F, która jest charakterystycznym oznaczeniem tego regionu Polski.

Tak, oprócz prostych przykładów, przygotowaliśmy także pytania ze zdjęciami trudniejszych do rozszyfrowania tablic rejestracyjnych - tak aby sprawdzić dobrze Państwa wiedzę na temat wszystkich możliwych kombinacji numerów rejestracyjnych występujących na terenie woj. lubuskiego.

Nasz test wiedzy składa się z 12 pytań w formie zagadek ze zdjęciami tablic rejestracyjnych. Pytania dotyczą zarówno dużych miast jak Gorzów czy Zielona Góra, ale także mniejszych miejscowości i powiatów na terenie całego województwa.

Oczywiście! Zachęcamy, aby po pierwszej próbie jeszcze raz spróbować swoich sił i sprawdzić, czy uda Wam się poprawić swój wynik. Im więcej razy powtórzycie quiz, tym lepiej zapamiętacie trudne lubuskie tablice rejestracyjne.

Jeżeli quiz spodobał się Państwu i apetyt na wiedzę nadal jest spory, serdecznie zapraszamy do rozwiązania również naszych innych tekstów ze sprawdzianami wiedzy na tematy tablic rejestracyjnych w pozostałych województwach całej Polski.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
 4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora

Kino to moja pasja od zawsze, a na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy filmowych fabuł i ciekawostki ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.