Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Częstochowie. Zginęły dwie kobiety

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Częstochowie. Zginęły dwie kobiety
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora03.01.2024 | 9 min.

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Częstochowie wstrząsnął mieszkańcami miasta. W środę 3 stycznia doszło tam do potrącenia dwóch kobiet przechodzących przez pasy. Niestety, pomimo podjętej akcji ratunkowej, życia ofiar nie udało się uratować. To kolejne przypomnienie, jak niebezpieczna dla pieszych bywa jazda po mieście i jak ważne jest zachowanie ostrożności zarówno przez kierowców, jak i pieszych.

Potrącenie dwóch kobiet na pasach w Częstochowie

W środę 3 stycznia 2024 roku w Częstochowie doszło do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych. Jak poinformowała policja, około godziny 17:20 na ulicy Legionów, na wysokości ulicy Hallera, w kierunku Srocka, miało miejsce śmiertelne potrącenie dwóch kobiet przechodzących przez pasy.

Wstępne ustalenia wskazują, że 80-letni kierowca samochodu marki Audi Q7 nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i potrącił kobiety. Niestety, pomimo podjętych działań ratunkowych, życia 33-letniej i 45-letniej ofiary nie udało się uratować.

Jak podają świadkowie, kobiety szły razem, trzymając się za ręce. Były już na drugiej połowie jezdni, gdy nadjechał samochód jadący z dużą prędkością. Kierowca nawet nie próbował hamować i uderzył w przechodzące osoby. Siła uderzenia była ogromna.

Droga w kierunku na Brzyszów została zablokowana na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Apel policji o zachowanie ostrożności na przejściach

Policja po raz kolejny apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Piesi powinni upewnić się, że kierowca ich dostrzegł i zwolnił. Z kolei kierujący pojazdami są zobowiązani do obserwacji jezdni i ewentualnego hamowania przed każdym przejściem.

Niestety wciąż zdarzają się tragiczne w skutkach zdarzenia spowodowane nieuwagą jednej ze stron. Apelujemy o rozwagę dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Śmiertelny wypadek na ul. Legionów w Częstochowie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 3 stycznia na ulicy Legionów w Częstochowie. Jak wynika z informacji podanych przez policję, około godziny 17:20 na wysokości ulicy Hallera, w kierunku Srocka, 80-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi Q7 potrącił dwie kobiety przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych.

Siła uderzenia była tak duża, że pomimo akcji reanimacyjnej podjętej przez ratowników, życia ofiar wypadku nie udało się uratować. 33-letnia i 45-letnia kobieta poniosły śmierć na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, starszy mężczyzna kierujący audi prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Okoliczności tragicznego zdarzenia będą jeszcze wyjaśniane przez policję.

To kolejny dramatyczny przypadek śmierci pieszych potrąconych na pasach. Apelujemy o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Tylko rozwaga i uwaga mogą uchronić przed tragicznymi konsekwencjami - mówi rzecznik prasowy policji.

Droga w kierunku na Brzyszów była zablokowana przez kilka godzin w związku z prowadzeniem czynności na miejscu zdarzenia. Utrudnienia w ruchu zostały zniesione około godziny 21 tego samego dnia.

Bezpieczeństwo na przejściach priorytetem

Bezpieczeństwo pieszych na przejściach dla pieszych powinno być absolutnym priorytetem dla wszystkich użytkowników dróg. Kierowcy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach lub na nie wchodzącemu.

Z drugiej strony piesi również powinni zachować ostrożność, rozejrzeć się i upewnić czy pojazdy się zatrzymały przed wejściem na jezdnię. Obaj uczestnicy ruchu drogowego są odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Szybka, efektywna sygnalizacja świetlna w Kłodzie: jak działa i gdzie znajduje się najnowocześniejsza technologia?

Zderzenie z pieszymi przyczyną śmierci dwóch kobiet

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 3 stycznia na ul. Legionów w Częstochowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, około godziny 17:20, na wysokości ul. Hallera, 80-letni kierowca samochodu osobowego mar ki Audi Q7 potrącił dwie kobiety przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych.

Siła uderzenia była ogromna. Pomimo reanimacji podjętej na miejscu zdarzenia, życia ofiar nie udało się uratować. 33-letnia i 45-letnia kobieta poniosły śmierć na miejscu.

Z wstępnych ustaleń wynika, że starszy mężczyzna kierujący audi najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym. Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policję.

Utrudnienia w ruchu na ul. Legionów w kierunku Brzyszowa trwały kilka godzin. Po zakończeniu czynności droga została ponownie otwarta dla ruchu.

  • Do tragicznego wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych
  • Życia dwóch potrąconych kobiet nie udało się uratować
  • Kierowca audi najprawdopodobniej nie zachował ostrożności

To kolejne przykre zdarzenie, które pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tylko rozwaga i ostrożność mogą uchronić przed tragicznymi konsekwencjami wypadków.

80-latek potrącił dwie kobiety na przejściu w Częstochowie

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych w Częstochowie. Zginęły dwie kobiety

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę 3 stycznia na ul. Legionów w Częstochowie. Jak podała policja, 80-letni kierowca samochodu osobowego potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie przechodzące przez jezdnię kobiety w wieku 33 i 45 lat.

Siła uderzenia była ogromna. Niestety, mimo reanimacji podjętej przez ratowników, życia kobiet nie udało się uratować. Obie poniosły śmierć na miejscu.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że starszy mężczyzna kierujący audi najprawdopodobniej nie zastosował się do przepisów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.

Godzina wypadku 17:20
Miejsce ul. Legionów, Częstochowa
Ofiary śmiertelne 2 kobiety (33 i 45 lat)

Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu, które zostały zniesione po kilku godzinach. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach, aby uniknąć podobnych tragedii.

Bezpieczeństwo pieszych priorytetem

Bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza na przejściach, powinno być absolutnym priorytetem dla wszystkich użytkowników dróg. Tylko wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów może uchronić przed tragicznymi w skutkach wypadkami. Apelujemy o rozwagę zarówno do kierowców, jak i pieszych.

Blokada ulicy po wypadku ze skutkiem śmiertelnym

W środę 3 stycznia na ulicy Legionów w Częstochowie doszło do tragicznego wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych. 80-letni kierowca samochodu osobowego potrącił dwie przechodzące przez pasy kobiety w wieku 33 i 45 lat.

Siła uderzenia była tak duża, że pomimo reanimacji podjętej przez ratowników medycznych, życia ofiar nie udało się uratować. Obie poniosły śmierć na miejscu zdarzenia.

Jak wstępnie ustalono, starszy mężczyzna kierujący pojazdem najprawdopodobniej nie zastosował się do przepisów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu.

W związku z wypadkiem ulica Legionów w kierunku na Brzyszów została zablokowana na kilka godzin. Utrudnienia zniesiono po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję i służby ratunkowe na miejscu zdarzenia.

To kolejna tragedia na pasach, która pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez wszystkich użytkowników dróg. Tylko rozwaga i wzajemny szacunek mogą uchronić przed podobnymi zdarzeniami - apeluje policja.

Bezpieczeństwo pieszych na przejściach priorytetem

Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym na przejściach dla pieszych powinno być absolutnym priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy muszą pamiętać o pierwszeństwie pieszych i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Z kolei piesi powinni zachować ostrożność i upewnić się, że kierowcy ich zauważyli.

Inny wypadek z udziałem pieszego tego samego dnia w Częstochowie

Środa 3 stycznia była tragicznym dniem na drogach Częstochowy. Oprócz wypadku ze skutkiem śmiertelnym na ulicy Legionów, doszło tego samego dnia do jeszcze jednego potrącenia pieszego.

Jak podała policja, około godziny 16 na alei Wolności 25-letni kierowca samochodu osobowego potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 81-letniego mężczyznę.

Starszy pieszy trafił do szpitala z obrażeniami. Na szczęście jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kierowca był trzeźwy, okoliczności tego zdarzenia również będą wyjaśniane przez policję.

To kolejny przypadek potrącenia pieszego w Częstochowie. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą, zwł

Podsumowanie

Artykuł szczegółowo opisuje tragiczny wypadek, do którego doszło 3 stycznia 2024 roku w Częstochowie. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zginęły potrącone przez samochód dwie kobiety. Z przedstawionych informacji wynika, że 80-letni kierowca audi najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym. Tekst zwraca uwagę na problem bezpieczeństwa pieszych na przejściach oraz apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Artykuł prezentuje także szerszy kontekst i przytacza apel policji o zachowanie szczególnej ostrożności na pasach. Przypomina, że tego samego dnia doszło w Częstochowie do jeszcze jednego wypadku z udziałem pieszego. Tekst utrzymany jest w poważnym, rzeczowym tonie, odpowiednim do relacjonowania tego typu tragicznych zdarzeń.

Materiał w sposób przejrzysty i uporządkowany prezentuje najważniejsze fakty dotyczące wypadku. Zawiera szczegółowe informacje o okolicznościach zdarzenia, jego ofiarach i konsekwencjach. Dzięki zastosowaniu nagłówków i akapitów wszystkie kluczowe kwestie są dobrze wyeksponowane.

Podsumowując, artykuł w sposób rzetelny i rzeczowy relacjonuje tragiczne wydarzenie z Częstochowy. Może służyć jako materiał informacyjny i przestroga przypominająca o zachowaniu ostrożności na drodze. Dostarcza czytelnikom najważniejszych faktów dotyczących wypadku w uporządkowany i klarowny sposób.

Najczęściej zadawane pytania

Do wypadku doszło 3 stycznia 2024 roku ok. godz. 17:20 na ul. Legionów w Częstochowie. 80-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi Q7 potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie kobiety w wieku 33 i 45 lat. Siła uderzenia była tak duża, że pomimo reanimacji kobiety zmarły na miejscu.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że starszy kierowca audi najprawdopodobniej nie zastosował się do przepisów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych. Ostateczne okoliczności wypadku wyjaśni dochodzenie.

W związku z wypadkiem na jakiś czas zablokowano ruch na ul. Legionów w Częstochowie. Utrudnienia zostały zniesione po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję i służby ratunkowe na miejscu zdarzenia.

Tego samego dnia w Częstochowie miał miejsce jeszcze jeden wypadek z udziałem pieszego. 25-letni kierowca potrącił na pasach 81-letniego mężczyznę, który trafił do szpitala z obrażeniami.

Policja po raz kolejny zaapelowała do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drogach. Przypomniała o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora

Kino to moja pasja od zawsze, a na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy filmowych fabuł i ciekawostki ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.