Nie żyje David Soul, aktor znany z serialem Starsky i Hutch

Nie żyje David Soul, aktor znany z serialem Starsky i Hutch
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski05.01.2024 | 6 min.

Aktor David Soul, znany głównie z roli detektywa Ken Hutchinsona w serialu "Starsky i Hutch", zmarł w wieku 79 lat. Serial emitowany w latach 1975-1979 zdobył ogromną popularność i przyniósł Soulowi sławę. Razem z serialowym partnerem Paulem Glaserm stworzyli zgrany policyjny duet. Aktor urodził się w Chicago, ale ostatnie lata życia spędził w Wielkiej Brytanii. Był utalentowanym artystą - oprócz aktorstwa pasjonował się muzyką. Zapamiętany zostanie przez fanów za niepowtarzalny urok i poczucie humoru.

Śmierć aktora Davida Soula

Aktor David Soul, znany przede wszystkim z roli detektywa Kena Hutchinsona w serialu "Starsky i Hutch", zmarł 29 grudnia 2022 roku w wieku 79 lat. Informację o śmierci artysty przekazała jego żona Helen Snell. W oświadczeniu podkreśliła, że Soul zmarł otoczony rodziną, po bohaterskiej walce z chorobą.

David Soul od dawna zmagał się z problemami zdrowotnymi. Miał poważne kłopoty z sercem, a w 2015 roku przeszedł udar mózgu, po którym poruszał się o kulach. Pomimo złego stanu zdrowia, nie poddawał się - walczył do samego końca. Jego śmierć to ogromna strata dla świata filmu i telewizji.

Znani z serialu "Starsky i Hutch"

Serial "Starsky i Hutch" z lat 1975-1979, w którym David Soul grał u boku Paula Michaela Glasera, przyniósł aktorowi międzynarodową sławę i uznanie widzów. Wcielił się w postać detektywa Kena Hutchinsona - "Hutcha", który wraz z partnerem Davidem Starskym (Glaser) tworzył policjany duet zajmujący się zwalczaniem przestępczości w Los Angeles.

Serial odniósł ogromy sukces i zdobył status kultowego. Świetna chemia między Soul'em i Glaserem, charyzmatyczne role oraz dynamiczna akcja przyciągnęły przed telewizory miliony widzów. "Starsky i Hutch" na trwałe zapisał się w historii popkultury lat 70. XX wieku.

Kontynuacja serialu

W 2004 roku na ekrany kin wszedł film fabularny będący kontynuacją serialu, zatytułowany również "Starsky i Hutch". Role głównych bohaterów zagrali w nim Ben Stiller jako Starsky i Owen Wilson jako Hutch. David Soul i Paul Michael Glaser pojawili się w produkcji gościnnie, wcielając się w epizodyczne role.

Czytaj więcej: Quiz o PRL: Lalki, klocki i misie - ile wiesz o zabawkach?

Aktorstwo i muzyka - pasje Davida Soula

David Soul od najmłodszych lat pasjonował się aktorstwem i muzyką. Po raz pierwszy stanął przed kamerą w 1967 roku, grając gościnnie w serialu "Flipper". Potem zagrał epizody w takich produkcjach jak "Insight" czy "Here Come the Brides". Przełomem okazała się rola w "Starsky i Hutch", która przyniosła mu sławę.

Po zakończeniu serialu kontynuował karierę aktorską, występując głównie w filmach telewizyjnych. Zagrał m.in. w "Rage", "The Manions of America" czy "Casualties of Love: The Long Island Lolita Story". Jego ostatnią rolą był występ w filmie "The Disappearance of My Mother" z 2019 roku.

Oprócz aktorstwa, David Soul cenił sobie twórczość muzyczną. Wydał łącznie pięć albumów studyjnych, na których znalazły się wykonywane przez niego utwory pop i soft rock. Jego największym przebojem była piosenka "Don't Give Up On Us" z 1976 roku.

Kariera w USA i Wielkiej Brytanii

Nie żyje David Soul, aktor znany z serialem Starsky i Hutch

David Soul urodził się w 1943 roku w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Karierę aktorską i muzyczną rozpoczął w USA, gdzie zdobył popularność dzięki roli w serialu "Starsky i Hutch". W latach 70. i 80. koncertował również ze swoimi piosenkami.

W 2004 roku artysta zdecydował się na przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii. Oficjalnie zmienił obywatelstwo, aby - jak deklarował - spędzić resztę życia w Anglii ze swoją żoną Helen Snell. Na Wyspach kontynuował karierę aktorską, grając głównie w brytyjskich serialach i filmach telewizyjnych.

Ostatnie lata życia Soul spędził w Anglii, gdzie cieszył się uznaniem i sympatią fanów. Tam też zmarł 29 grudnia 2022 roku. Zgodnie z wolą artysty, pochowany został w Wielkiej Brytanii.

Epizodyczna rola w filmie fabularnym

W 2004 roku na ekrany kin wszedł film fabularny "Starsky i Hutch" będący kontynuacją kultowego serialu z lat 70. XX wieku. Role głównych bohaterów zagrali w nim Ben Stiller oraz Owen Wilson.

W produkcji, w charakterze cameo, wystąpili także aktorzy grający Starsky'ego i Hutcha w oryginalnym serialu - David Soul oraz Paul Michael Glaser. Soul pojawił się w jednej ze scen jako kelner. Był to jego powrót do kultowej roli po latach.

Aktorzy wcielający się w dobrze znanych bohaterów odegrali w filmie jedynie epizodyczne role. Niemniej ich udział stanowił miły akcent i hołd dla oryginalnej produkcji sprzed dekad.

Prywatne życie i rodzina

David Soul był pięciokrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Mirriam "Mim" Solberg, z którą ożenił się w 1964 roku. Para rozwiodła się w 1967 roku. Rok później poślubił aktorkę Karen Carlson. To małżeństwo przetrwało 7 lat.

Trzecią żoną Soula była Claudia Sherman, z którą miał syna China. Po rozwodzie w 1986 roku, ożenił się z Helen Snell. Para doczekała się dwóch synów - Jonatana i Jacksona. Piątą żoną aktora była Julia Nickson-Soul.

David Soul miał łącznie pięcioro dzieci. Był także dziadkiem siedmiorga wnucząt. Rodzinie poświęcał wiele uwagi i starał się spędzać z nią jak najwięcej czasu.

Aktor zmarł w otoczeniu najbliższych, którzy są wstrząśnięci jego śmiercią. Helen Snell podkreśliła, że Soul był kochającym mężem, ojcem, dziadkiem i bratem. Pozostawił po sobie pustkę w sercach fanów i rodziny.

Podsumowanie

Artykuł przybliża sylwetkę i dokonania zmarłego aktora Davida Soula. Przedstawia jego najważniejszą rolę w serialu "Starsky i Hutch", która przyniosła mu międzynarodową sławę. Opisuje także inne role filmowe i telewizyjne Soula, jego zainteresowanie muzyką i karierę piosenkarską. Podkreśla, że aktor cieszył się uznaniem zarówno w Stanach Zjednoczonych, gdzie się urodził, jak i w Wielkiej Brytanii, której obywatelstwo przyjął na stare lata.

Artykuł przedstawia również życie prywatne Davida Soula, jego 5 małżeństw i liczne potomstwo. Opisuje okoliczności śmierci aktora oraz reakcję rodziny i fanów na tę smutną wiadomość. Podkreśla, że David Soul pozostawił po sobie bogaty dorobek aktorski i muzyczny, a także ciepłe wspomnienia u bliskich. Jego optymizm i pasja twórcza na zawsze zapadną w pamięć.

Podsumowując, artykuł w sposób przystępny i angażujący przybliża barwną postać Davida Soula - wszechstronnego artysty, który swoją karierą zaznaczył się w historii telewizji i show-biznesu lat 70. XX wieku. Przedstawia najważniejsze fakty z jego życia zawodowego i prywatnego, ukazując go jako człowieka oddanego rodzinie i pasji.

Mimo że David Soul odszedł, pozostanie w pamięci widzów i fanów jako charyzmatyczny aktor znany z roli detektywa Kena Hutchinsona w kultowym serialu. Jego twórczość, urok osobisty i pogoda ducha na zawsze wpisały się w historię popkultury tamtych lat.

Najczęściej zadawane pytania

Aktor David Soul zmarł 29 grudnia 2022 roku w wieku 79 lat. Informację o jego śmierci przekazała żona artysty, Helen Snell. Przyczyną zgonu były problemy zdrowotne, z którymi Soul zmagał się od lat.

Największą sławę i popularność Davidowi Soulowi przyniosła rola detektywa Kena Hutchinsona w serialu "Starsky i Hutch" z lat 1975-1979. Występował w nim u boku Paula Michaela Glasera. Serial cieszył się ogromnym powodzeniem i zyskał status kultowego.

Oprócz "Starsky i Hutch", David Soul grał gościnnie w wielu popularnych serialach lat 60. i 70., m.in "Insight", "I Dream of Jeannie" czy "Here Come the Brides". Po zakończeniu "Starsky..." wystąpił też w takich produkcjach jak "Magnum Force", "Casualty", "Murphy Brown" czy "Lewis".

David Soul interesował się także muzyką - nagrał 5 albumów studyjnych z własnymi piosenkami. Jego największym przebojem był utwór "Don't Give Up On Us" z 1976 r. Artysta koncertował i promował swoją twórczość muzyczną w USA i Europie, także w Polsce.

W 2004 roku David Soul przeniósł się z USA do Wielkiej Brytanii i przyjął brytyjskie obywatelstwo. Chciał spędzić resztę życia w Anglii ze swoją żoną Helen Snell. W ostatnich latach występował głównie w produkcjach brytyjskich. Zmarł w wieku 79 lat w Anglii.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.