Rozjst Millenium - QUIZ dla fanów: Jak dobrze znasz fabułę? Netflix

Rozjst Millenium - QUIZ dla fanów: Jak dobrze znasz fabułę? Netflix
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski03.02.2024 | 7 min.

Fani serialu Rojst z niecierpliwością czekają na premierę 3 sezonu zatytułowanego Rojst Millenium. Zanim obejrzysz nowe odcinki na Netflix, warto odświeżyć wiedzę na temat poprzednich części i przypomnieć sobie najważniejsze wątki oraz bohaterów. W naszym quizie sprawdzisz, jak dobrze pamiętasz wydarzenia z pierwszych sezonów serialu. Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym lepiej przygotujesz się do seansu nowych odcinków Rojsta Millenium.

Poznaj fabułę Rojsta przed nowym sezonem

Serial sensacyjny Rojst opowiada o dziennikarzu śledczym Piotrze Zarzyckim, który na zlecenie warszawskiej policji próbuje rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa dwóch sióstr bliźniaczek w niewielkiej miejscowości Gront. Akcja toczy się w latach 80. XX wieku w czasach schyłkowego PRL-u. Na miejscu zbrodni pojawia się śledczy Adam Mika, który stara się ustalić przebieg wydarzeń. W międzyczasie wchodzi w konflikt z miejscowymi gadzinówkami. Zarzycki współpracuje z psycholożką Barbarą Rękasińską i próbuje odtworzyć przeszłość zamordowanych sióstr. Stopniowo odkrywa mroczne tajemnice związane z ofiarami i lokalną społecznością.

W drugim sezonie akcja przenosi się do 1981 roku. Zarzycki nadal prowadzi śledztwo w sprawie bliźniaczek i zbliża się do rozwiązania zagadki ich śmierci. Jednocześnie na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące tajnych eksperymentów prowadzonych w ośrodku w Grontach. Bohaterowie muszą zmierzyć się z przeszłością i konsekwencjami swoich decyzji. Dużo wątków pozostaje nierozwiązanych, stąd oczekiwanie fanów na kontynuację losów bohaterów w trzecim sezonie zatytułowanym Rojst Millenium.

Główni bohaterowie

W serialu występuje wielu barwnych bohaterów, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Do głównych należą: Piotr Zarzycki (w tej roli Dawid Ogrodnik) - dziennikarz śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie morderstwa, Adam Mika (Andrzej Seweryn) - policyjny śledczy przybyły do małej miejscowości Gront, Barbara Rękasińska (Magdalena Różczka) - psycholożka współpracująca z Zarzyckim, a także bliźniaczki Maria i Monika Wąsowskie (grana przez jedną aktorkę - Magdalenę Różczkę), których losy stanowią główną zagadkę serialu.

Kto zagrał w serialu Rojst? Przypomnij postacie

Serial Rojst zebrał plejadę znakomitych polskich aktorów. W pierwszym sezonie na planie pojawili się m.in.:

  • Dawid Ogrodnik jako Piotr Zarzycki
  • Andrzej Seweryn jako Adam Mika
  • Magdalena Różczka jako Barbara Rękasińska i bliźniaczki Maria/Monika Wąsowska
  • Łukasz Simlat jako Wiesław Wanycz
  • Anna Dymna jako Kazimiera Reczek

W drugim sezonie do obsady dołączyli nowi aktorzy, m.in. Arkadiusz Jakubik, Jan Frycz, Kinga Preis oraz Tomasz Schuchardt. Trzeci sezon zatytułowany Rojst Millenium przyniesie kolejnych nowych bohaterów, w których wcielą się m.in. Janusz Gajos, Tomasz Schuchardt i Filip Pławiak. Fani z niecierpliwością czekają na powrót ulubionych postaci z poprzednich serii.

Czytaj więcej: Najzabawniejsze nazwy miejscowości na Podlasiu jakie znasz

Rojst QUIZ - sprawdź swoją wiedzę o serialu

Zanim obejrzysz nowe odcinki Rojsta Millenium, sprawdź swoją znajomość fabuły poprzednich sezonów w naszym quizie. Pamiętasz najważniejsze wydarzenia i postacie? Rozwiąż QUIZ i zdobądź tytuł prawdziwego fana serialu Rojst!

QUIZ (pytania i odpowiedzi)

Ile udało Ci się zdobyć punktów? Im więcej, tym lepiej przygotujesz się do seansu nowego sezonu Rojsta Millenium na Netflix. Powodzenia!

Gdzie był kręcony serial Rojst? Ciekawostki z planu

Rozjst Millenium - QUIZ dla fanów: Jak dobrze znasz fabułę? Netflix

Serial Rojst był kręcony w wielu ciekawych plenerach. Pierwszy sezon powstawał m.in. w Namysłowie na Opolszczyźnie. Wykorzystano tam zabytkowy pałac w Smarchowicach Wielkich. Kolejne sceny kręcono w plenerach Nysy i Paczkowa. Zdjęcia realizowano również w centrum Wrocławia, wykorzystując charakterystyczne kamienice i ulice.

Drugi sezon był realizowany m.in. w okolicach Jeleniej Góry. Za plenery posłużyły: Zamek Bolków, Karpacz i Kowary. Ponadto sceny kręcono w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Trzeci sezon Rojst Millenium był realizowany m.in. w Warszawie (Praga), Częstochowie, Górnym Śląsku i Świdnicy.

Sezon 1 Namysłów, Nysa, Paczków, Wrocław
Sezon 2 Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Warszawa, Łódź, Poznań
Sezon 3 Warszawa, Częstochowa, Górny Śląsk, Świdnica

Dzięki wykorzystaniu tak różnorodnych lokacji serial zyskał na atrakcyjności i klimacie. Widzowie z zapartym tchem śledzą losy bohaterów rozgrywające się w malowniczych plenerach.

Rojst - najważniejsze wydarzenia i zwroty akcji

Serial Rojst pełen jest zaskakujących zwrotów akcji i dramatycznych wydarzeń. Przypomnijmy sobie najważniejsze z nich:

- Brutalne morderstwo bliźniaczek w lesie w Grontach, będące zagadką dla śledczych

- Napotykane przez Zarzyckiego i Mikę utrudnienia ze strony miejscowej ludności

- Wykrycie, że bliźniaczki były wykorzystywane seksualnie przez wpływowych mężczyzn

- Samobójstwo Kazimiery Reczek, matki bliźniaczek, świadek kluczowych wydarzeń

- Związek tajnych eksperymentów prowadzonych w ośrodku z zabójstwem sióstr

- Niepokojące wizje i sny Zarzyckiego sugerujące znajomość kluczowych faktów

- Zniknięcie Zarzyckiego w końcówce 2. sezonu, zagadka jego losów

Rojst - jakie tajemnice kryją bohaterowie?

Bohaterowie serialu Rojst skrywają wiele mrocznych tajemnic. Oto najważniejsze z nich:

- Bliźniaczki Maria i Monika były wykorzystywane seksualnie przez lokalnych notabli. Nikt z otoczenia nie zareagował na ich dramat.

- W ośrodku w Grontach prowadzono nielegalne eksperymenty medyczne na ludziach. Ich ofiarą padły także bliźniaczki.

- Zarzycki jest tajemniczo powiązany z historia zabójstwa sióstr. Ma dziwne sny i wizje sugerujące znajomość faktów.

- Policjant Mika ma niejasną przeszłość. Pojawiają się poszlaki, że mógł brać udział w zbrodniach komunistycznego reżimu.

- Psycholożka Barbara Rękasińska była kiedyś pacjentką ośrodka w Grontach. Dlaczego zataja ten fakt przed Zarzyckim?

Te niejasne kwestie z pewnością zostaną wyjaśnione w 3. sezonie serialu Rojst Millenium. Premiera już niebawem na Netflix!

Podsumowanie

Serial Rojst od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Produkcja w reżyserii Jana Holubka wciąga fabułą pełną tajemniczych zbrodni, dramatycznych zwrotów akcji i barwnych bohaterów. Akcja osadzona w realiach PRL-u sprawia, że serial oddaje klimat epoki. Dzięki znakomitej obsadzie aktorskiej, każda z postaci została świetnie zarysowana i odgrywa istotną rolę w historii.

Dotychczas powstały dwa sezony produkcji, a trzeci zatytułowany Rojst Millenium jest wyczekiwany przez rzesze fanów. Kontynuacja z pewnością nie zawiedzie miłośników serialu i wniesie nowe wątki oraz rozwinie dotychczasowe historie bohaterów. Na ekranie zobaczymy zarówno dobrze znane twarze z pierwszych serii, jak i nowe postacie grane przez plejadę utalentowanych aktorów.

Artykuł stanowi doskonałe wprowadzenie dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie fabułę przed seansem nowego sezonu. Zawiera on przegląd najważniejszych wątków, przybliża sylwetki głównych bohaterów oraz przedstawia najbardziej dramatyczne sceny z serialu. Dodatkowo czytelnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę o produkcji w specjalnym quizie. Z pewnością każdy fan serialu znajdzie tu coś dla siebie.

Premiera Rojsta Millenium zbliża się wielkimi krokami. Lektura artykułu pozwoli odświeżyć fabułę i jak najlepiej przygotować się do seansu wyczekiwanego, trzeciego sezonu serialu. To znakomita propozycja dla każdego miłośnika tej niezwykłej produkcji sensacyjno-kryminalnej.

Najczęściej zadawane pytania

Premiera 3. sezonu serialu Rojst zatytułowanego "Rojst Millenium" zaplanowana jest na 28 lutego 2024 roku na platformie Netflix.

Sezon Rojst Millenium będzie miał 6 odcinków. Dokładny czas trwania poszczególnych epizodów nie jest jeszcze znany.

Nowy sezon był realizowany w plenerach m.in. Warszawy, Częstochowy, Górnego Śląska i Świdnicy. Poprzednie serie kręcono m.in. we Wrocławiu, Nysie, Jeleniej Górze i Karpaczu.

W Rojście Millenium zobaczymy nowych aktorów wcielających się w role m.in. Janusza Gajosa, Tomasza Schuchardta i Filipa Pławiaka. Powrócą także dobrze znani bohaterowie z poprzednich serii.

Znajomość fabuły i bohaterów z pierwszych dwóch sezonów jest rekomendowana przed seansem Rojsta Millenium. Pozwoli lepiej zrozumieć nawiązania i kontynuację wątków.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.