Ratusz zaprasza na nową linię tramwajową - pierwszy przejazd jeszcze przed Nowym Rokiem

Ratusz zaprasza na nową linię tramwajową - pierwszy przejazd jeszcze przed Nowym Rokiem
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień27.12.2023 | 4 min.

Nowa linia tramwajowa numer 4 w Olsztynie zostanie uruchomiona już przed Nowym Rokiem. Władze miasta serdecznie zapraszają mieszkańców na pierwszy przejazd nowych składów, który odbędzie się 27 grudnia. Na starcie przygotowano wiele atrakcji - występy artystyczne, konkursy z nagrodami. Podczas pierwszej podróży będzie można wysłuchać ciekawostek na temat historii komunikacji miejskiej w Olsztynie. To nie koniec zmian - od stycznia rusza kolejna linia tramwajowa numer 5, a także wprowadzone zostaną modyfikacje w rozkładach jazdy autobusów.

Nowa linia tramwajowa numer 4

Władze Olsztyna ogłosiły uruchomienie nowej linii tramwajowej numer 4. Będzie ona kursować na trasie Osiedle Pieczewo - Węzeł Przesiadkowy przy Dworcu Głównym PKP. To ważny krok w kierunku rozbudowy i modernizacji komunikacji miejskiej w mieście.

Pierwszy przejazd nowych tramwajów linii 4 zaplanowano już na 27 grudnia - tuż przed Nowym Rokiem. Ma to być świąteczny prezent dla mieszkańców Olsztyna, a zarazem okazja do promocji nowego połączenia.

Uroczyste powitanie pierwszego kursu

Na starcie pierwszego kursu linii 4 przygotowano liczne atrakcje. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz serdecznie zaprasza wszystkich chętnych 27 grudnia o godzinie 10:30 na pętlę tramwajową Pieczewo. Czekać tam będą występy artystyczne, konkursy z nagrodami. O oprawę muzyczną zadbają podopieczni Pałacu Młodzieży.

Same tramwaje wyruszą w drogę po trasie linii 4 o godzinie 11:15. W środku będzie można wysłuchać ciekawostek na temat historii komunikacji miejskiej w Olsztynie. Opowiadać o tym będą znawcy tematu - Marcin Bobiński z bloga olsztynskietramwaje.pl oraz miejski przewodnik Marian Jurak.

Trasa i rozkład jazdy nowej linii

Linia tramwajowa numer 4 połączy osiedle Pieczewo z Węzłem Przesiadkowym przy Dworcu Głównym PKP. Jej długość to około 7 kilometrów w jedną stronę. Przejazd zajmie około 17 minut.

Tramwaje będą kursowały od poniedziałku do piątku co 15 minut w godzinach szczytu oraz co 20 minut poza szczytem. W weekendy częstotliwość będzie wynosić co 20 minut.

Szczegółowy rozkład jazdy wraz z godzinami odjazdów na poszczególnych przystankach jest dostępny na stronie internetowej komunikacji miejskiej w Olsztynie pod adresem www.komunikacja.olsztyn.eu.

Uruchomienie nowoczesnej linii tramwajowej numer 4 to milowy krok w rozwoju komunikacji szynowej w Olsztynie i aglomeracji olsztyńskiej - powiedział prezydent Piotr Grzymowicz.

Czytaj więcej: Najbardziej znane piosenkarki z czasów PRL: piosenki znane w całej Polsce

Kolejne zmiany w komunikacji od stycznia

Linia numer 4 to nie jedyne zmiany w miejskim transporcie publicznym. Od 1 stycznia 2024 uruchomiona zostanie tramwajowa "piątka" na trasie Pieczewo - Wysoka Brama. W planach jest też optymalizacja rozkładów jazdy autobusów i dostosowanie ich do nowego układu linii tramwajowych.

Nowa linia tramwajowa Numer linii Trasa
Uruchomienie 4 Osiedle Pieczewo - Węzeł Przesiadkowy PKP
Planowana od 1.01.2024 5 Osiedle Pieczewo - Wysoka Brama

Szczegóły na temat wszystkich zmian w rozkładach jazdy można znaleźć w broszurze, która będzie dostępna podczas pierwszego przejazdu linii 4 27 grudnia oraz później w punktach informacji miejskiej i na stronie internetowej.

Podsumowanie

Ratusz zaprasza na nową linię tramwajową - pierwszy przejazd jeszcze przed Nowym Rokiem

W niniejszym artykule przybliżyliśmy kwestię uruchomienia nowej linii tramwajowej numer 4 w Olsztynie. Opisaliśmy trasę, którą będzie ona kursować, podaliśmy rozkład jazdy i częstotliwość kursowania tramwajów. Przedstawiliśmy również atrakcje przygotowane z okazji pierwszego przejazdu tej linii już 27 grudnia 2023 roku.

W drugiej części artykułu poinformowaliśmy o planowanym na 1 stycznia 2024 roku uruchomieniu kolejnej nowej linii tramwajowej oznaczonej numerem 5. Ponadto wymieniliśmy inne zmiany dotyczące komunikacji miejskiej, które wejdą w życie od przyszłego roku. Będą to modyfikacje w rozkładach jazdy autobusów mające na celu lepszą integrację z komunikacją tramwajową.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pozwolą mieszkańcom lepiej zaplanować podróże komunikacją miejską po zmianach od stycznia 2024 roku. Zachęcamy do skorzystania z nowych linii tramwajowych i życzymy przyjemnych wrażeń podczas pierwszych przejazdów.

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji w komentarzach. Postaramy się na bieżąco odpowiadać na wszelkie wątpliwości z Państwa strony.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.