Policjanci z Grudziądza szukają złodzieja lustra - zobacz video kradzieży

Policjanci z Grudziądza szukają złodzieja lustra - zobacz video kradzieży
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora19.12.2023 | 4 min.

Policjanci z Grudziądza szukają złodzieja lustra, który dokonał kradzieży w jednym z hoteli. Mężczyzna wszedł do obiektu i ukradł lusterko w złotej ramie o wartości 1000 złotych. Funkcjonariusze opublikowali nagranie z monitoringu przedstawiające sprawcę. Widać na nim, jak wychodzi on z hotelu ze skradzionym lustrem. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Osoby, które go rozpoznają lub mogą pomóc w śledztwie, proszone są o kontakt z komendą w Grudziądzu.

Złodziej lustra w hotelu

Do jednego z hoteli w Grudziądzu wszedł mężczyzna o nieustalonej tożsamości. Dokonał on kradzieży lustra w ramie w kolorze złotym, o wartości 1000 złotych. Sprawca wykorzystał nieuwagę personelu i gości, wszedł do budynku hotelu i skradł lustro wiszące w holu.

Mężczyźnie udało się niezauważonym opuścić hotel z łupem. Pracownicy hotelu dopiero później zorientowali się, że została dokonana kradzież i powiadomili policję.

Straty w wyniku kradzieży

W wyniku kradzieży hotel poniósł straty w wysokości 1000 złotych, czyli tyle ile wynosiła wartość skradzionego lustra.

Co więcej, zuchwała kradzież wpłynęła negatywnie na poczucie bezpieczeństwa gości hotelowych. Wielu z nich było oburzonych tym zdarzeniem.

Nagranie z monitoringu

Na szczęście w holu hotelowym zainstalowane były kamery monitoringu. Policjanci z Grudziądza postanowili więc opublikować nagranie w internecie, aby pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

Na filmie wyraźnie widać jak mężczyzna wkrada się do holu hotelowego, zdejmuje ze ściany złote lusterko i chowa je pod kurtką. Następnie spokojnie wychodzi na zewnątrz ze skradzionym łupem.

Nagranie dostarcza policji cennych informacji, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy kradzieży lustra w hotelu.

Rysopis sprawcy

Na podstawie monitoringu policja sporządziła rysopis sprawcy:

  • mężczyzna w wieku około 30-40 lat
  • wzrost około 180 cm
  • krępa budowa ciała
  • ciemne włosy
  • ubrany w ciemną kurtkę i jeansy

Mundurowi liczą, że dzięki upublicznieniu nagrania i rysopisu uda się szybko ustalić i zatrzymać złodzieja lustra.

Czytaj więcej: Podwyżka opłat za wodę i ścieki w Piekarach Śląskich: mieszkańcy niezadowoleni z świątecznego prezentu

Apel policji o pomoc

Policja z Grudziądza zwraca się z apelem do społeczeństwa o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy kradzieży. Prosi o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do jego zidentyfikowania.

Informacje takie można przekazywać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu przy ul. Chełmińskiej 111 lub telefonicznie pod numerami:

47 754 53 60/248
47 754 52 21/222
112

Policjanci gwarantują anonimowość osobom, które zdecydują się pomóc w śledztwie. Liczą, że dzięki informacjom od obywateli uda się szybko ująć niebezpiecznego złodzieja i odzyskać skradzione lustro.

Rozpoznajesz mężczyznę? Zgłoś się na komendę!

Policjanci z Grudziądza szukają złodzieja lustra - zobacz video kradzieży

Jeśli na nagraniu z monitoringu rozpoznałeś mężczyznę, który dokonał kradzieży lustra, koniecznie zgłoś się na policję. Twoje zeznania mogą być kluczowe dla zatrzymania przestępcy.

Nie bój się złożyć zeznań jako świadek. Policjanci zadbają o Twoje bezpieczeństwo i zagwarantują anonimowość. Zgłaszając się pomagasz chronić społeczeństwo przed niebezpiecznym złodziejem.

Pomóż złapać złodzieja lustra

Kradzież lustra w hotelu w Grudziądzu to bulwersujące zdarzenie. Aby ująć sprawcę, potrzebna jest pomoc świadków. Być może to właśnie Ty rozpoznałeś mężczyznę z monitoringu? Pamiętaj, że milczenie w takiej sytuacji jest wspieraniem przestępcy.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje o sprawcy kradzieży, zgłoś się już dziś do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Twoje zeznania mogą być kluczowe dla zatrzymania tego groźnego złodzieja!

Podsumowanie

Przedstawiona historia pokazuje, jak z pozoru banalna sprawa kradzieży lustra w hotelu może okazać się poważnym problemem. Nagranie z monitoringu, upublicznienie go przez policję i apel o pomoc w ustaleniu sprawcy to działania mające na celu ochronę naszego bezpieczeństwa.

Nie bądźmy obojętni, gdy dzieje się krzywda. Być może rozpoznaliśmy mężczyznę ze wspomnianego filmu? A może widzieliśmy, gdzie próbowano sprzedać skradzione lusterko? Nawet anonimowa informacja może pomóc zatrzymać niebezpiecznego złodzieja.

Pamiętajmy też, by zwracać uwagę na wartościowe przedmioty w miejscach publicznych. Ich kradzież może okazać się znacznie dotkliwsza, niż nam się wydaje. Ostrożność i czujność mogą uchronić przed podobnymi nieprzyjemnymi sytuacjami.

Miejmy nadzieję, że dzięki publikacji nagrań z monitoringu i zaangażowaniu społeczeństwa, uda się szybko ująć sprawcę kradzieży. Przestępstw nie wolno tolerować, a wspólnymi siłami możemy temu zapobiec. Nie bądźmy obojętni na zło! Razem możemy więcej.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
  5. Quiz: Serial PitBull - Tylko prawdziwi fani zgarnął wszystkie odpowiedzi
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora

Kino to moja pasja od zawsze, a na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy filmowych fabuł i ciekawostki ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.