Dąbie gra razem z WOŚP-em! jak wyglądała praca sztabu fundacji TPP

Dąbie gra razem z WOŚP-em! jak wyglądała praca sztabu fundacji TPP
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski28.01.2024 | 6 min.

Dąbie gra razem z WOŚP-em! Co roku wolontariusze lokalnego sztabu WOŚP działającego przy Zespole Szkół Fundacji TPP zbierają pieniądze na cele charytatywne. W tym roku do akcji włączyło się aż 118 ochotników - zarówno stałych jak i nowych. Z każdym rokiem rośnie zaangażowanie mieszkańców Dąbia w szczytny cel. Tym razem udało się zebrać już ponad 14 tys. zł, a najhojniejsza puszka miała w sobie 2300 zł. Sprawdź, jak wyglądała praca sztabu i jaki będzie ostateczny wynik zbiórki.

Dąbie gra razem z WOŚP

Jak co roku, wolontariusze lokalnego sztabu WOŚP działającego przy Zespole Szkół Fundacji TPP zebrali znaczne środki na cele charytatywne. Tym razem do akcji włączyła się rekordowa liczba ochotników.

Szefowa sztabu Elżbieta Lempel poinformowała, że zgłosiło się aż 118 wolontariuszy. Byli wśród nich zarówno obecni, jak i byli uczniowie Zespołu Szkół Fundacji TPP oraz ich rodzice.

Jak zaznaczyła dyrektor Izabela Ciesielska, sztab ma wielu stałych wolontariuszy, jednak z każdym rokiem dochodzą nowe osoby, reprezentujące nowe pokolenia mieszkańców Dąbia.

Hojność dąbian imponująca

Zbiórka pieniędzy osiągnęła znaczącą kwotę. Do godziny 16:30 wolontariuszom udało się uzbierać już 14 435 zł. Była to kwota wyjątkowo wysoka, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki czas trwania zbiórki.

Jeszcze bardziej imponująca była zawartość rekordowej puszki. Znalazło się w niej ponad 2300 zł - prawdziwy dowód hojności mieszkańców Dąbia.

Oczywiście kwota wciąż rosła i ostateczny wynik miał zostać podany w późniejszym terminie. Wszystko wskazywało jednak na to, że będzie to rekordowa zbiórka.

Nowi wolontariusze dołączają

Co roku do akcji WOŚP przyłączają się nowi wolontariusze, co potwierdza rosnące zaangażowanie społeczności w działalność charytatywną.

W naszym sztabie mamy dużo stałych osób, ale rosną także nowe pokolenia, a co za tym idzie, zgłaszają się nowi wolontariusze - mówi dyrektor Izabela Ciesielska.

Fakt, że młodzi ludzie angażują się w pomoc potrzebującym świadczy o wrażliwości mieszkańców Dąbia. Akcja WOŚP stała się swego rodzaju tradycją, która łączy pokolenia.

Nowe pokolenie kontynuuje tradycję

Sztab WOŚP przy Zespole Szkół Fundacji TPP od lat organizuje coroczną zbiórkę pieniędzy. Co roku dołączają do niego nowi wolontariusze, zastępując tych, którzy odeszli. Dzięki temu działalność sztabu jest kontynuowana.

Wolontariusze pochodzący z różnych pokoleń wspólnie realizują szlachetny cel. Starsi przekazują młodszym ważne wartości, takie jak pomoc potrzebującym i działalność na rzecz dobra wspólnego.

Czytaj więcej: Quiz: przysmaki PRL - schabowy z mortadeli, kogel mogel i pomarańcze na święta

Zebrano już ponad 14 tys. zł

Tegoroczna zbiórka pieniędzy osiągnęła znaczącą sumę. Do godziny 16:30 udało się uzbierać 14 435 zł - kwotę bardzo wysoką jak na stosunkowo krótki czas trwania akcji.

Godzina zbiórki Kwota
16:30 14 435 zł

Rekordowa okazała się jedna z puszek, do której trafiło ponad 2300 zł. Był to najlepszy wynik spośród wszystkich puszek.

Ostateczny rezultat miał zostać podany w późniejszym terminie, jednak już teraz było wiadomo, że będzie to rekordowa zbiórka z ogromną kwotą.

Sponsorzy hojnie wspierają akcję

Tegoroczni sponsorzy i darczyńcy wyjątkowo hojnie wsparli akcję WOŚP. Niektóre datki sięgały setek, a nawet ponad dwóch tysięcy złotych.

Pokazuje to, że mieszkańcy Dąbia nie tylko deklarują chęć pomocy, ale również w bardzo konkretny sposób angażują się w działalność charytatywną na rzecz potrzebujących.

Finałowe podliczenie kwoty przed nami

Dąbie gra razem z WOŚP-em! jak wyglądała praca sztabu fundacji TPP

Choć do godziny 16:30 udało się uzbierać już bardzo wysoką kwotę, to ostateczny wynik miał zostać podany w późniejszym terminie. Wszystko wskazywało na to, że będzie to rekordowa zbiórka.

O tym, jaką konkretnie sumę udało się zebrać, mieliśmy przekonać się po zakończeniu liczenia i sumowania datków przekazanych przez darczyńców.

Najważniejsze jest to, że niezależnie od ostatecznego wyniku, tegoroczna zbiórka pobiła poprzednie rekordy. Pokazuje to niegasnące zaangażowanie społeczności lokalnej w działalność charytatywną.

Podsumowanie

Tegoroczna zbiórka WOŚP zorganizowana przez sztab działający przy Zespole Szkół Fundacji TPP pobiła wcześniejsze rekordy. Do akcji włączyło się aż 118 wolontariuszy, w tym nowe osoby dołączające do grona stałych działaczy. Ogromne zaangażowanie mieszkańców zaowocowało zebraniem znaczącej kwoty 14 435 zł w ciągu kilku godzin. Rekordzista zebrał w swojej puszce ponad 2300 zł! Mimo tak spektakularnych wyników, finalne podliczenie wpłat jeszcze przed nami. Niezależnie od końcowej sumy, tegoroczna zbiórka pokazała, że tradycja wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbiu jest wciąż żywa i łączy pokolenia mieszkańców.

Przez ponad 30 lat WOŚP gra dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych. W tym szczególnym dniu Polacy pokazują, że potrafią się zjednoczyć we wspólnym działaniu na rzecz potrzebujących. Dąbie również co roku aktywnie włącza się w akcję za sprawą sztabu WOŚP działającego przy miejscowej szkole. Wolontariusze wychodzą na ulice z puszkami, aby zebrać jak największą kwotę.

W tym roku do pomocy zgłosiła się rekordowa liczba 118 ochotników. Obok stałych działaczy WOŚP pojawiły się także nowe twarze. Taka mobilizacja pozwoliła w ciągu kilku godzin zebrać imponującą kwotę ponad 14 tys. zł. Rekordzista zebrał w swojej puszce ponad 2300 zł! Mimo osiągnięcia tak spektakularnych wyników, końcowe podsumowanie zbiórki dopiero przed nami. Już teraz jest jednak jasne, że tegoroczna kwota zebranych środków będzie rekordowa.

WOŚP to wydarzenie, które każdego roku jednoczy Polaków we wspólnym celu. Również w Dąbiu akcja pozwala zintegrować się lokalnej społeczności i razem zagrać dla ratowania życia potrzebujących. Codzienne problemy schodzą na dalszy plan, a mieszkańcy różnych pokoleń ramię w ramię zbierają pieniądze na wsparcie służby zdrowia. Tegoroczny sukces pokazał, że w Dąbiu WOŚP-owa tradycja wciąż jest żywa i ma się dobrze.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.