Jacy aktorzy zagrali w kultowym serialu Stawka większa niż życie? Quiz dla prawdziwych fanów

Jacy aktorzy zagrali w kultowym serialu Stawka większa niż życie? Quiz dla prawdziwych fanów
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski27.04.2024 | 3 min.

Stawka większa niż życie to serial, który na stałe wpisał się do kanonu polskiej popkultury. Ten kultowy kryminał z czasów PRL-u śledziły miliony widzów, zachwycając się przygodami Hansa Klossa w świecie międzynarodowych konspiracji i szpiegowskich intryg. A czy pamiętacie, jacy aktorzy wcielili się w niezapomniane postaci tego serialu? Zapraszamy na quiz dla prawdziwych fanów, w którym sprawdzimy Waszą wiedzę na temat obsady tego klasycznego dzieła!

Stawka większa niż życie - quiz o serialu z życiorysami

Jesteś fanem serialu Stawka większa niż życie? Ten kultowy kryminał z czasów PRL-u śledzili miliony widzów, zachwycając się przygodami Hansa Klossa w świecie międzynarodowych konspiracji. Ale czy dobrze znasz obsadę tego niezapomnianego dzieła? Czas sprawdzić w naszym quizie!

Będziemy zadawać pytania o głównych aktorów oraz ich postacie. Przypomnisz sobie niezapomniane role Stanisława Mikulskiego, Bronisława Cieślaka i innych gwiazd serialów PRL. To nie lada wyzwanie nawet dla największych fanów tego filmu PRL!

Zapraszamy do wzięcia udziału w quizie wiedzy o życiorysach i rolach filmowych obsady Stawki większej niż życie. Pokażcie, że naprawdę znacie tę kultową produkcję lepiej niż większość Polaków!

Związek Radzieckich w tle i znaczna rola Stanisława Mikulskiego

Serial Stawka większa niż życie rozgrywał się w realiach II Wojny Światowej. Tło stanowił więc mroczny okres okupacji przez III Rzeszę oraz tajne operacje aktorów polskich współpracujących z radzieckim wywiadem.

Jedną z kluczowych ról zagrał niezapomniany Stanisław Mikulski, który wcielił się w postać agenta Stanisława Kolickiego, podszywającego się pod niemieckiego oficera Hansa Klossa. To właśnie ta rola przysporzyła aktorowi nieśmiertelnej sławy i uczyniła go jedną z największych gwiazd seriali PRL.

W naszym quizie nie zabraknie pytań związanych z rolą Mikulskiego oraz innych aktorów, którzy odgrywali oficerów III Rzeszy czy działaczy komunistycznych w okupowanej Warszawie. Sprawdź, jak dobrze znasz kulisy ich kreacji aktorskich!

 • Stanisław Mikulski jako Hans Kloss/Stanisław Kolicki
 • Bronisław Cieślak jako Hans Kloss/Stanisław Kolicki (dubbing)
 • Beata Tyszkiewicz jako Ingrid
 • Witold Pyrkosz jako Otto von Sturmfels

Czytaj więcej: Zakazany owoc, odcinek 461 - niewiarygodne warunki rozwodowe Endera

Popularne cytaty i kultowe postaci z Stawki większej niż życie

Zdjęcie Jacy aktorzy zagrali w kultowym serialu Stawka większa niż życie? Quiz dla prawdziwych fanów

Stawka większa niż życie to nie tylko świetna akcja i wciągająca fabuła, ale też całe mnóstwo kultowych cytatów i niezapomnianych postaci. Pamiętacie, kto powiedział: "Panie Oberführer, pańska gadzina siedzi na schodach!"?

A może przypomnicie sobie inne słynne kwestie, które weszły na stałe do języka Polaków? Czas wykazać się nie tylko wiedzą na temat aktorów, ale też rozpoznawaniem cytatów i scen, które przeszły do historii!

Sprawdźcie, czy jesteście prawdziwymi znawcami tego kultowego serialu. W quizie nie zabraknie pytań o najbardziej charakterystyczne postacie, cytaty i sceny. Czas wykazać się pełną wiedzą na temat Stawki większej niż życie!

 • "Mehr licht!" - Hans Kloss
 • "Panie Oberführer, pańska gadzina siedzi na schodach!" - Standartenführer Erwin Kruger
 • "To będzie nasz mały sląski osobny kawałek Rzeszy" - SS-Obersturmbannführer Erwin Kruger

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
 4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły