Zmowa milczenia - obsada. Postaci w serialu. Kim jest kim?

Zmowa milczenia - obsada. Postaci w serialu. Kim jest kim?
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski08.01.2024 | 9 min.

Obsada serialu "Zmowa milczenia" to plejada znakomitych polskich aktorów. W artykule przedstawiamy najważniejsze postaci produkcji TVN i aktorów, którzy je zagrali. Dowiecie się, kim jest Weronika, Daniel, Ksiądz Józef i inni bohaterowie tej intrygującej historii osadzonej w małym miasteczku Lipowo. Poznacie także nazwiska odtwórców głównych ról: Julii Kijowskiej, Piotra Packa, Olafa Lubaszenki i wielu innych świetnych aktorów.

Weronika - Julia Kijowska

Julia Kijowska wciela się w główną rolę Weroniki Nowakowskiej, pisarki szukającej ucieczki przed problemami w Lipowie. Bohaterka, tuż po przyjeździe do miasteczka, angażuje się w rozwiązanie zagadkowej śmierci miejscowej zakonnicy. Weronika stopniowo odkrywa sekrety mieszkańców Lipowa i przełamuje panującą wśród nich zmowę milczenia. Julia Kijowska znana jest z takich produkcji jak "Na Wspólnej", "Ojciec Mateusz" czy "Klangor".

Aktorka z bardzo dużym talentem i charyzmą wciela się w niełatwą, złożoną postać outsiderki, która swoją dociekliwością i determinacją burzy spokój małomiasteczkowej społeczności. Zmaga się też z własnymi demonami przeszłości. Kijowska kreuje Weronikę w sposób bardzo przekonujący i wiarygodny.

Daniel - Piotr Pacek

Piotr Pacek gra ambitnego i młodego szefa policji w Lipowie, Daniela Podgórskiego. Mimo młodego wieku Daniel jest niezwykle zdeterminowany, by rozwikłać zagadkę śmierci miejscowej zakonnicy. Widząc zaangażowanie nowoprzybyłej Weroniki, włącza ją w prowadzone śledztwo. Ryzykuje wiele, wchodząc w konflikt z lokalną społecznością Lipowa.

Aktor znany z seriali "Na dobre i na złe" i "Pierwsza miłość" wciela się w postać młodego ambitnego policjanta z pasją. Jego Daniel jest sympatyczny i dynamiczny, a jednocześnie twardy i zdecydowany w dążeniu do prawdy. Piotr Pacek kreuje tę postać w sposób bardzo przekonujący.

Czytaj więcej: Kwiz poprawiający humor. 10/10 to pestka!

Ksiądz Józef - Olaf Lubaszenko

Olaf Lubaszenko gra księdza Józefa, lokalnego proboszcza i nieformalną głowę społeczności Lipowa. To on jest "głosem sumienia" mieszkańców i strażnikiem obowiązującej w miasteczku zmowy milczenia. Ksiądz Józef bezwzględnie egzekwuje niepisane prawo, by strzec sekretów Lipowa.

Znakomity aktor znany z takich produkcji jak "Chłopaki nie płaczą", "Ekstradycja" czy "Hatfields & McCoys" wciela się w barwną, niejednoznaczną postać proboszcza. Jego bohater jest z pozoru życzliwy i opiekuńczy, ale tak naprawdę kontroluje i manipuluje mieszkańcami miasteczka. Lubaszenko kreuje tę postać w sposób mistrzowski.

Siostra Monika - Maja Berełkowska

Zmowa milczenia - obsada. Postaci w serialu. Kim jest kim?

Maja Berełkowska gra siostrę Monikę, zakonnicę z lokalnego klasztoru, której tajemnicza śmierć wywołuje poruszenie w Lipowie i staje się zaczynem intrygującej fabuły serialu. Siostra Monika ginie w niejasnych okolicznościach, a jej śmierć obnaża mroczne sekrety miasteczka.

Aktorka znana z takich produkcji jak "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz" czy "Komisarz Alex" wciela się w niewielką, ale kluczową dla fabuły rolę zakonnicy. Jej bohaterka już po śmierci, poprzez tajemnicze okoliczności zgonu, wpływa na bieg wydarzeń w Lipowie i przyczynia się do ujawnienia skrywanych przez lata sekretów.

Edek - Antoni Sałaj

Antoni Sałaj gra Edka, męża Blanki, jednej z głównych bohaterek serialu. Edek to typowy przedstawiciel mieszkańców Lipowa - skryty i nieufmy wobec obcych. Z pozoru spokojny i opanowany, ale tak naprawdę ukrywa mroczny sekret.

Aktor, znany między innymi z serialu "Lombard. Życie pod zastaw" oraz produkcji Patryka Vegi, wciela się w barwną, niejednoznaczną postać. Jego bohater z godną podziwu konsekwencją strzeże sekretu, który może zrujnować jego małżeństwo. Antoni Sałaj buduje tę postać z wyczuciem i dbałością o detale.

Senior Kojarski - Mariusz Bonaszewski

Mariusz Bonaszewski gra jedną z kluczowych postaci serialu - seniora Kojarskiego, ekscentrycznego stolarza, który mieszka samotnie w lesie. Ten dziwak i wizjoner jest depozytariuszem najmroczniejszych tajemnic Lipowa. Zna prawdę o przeszłości miasteczka.

Znakomity aktor charakterystyczny wciela się w barwną, tajemniczą postać. Jego bohater budzi grozę i respekt mieszkańców Lipowa, którzy wolą trzymać się od niego z daleka. Mariusz Bonaszewski buduje tę rolę z wyczuciem, nadając seniorowi Kojarskiemu aurę niezwykłości i tajemnicy.

Blanka - Julia Konarska

Julia Konarska gra Blankę, żonę Edka, kobietę targaną skrywanymi namiętnościami i problemami małżeńskimi. Blanka pozornie jest zwyczajną mieszkanką Lipowa, ale tak naprawdę skrywa mroczny sekret, który może zrujnować jej małżeństwo.

Aktorka znana z seriali "Klan" i "Pierwsza miłość" wciela się w nietuzinkową kobiecą postać. Jej bohaterka z pozoru spokojna i opanowana, w środku targana jest żądzą i frustracją. Julia Konarska buduje tę rolę z wyczuciem, subtelnie ukazując wewnętrzne rozterki Blanki.

Ziętar - Eryk Kulm Jr.

Eryk Kulm Jr. gra postać Ziętara, tajemniczego i przerażającego pustelnika żyjącego samotnie w pobliskim lesie. Mieszkańcy Lipowa obawiają się tego dziwaka i omijają szerokim łukiem jego leśną siedzibę.

Aktor znany z serialu "Lombard. Życie pod zastaw" oraz filmów Patryka Vegi wciela się w barwną, mroczną postać budzącą grozę wśród mieszkańców miasteczka. Jego bohater jest typem samotnika i odludka, który stroni od ludzi, co tylko potęguje aurę tajemnicy wokół tej postaci. Eryk Kulm Jr. buduje tę kreację z należytym dystansem.

Junior - Artur Ziółkowski

Artur Ziółkowski gra Juniora, pasierba Daniela Podgórskiego, młodego policjanta prowadzącego śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci zakonnicy. Junior mieszka z matką i jej nowym partnerem Danielem, z którym ma trudne relacje.

Młody aktor, znany z serialu "W rytmie serca", wciela się w typowego nastolatka z problemami rodzinnymi, buntującego się przeciwko nowemu partnerowi matki. Jego bohater na początku niechętny Danielowi, z czasem nawiązuje z nim nić porozumienia. Artur Ziółkowski kreuje Juniora w sposób naturalny i przekonujący.

Wiera - Agnieszka Suchora

Agnieszka Suchora gra Wierę, żonę Janusza i matkę Darka. Jej mąż Janusz kryje przed nią mroczny sekret, który może zniszczyć ich małżeństwo. Wiara żyje w przekonaniu, że w ich związku nie ma tajemnic.

Aktorka znana z takich seriali jak "Pierwsza miłość" czy "Prawo Agaty" wciela się w postać zwyczajnej gospodyni domowej, której uporządkowany świat nagle się zawalił. Jej bohaterka początkowo nie dopuszcza do siebie myśli, że mąż mógł ją zdradzić i okłamywać. Suchora buduje tę kreację z wyczuciem.

Janusz - Marcin Sztabiński

Marcin Sztabiński gra Janusza, męża Wiery i ojca Darka. Pod pozorem zwyczajnego małżeństwa i sielskiego życia w Lipowie, Janusz skrywa mroczny sekret, który może zniszczyć jego rodzinę.

Aktor znany z takich seriali jak "M jak miłość" czy "Na sygnale" wciela się w postać przeciętnego mieszkańca Lipowa, który jednak, jak wielu innych, skrywa mroczną tajemnicę. Jego bohater żyje w ciągłym strachu przed ujawnieniem prawdy i utratą rodziny. Sztabiński buduje tę postać z wyczuciem, ukazując rozterki i obawy kłamcy.

Bartek - Antoni Sztaba

Antoni Sztaba gra Bartka, policjanta z Lipowa, który razem z Danielem Podgórskim prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci siostry Moniki. Bartek jest typowym przedstawicielem stróżów prawa w małym miasteczku.

Aktor znany z seriali "Ojciec Mateusz" i "Komisarz Alex" wciela się w postać tzw. "gminnego gliniarza", który zna doskonale lokalną społeczność i jej sekrety. Jego bohater jest życzliwy i lubiany w Lipowie, choć tak naprawdę ukrywa pewną tajemnicę. Antoni Sztaba gra tę rolę z przymrużeniem oka.

Ewa - Magdalena Żak

Magdalena Żak gra Ewę, atrakcyjną nauczycielkę z Lipowa, będącą obiektem westchnień i marzeń wielu mężczyzn w miasteczku. Ona sama też skrywa pewien sekret z przeszłości.

Aktorka znana z takich seriali jak "Na Wspólnej" czy "Pierwsza miłość" wciela się w postać kobiety, która mimo pozorów siły i niezależności, tak naprawdę ukrywa swój ból i skrywa mroczną tajemnicę. Magdalena Żak buduje tę kreację z wyczuciem, nie popadając w karykaturę.

Paweł - Krzysztof Wach

Krzysztof Wach gra Pawła, męża zmarłej siostry Moniki, który przyjeżdża do Lipowa w celu wyjaśnienia okoliczności jej śmierci. Jako osoba z zewnątrz, swoją dociekliwością wzburza uśpioną społeczność miasteczka.

Aktor znany z takich seriali jak "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex" czy "ECHO" wciela się w postać mężczyzny drążącego temat śmierci żony, który nie daje wiary w przedstawioną mu wersję wydarzeń. Jego bohater swoją determinacją i uporem przyczynia się do ujawnienia mrocznych tajemnic Lipowa. Krzysztof Wach gra tę rolę przekon

Podsumowanie

W artykule przedstawiliśmy obsadę nowego, intrygującego serialu TVN "Lipowo. Zmowa milczenia". Poznaliśmy nazwiska aktorów wcielających się w główne role oraz ich bohaterów - mieszkańców małego miasteczka Lipowo. Dowiedzieliśmy się, kim jest tajemnicza Weronika, ambitny policjant Daniel, czy charyzmatyczny proboszcz Józef. Omówiliśmy rolę zakonnicy Moniki, której śmierć staje się zapalnikiem fabuły serialu.

Przybliżyliśmy sylwetki kilkunastu barwnych postaci, w które wcielają się znani polscy aktorzy. Poznaliśmy ich motywacje, cele, dramaty i sekrety. Opisaliśmy, w jaki sposób budują oni swoje niełatwe kreacje aktorskie, wcielając się w mieszkańców Lipowa. Pokazaliśmy, jak wiele w tej obsadzie ciekawych i utalentowanych nazwisk.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwolił Wam lepiej poznać bohaterów i obsadę nowego, intrygującego serialu TVN "Lipowo. Zmowa milczenia". Jeszcze przed premierą produkcji możecie się zapoznać z tym, kim jest kto w tej ciekawej historii osadzonej w małomiasteczkowych realiach.

Zachęcamy do oglądania serialu i poznania losów barwnych bohaterów oraz aktorów, którzy je kreują. Mamy nadzieję, że ta produkcja dostarczy Wam wielu emocji i zaskoczy fabułą pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Trzymamy kciuki za sukces serialu i całej obsady!

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.