Co nowego ze zwierzętami ze schroniska w Niedźwiedziu

Co nowego ze zwierzętami ze schroniska w Niedźwiedziu
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora11.01.2024 | 5 min.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Niedźwiedziu zostało ostatecznie zamknięte. Wszystkie zwierzęta, które się w nim znajdowały, znalazły nowe domy lub trafiły do innych placówek. Kontrola potwierdziła, że schronisko zostało całkowicie zlikwidowane i opróżnione. Gminy, które miały podpisane umowy ze schroniskiem muszą teraz znaleźć nowe miejsca dla porzuconych zwierząt. Przeczytaj, co nowego ze zwierzętami ze schroniska w Niedźwiedziu i dokąd trafią psy z gminy Ostrzeszów.

Schronisko zamknięte i opustoszałe

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Niedźwiedziu zostało oficjalnie zamknięte. Jak poinformował komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie, Sławomir Grzegorowski, wraz z naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska przeprowadzili kontrolę likwidacji tego schroniska. Okazało się, że jest ono całkowicie puste i nie ma już w nim żadnych zwierząt.

Komendant dodał, że wszystkie zwierzęta, które przebywały w tym schronisku zostały wyadoptowane i trafiły do nowych domów lub do innych placówek. Tym samym schronisko zostało ostatecznie zamknięte i opróżnione ze wszystkich podopiecznych.

Kontrola likwidacji schroniska

Straż Miejska wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska przeprowadziła dokładną kontrolę procesu likwidacji schroniska w Niedźwiedziu. Na miejscu sprawdzono, czy schronisko zostało prawidłowo zamknięte, a zwierzęta odpowiednio zabezpieczone i przekazane do nowych opiekunów.

Jak stwierdził komendant Grzegorowski, w schronisku nie został już żaden pies czy kot. Wszystkie kojce i pomieszczenia są puste. Można więc uznać, że placówka została skutecznie zlikwidowana.

Zwierzęta trafiły do nowych domów i innych schronisk

Co się stało ze zwierzętami, które do tej pory przebywały w schronisku w Niedźwiedziu? Jak zapewniają władze, wszystkie psiaki i kotki trafiły do nowych opiekunów. Część z nich została adoptowana przez rodziny, a część przetransportowano do innych schronisk w regionie.

Dzięki szeroko zakrojonej akcji adopcyjnej udało się znaleźć domy dla bardzo wielu podopiecznych schroniska. Niestety niektóre zwierzęta, ze względu na stan zdrowia lub wiek, trafiły do innych placówek.

Adopcje i transporty zwierząt

W ramach likwidacji schroniska przeprowadzono szeroko zakrojoną akcję poszukiwania nowych domów dla bezdomnych zwierząt. Udało się znaleźć wielu oddanych i kochających opiekunów, którzy zdecydowali się zaadoptować pieska lub kotka.

Jednocześnie trwały transporty zwierząt do innych placówek, które dysponowały wolnymi miejscami i mogły zapewnić im opiekę. Cała akcja była skoordynowana i monitorowana przez służby, aby zagwarantować humanitarne traktowanie każdego zwierzęcia.

Czytaj więcej: Streszczenia odcinków 259-264 Akacjowej 38: śmierć Innocencji i Justo.

Gminy podpisały umowę ze schroniskiem w Niedźwiedziu

Z informacji podanych przez władze wynika, że schronisko w Niedźwiedziu miało zawarte umowy na przyjmowanie bezdomnych zwierząt z 11 okolicznych gmin. Były to porozumienia regulujące kwestie finansowania działalności schroniska w zamian za zapewnienie opieki porzuconym czworonogom z danego terenu.

Teraz, po zamknięciu placówki, konieczne będzie znalezienie nowych rozwiązań. Gminy muszą pilnie poszukać innych podmiotów, które mogłyby przejąć opiekę nad bezdomnymi zwierzętami z ich obszaru.

Gmina Ostrzeszów i nowa umowa

Jedną z gmin, która podpisała umowę ze schroniskiem w Niedźwiedziu jest gmina Ostrzeszów. Po zamknięciu placówki konieczne będzie zawarcie nowego porozumienia z inną placówką.

Jak zapowiedziano, porzucone psy z terenu gminy Ostrzeszów będą od tej pory trafiać do schroniska w Lututowie. Trwają prace nad przygotowaniem stosownej umowy pomiędzy tymi podmiotami.

Pieski z gminy Ostrzeszów trafią do schroniska w Lututowie

Co nowego ze zwierzętami ze schroniska w Niedźwiedziu

W związku z zamknięciem schroniska w Niedźwiedziu konieczne było znalezienie nowego rozwiązania dla zwierząt z gminy Ostrzeszów. Jak się okazuje, porzucone psy z tego terenu będą od tej pory kierowane do schroniska w Lututowie.

Trwają obecnie ustalenia w tej sprawie pomiędzy władzami gminy Ostrzeszów a schroniskiem w Lututowie. Porozumienie ma regulować kwestie finansowe i organizacyjne związane z opieką nad bezdomnymi czworonogami z gminy.

Dzięki tej umowie zwierzęta będą nadal miały zapewnioną fachową opiekę, a gmina rozwiąże problem bezdomności zwierząt na swoim terenie.

Podsumowanie

W artykule omówiono kwestię zamknięcia schroniska dla bezdomnych zwierząt w miejscowości Niedźwiedź. Jak się okazuje, placówka została ostatecznie zlikwidowana, a wszystkie przebywające w niej zwierzęta trafiły do nowych domów lub innych schronisk.

Dowiadujemy się, że zamknięcie schroniska zostało skrupulatnie skontrolowane przez Straż Miejską i Wydział Ochrony Środowiska. Sprawdzono los każdego ze zwierząt i upewniono się, że żaden pies czy kot nie został bez opieki.

Istotną informacją jest fakt, że schronisko miało podpisane umowy na przyjmowanie zwierząt z 11 okolicznych gmin. Władze tych gmin muszą teraz w trybie pilnym znaleźć nowe rozwiązania, jeśli chodzi o opiekę nad porzuconymi czworonogami z ich terenu.

W artykule precyzyjnie wyjaśniono, że bezdomne psy z gminy Ostrzeszów od tej pory będą kierowane do schroniska w Lututowie. Trwają prace nad przygotowaniem odpowiednich umów w tej sprawie.

Najczęściej zadawane pytania

Nie podano oficjalnej przyczyny zamknięcia schroniska. Być może władze zadecydowały o likwidacji ze względów ekonomicznych lub organizacyjnych. Być może placówka nie spełniała wymogów dotyczących ochrony zwierząt.

Z informacji przekazanych w artykule wynika, że wszystkie zwierzęta trafiły do nowych domów, w ramach adopcji, lub do innych schronisk w regionie.

Gmina Ostrzeszów musi pilnie podpisać porozumienie z przedstawicielami schroniska w Lututowie. Na jego mocy bezdomne zwierzęta z gminy będą przekazywane do tej konkretnej placówki.

Prawdopodobnie tak. Zazwyczaj gminy finansują działalność schronisk, więc arrangement finansowy z nową placówką będzie konieczny.

Można przypuszczać, że gminy zweryfikują, czy nowe schronisko zapewnia zwierzętom dobre warunki bytowe i opiekę. Jest to istotny element każdej tego typu umowy.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora

Kino to moja pasja od zawsze, a na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy filmowych fabuł i ciekawostki ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.