Finał WOŚP w Poznaniu: wydarzenie rozgrywające się w całym mieście

Finał WOŚP w Poznaniu: wydarzenie rozgrywające się w całym mieście
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień28.01.2024 | 5 min.

Finał WOŚP w Poznaniu to coroczne wydarzenie angażujące całe miasto. W tym roku pod hasłem "Gramy dla serca" 28 stycznia będziemy zbierać pieniądze na sprzęt medyczny dla kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej. W stolicy Wielkopolski odbędą się liczne koncerty, pokazy i atrakcje - m.in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich i w centrum handlowym Posnania. Relację na żywo ze wszystkich wydarzeń znajdziecie na naszej stronie. Zapraszamy do wspólnej zbiórki i dobrej zabawy podczas tegorocznego Finału WOŚP w Poznaniu!

Główny cel zbiórki funduszy WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Jak co roku, celem akcji jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali i placówek ochrony zdrowia.

Tym razem WOŚP gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sprzęt dla diagnostyki i leczenia chorób płuc, które stały się jeszcze większym problemem po przebytej pandemii COVID-19.

Fundacja planuje zakupić m.in.:

 • urządzenia do diagnostyki obrazowej - rezonanse magnetyczne, aparaty ultrasonograficzne,
 • sprzęt do diagnostyki czynnościowej - polisomnografy, spirometry,
 • systemy do badań bronchoskopowych i bronchoskopy,
 • sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej,
 • systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Dzięki zebranym funduszom poprawi się jakość diagnostyki, leczenia i rehabilitacji chorób układu oddechowego u dzieci i dorosłych.

Program 32. Finału WOŚP w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski działa kilka sztabów WOŚP. Największe wydarzenia organizują sztaby Ławica Poznań i Politechniki Poznańskiej.

Sztab Ławica zaprasza 28 stycznia na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Odbędą się tam liczne pokazy i atrakcje, m.in. bieg „Policz się z cukrzycą”, licytacje oraz Światełko do Nieba.

Z kolei sztab Politechniki Poznańskiej przygotował imprezę w galerii Posnania. Będzie można wysłuchać wielu koncertów oraz odwiedzić miasteczko mundurowe z udziałem służb ratowniczych i porządkowych.

Atrakcje uliczne

Oprócz głównych imprez na Targach i w Posnanii, odbędą się liczne wydarzenia plenerowe w różnych częściach miasta. Na deptaku zagra Orkiestra Dęta OSP Śrem, przyjdą też animatorzy i wolontariusze WOŚP. Wieczorem zaplanowano mapping 3D na budynku Urzędu Miasta zachęcający do wsparcia Orkiestry.

Czytaj więcej: Franciszek wspomina Pele w rocznicę śmierci legendy futbolu

Aukcje WOŚP - najciekawsze fanty z Poznania

Podczas tegorocznego Finału WOŚP w Poznaniu zostaną zlicytowane wyjątkowe przedmioty i atrakcje. Wśród nich znajdą się m.in.:

koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem vouchery na lot widokowy nad Poznaniem
obiad z prezydentem Poznania płyta zespołu Bracia z autografami muzyków

Zachęcamy do śledzenia aukcji internetowych i stacjonarnych. To doskonała okazja, by zdobyć wyjątkowe fanty w szczytnym celu.

Rekordowa aukcja z 2019 roku

W 2019 roku w Poznaniu padł rekord Polski, gdy ktoś wylicytował złotą monetę za ponad 200 tys. zł! Kwota ta w całości trafiła na konto Orkiestry. Miejmy nadzieję, że tegoroczne aukcje również pozytywnie zaskoczą i przyniosą fantastyczny efekt.

Relacja na żywo z przebiegu Finału

Finał WOŚP w Poznaniu: wydarzenie rozgrywające się w całym mieście

Redakcja Eska Poznań będzie relacjonować przebieg 32. Finału WOŚP w stolicy Wielkopolski. Można śledzić na bieżąco wydarzenia zarówno na naszej stronie internetowej eska.pl/poznan/, jak i profilu na Facebooku.

Zamieścimy zdjęcia i wideo z koncertów, happeningów ulicznych i innych atrakcji. Dotrzemy także do wolontariuszy z puszkami, by przekazać relacje z ich zbiórek.

Dzięki naszej relacji online będzie można poczuć klimat Finału WOŚP w całym mieście. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń razem z nami!

Miejsca zbiórek pieniędzy w stolicy Wielkopolski

28 stycznia setki wolontariuszy z puszkami pojawią się na ulicach Poznania, by zbierać datki dla WOŚP. Oto główne punkty zbiórek:

 • Stary Rynek
 • okolice Ronda Śródka
 • deptak ul. Półwiejskiej
 • CH Posnania
 • przystanki tramwajowe na ul. Głogowskiej
 • park Cytadela
 • dzielnica Jeżyce - okolice Rynku Jeżyckiego.

Warto wesprzeć kwestujących wolontariuszy choćby symboliczną złotówką. Razem możemy pomóc potrzebującym i pokazać wielkie serce Poznania!

Podsumowanie

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjątkowy i pełen niezapomnianych wrażeń. Poznań po raz kolejny pokazał, że potrafi świetnie bawić się i jednocześnie pomagać potrzebującym. Atmosfera na ulicach, koncertach i wydarzeniach była magiczna.

Największe koncerty i atrakcje na Targach Poznańskich oraz w Centrum Posnania przyciągnęły tysiące ludzi. Było głośno, radośnie i kolorowo. Nie zabrakło też licznych imprez plenerowych w różnych częściach miasta. Serca poznaniaków zagrały tego dnia w pięknym, wspólnym rytmie.

Kulminacją Finału było tradycyjne Światełko do Nieba, w którym wzięły udział tysiące osób. To wzruszający moment, kiedy w geście solidarności rozświetlamy niebo nad naszym miastem. Pokazaliśmy, że potrafimy być razem i wspierać szczytny cel.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Finału WOŚP w Poznaniu. To dzięki Wam impreza stała na tak wysokim poziomie i przyniosła niezapomniane wrażenia. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
 4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.