Zmiany w Suntago i Parku of Poland - decyzja prezesa UOKiK

Zmiany w Suntago i Parku of Poland - decyzja prezesa UOKiK
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski08.01.2024 | 5 min.

Zmiany w Suntago i Parku of Poland - decyzja prezesa UOKiK. Amerykański fundusz inwestycyjny Centerbridge Partners przejmuje kontrolę nad firmami zarządzającymi kompleksem Park of Poland, w tym największym w Europie aquaparkiem Suntago. Nowy właściciel będzie mógł wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu całego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego pod Warszawą. Ostateczne warunki transakcji wyznaczy jednak prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Centerbridge Partners przejmuje Park of Poland

Amerykański fundusz inwestycyjny Centerbridge Partners ogłosił zamiar przejęcia kontroli nad spółkami zarządzającymi kompleksem Park of Poland pod Warszawą. W skład tego ogromnego centrum rozrywki i wypoczynku wchodzi m.in. Suntago - największy w Europie zadaszony aquapark. Transakcja obejmie także bazę noclegową z domkami wypoczynkowymi.

Przejęcie dotyczy czterech firm: Moyome, Thunders, Global Park Horizon i Big Project Media. To one odpowiadają za zarządzanie i rozwój całego kompleksu zlokalizowanego w miejscowości Wręcza koło Mszczonowa, między Warszawą a Łodzią. Amerykanie muszą jeszcze uzyskać zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nowy właściciel będzie mógł zdecydować o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu Parku of Poland. Może to oznaczać modyfikacje w ofercie Suntago oraz bazy noclegowej. Być może zostaną też przyspieszone plany dalszej rozbudowy całego kompleksu.

Aquapark Suntago - największy w Europie

Sercem Parku of Poland jest aquapark Suntago - prawdziwa mekka dla miłośników wodnych atrakcji. Ten gigantyczny, kryty ośrodek basenowy został otwarty w lutym 2020 r. i od razu zyskał miano największego tego typu obiektu w Europie.

Na powierzchni 70 tys. m2 znajduje się aż 32 zjeżdżalnie, 17 jacuzzi, 10 saun i setki atrakcji wodnych. Całość podzielona jest na strefy tematyczne nawiązujące m.in. do egzotycznych wysp czy dzikiego zachodu. Suntago może jednorazowo pomieścić ok. 10 tys. gości!

Nowy właściciel zarządzi bazą noclegową

Oprócz aquaparku, w skład Park of Poland wchodzi również nowoczesna baza noclegowa. Można w niej znaleźć 92 domki wypoczynkowe o bardzo wysokim standardzie. Każdy domek to komfortowe, klimatyzowane wnętrze z aneksem kuchennym i łazienką.

Domy wakacyjne położone są w lesie, niedaleko wejścia do Suntago. Stanowią świetną bazę wypadową na wodne szaleństwa w aquaparku. Dzięki przejęciu, Centerbridge Partners będzie teraz decydować o cenach i zasadach wynajmu domków.

Nowe możliwości rozwoju

Objęcie kontroli nad zarządzaniem Park of Poland to dla Amerykanów szansa na nowe inwestycje i rozwój całego kompleksu. Aquapark jest ciągle rozbudowywany o kolejne strefy. Być może nowy właściciel przyspieszy te plany.

Możliwe jest też powiększenie bazy noclegowej o dodatkowe domki lub pensjonaty. Teren wokół jest ogromny, więc jest pole do popisu. W przyszłości mają powstać także pola golfowe, stadniny czy centra konferencyjne.

Czytaj więcej: Elektronika z czasów PRL: znasz te urządzenia? Quiz dla fanów elektroniki!

Urząd Ochrony Konkurencji zatwierdzi warunki

Ostateczną decyzję w sprawie transakcji podejmie jednak prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To on musi zaakceptować przejęcie spółek przez Centerbridge Partners i wyznaczyć warunki umowy.

Analitycy zakładają, że nie będzie większych przeszkód formalnych. Władze UOKiK z pewnością jednak dokładnie sprawdzą, czy transakcja nie zaburza konkurencji na rynku i nie uderza w interesy oraz prawa konsumentów.

Po spełnieniu tych warunków droga do przejęcia stanie otworem. Wówczas rozpocznie się nowy rozdział w historii ogromnego centrum rozrywki Suntago i całego kompleksu Park of Poland. Czy przyniesie ze sobą nowe atrakcje i możliwości? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Podsumowanie

Zmiany w Suntago i Parku of Poland - decyzja prezesa UOKiK

Nowy rozdział dla Parku of Poland i Suntago. Amerykański fundusz przejmuje kontrolę nad zarządzaniem tym ogromnym kompleksem rozrywkowym pod Warszawą. To szansa na zmiany, ale także niepewność, co nowy właściciel zdecyduje się zrobić. Na pewno możemy liczyć na rozwój i nowe inwestycje. Trzeba jednak poczekać na ostateczną decyzję prezesa UOKiK.

Suntago już teraz robi piorunujące wrażenie. Ten największy w Europie, kryty aquapark to istny raj dla amatorów mocnych wrażeń. Setki atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku na 70 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni. Trudno o lepsze miejsce na wodną zabawę.

Nowy właściciel będzie mógł wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu całego kompleksu. Być może zdecyduje się na nowe atrakcje w aquaparku lub rozbudowę bazy noclegowej. Na pewno szykują się ciekawe miesiące dla fanów Parku of Poland.

Najpierw jednak konieczna jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Analitycy nie spodziewają się problemów, ale prezes UOKiK na pewno dokładnie przeanalizuje transakcję. Dopiero po spełnieniu wymogów formalnych, Amerykanie przejmą stery nad kompleksem.

Najczęściej zadawane pytania

Przed ostatecznym przejęciem kontroli nad kompleksem Park of Poland przez amerykański fundusz Centerbridge Partners konieczna jest jeszcze zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dopiero po spełnieniu warunków formalnych i zaakceptowaniu transakcji przez UOKiK, Amerykanie obejmą kierownictwo.

Trudno przewidzieć, czy nowy właściciel Park of Poland zdecyduje się na zmianę cen biletów wstępu do aquaparku Suntago. Na razie nie ma żadnych konkretnych informacji w tej sprawie. Wszystko okaże się w najbliższych miesiącach.

Nowy zarządca Park of Poland będzie mógł zdecydować o rozwoju i wprowadzeniu nowych atrakcji w aquaparku Suntago. Inwestor z pewnością będzie dążył do rozbudowy oferty, ale konkretne plany poznamy dopiero po sfinalizowaniu transakcji.

Na razie zasady rezerwacji i wynajmu domków wypoczynkowych w Park of Poland nie ulegną zmianie. Nowy właściciel być może wprowadzi modyfikacje w przyszłości, ale obecnie należy korzystać ze standardowego systemu rezerwacji.

W planach inwestora jest na pewno kontynuacja rozwoju całego kompleksu Park of Poland. Nowy właściciel zapewne będzie chciał rozbudować bazę noclegową i dodać kolejne atrakcje. Szczegóły poznamy jednak dopiero po sfinalizowaniu umowy.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.