Quiz: jak dobrze pamiętasz pierwsze przygody młodego Son Goku?

Quiz: jak dobrze pamiętasz pierwsze przygody młodego Son Goku?
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień10.01.2024 | 6 min.

Serial Dragon Ball to prawdziwa ikona animacji, która zachwyciła widzów na całym świecie. Opowiada on historię młodego wojownika Son Goku i jego niezwykłych przygód. W tym quizie sprawdzisz, jak dobrze pamiętasz wydarzenia z pierwszych odcinków produkcji, emitowanych po raz pierwszy w 1986 roku. Przetestuj swoją wiedzę na temat początków podróży Goku, jego spotkań z przyjaciółmi, pierwszych walk oraz poszukiwań smoczych kul. Im więcej poprawnych odpowiedzi, tym lepszy wynik. Zapraszamy do zabawy i powrotu do kultowej historii sprzed lat!

Ile gwiazd ma smocza kula?

W pierwszym odcinku serialu Dragon Ball widzimy Son Goku, który posiada magiczną smoczą kulę ze czterema gwiazdkami. Jest to artefakt o niezwykłej mocy, który według legendy w połączeniu z sześcioma innymi kulami może spełniać życzenia. Goku otrzymał smoczą kulę od swojego dziadka Son Gohan i pilnuje jej niczym skarbu.

Kula Goku budzi zainteresowanie innych postaci pragnących zdobyć jej moc. Śledzą go tajemnicza Bulma, żądny władzy cesarz Pilaf oraz jego słudzy - Mai i Shu. Aby ochronić smoczą kulę, Goku wyrusza w pełną przygód podróż, poznając nowych przyjaciół i stając do walki z wrogami.

Kto towarzyszy Goku na początku?

Na samym początku Goku żyje samotnie w górach i trenuje sztuki walki pod okiem dziadka Son Gohana, który go wychowuje. Kiedy Son Gohan umiera, Goku zostaje sam, jednak wkrótce pojawiają się nowi towarzysze jego podróży.

Pierwszą napotkaną przez Goku osobą jest Bulma, ekscentryczna nastolatka podróżująca w poszukiwaniu smoczych kul. Choć na początku jej celem jest tylko zdobycie kuli Goku, ostatecznie nawiązuje się między nimi przyjaźń i wspólnie wyruszają w dalszą drogę.

Kolejnymi towarzyszami zostają Yamcha i Puar - początkowo wrogowie Goku i Bulmy, później dołączający do ich grupy. Yamcha okazuje się być bardzo pomocnym sprzymierzeńcem. W dalszej części podróży pojawia się również Umigame, żółw morskiej, z którym Goku się zaprzyjaźnia.

Najważniejsi towarzysze z początku serialu

 • Bulma
 • Yamcha i Puar
 • Umigame

Czytaj więcej: Pokonał nowotwór, odmówił chemioterapii, wszystko pod kontrolą lekarza

Gdzie znajduje się pierwsza smocza kula?

Na początku historii widzimy, że Goku już posiada jedną smoczą kulę - tę z czterema gwiazdkami. Otrzymał ją od swojego dziadka, Son Gohana, który z kolei zdobył ten artefakt wiele lat wcześniej.

Kolejną odnalezioną kulą jest ta z pięcioma gwiazdami ukryta w jaskini należącej do złodzieja oraz hodowcy żółwi - Umigame. Goku i Bulma odnajdują ją dzięki radarowi do smoczych kul. Umigame niechętnie oddaje skarb, dołączając później do podróżników.

Trzecią znalezioną kulą jest artefakt z sześcioma gwiazdami, który początkowo znajduje się na czubku wysokiej wieży Pilafa. Goku zdobywa go po stoczeniu walki z cesarskimi sługami.

Jakie postacie poznaje Goku?

Quiz: jak dobrze pamiętasz pierwsze przygody młodego Son Goku?

Na swojej drodze Goku spotyka całe grono barwnych postaci, z których część staje się jego przyjaciółmi i towarzyszami przygód. Najważniejsze z nich to:

 • Bulma - ekscentryczna, lecz oddana przyjaciółka
 • Yamcha - początkowy wróg, później wierny sprzymierzeniec
 • Puar - kocia zmiennokształtna, nieodłączna towarzyszka Yamchy
 • Umigame - żółw morski o złotym sercu

Do rywalizujących z Goku postaci należą natomiast:

 • cesarz Pilaf - chciwy władca pragnący smoczych kul
 • jego podwładni Mai i Shu
 • wielki Żółw Umigame, który początkowo walczy z Goku o smoczą kulę

Z kim Goku stacza pierwszą walkę?

Już na początku swojej podróży Goku musi stawić czoła pierwszemu przeciwnikowi. Jest nim tajemniczy wielki Żółw Umigame, który atakuje go i Bulmę, gdy ci próbują zabrać ukrytą w jego jaskini smoczą kulę.

Walka nie jest łatwa, gdyż Umigame okazuje się być bardzo silnym i zwinnym wojownikiem. Jednak Goku dzięki swoim umiejętnościom sztuk walki i zwinności w końcu pokonuje rywala ciosem w słaby punkt - jego kark.

Choć starcie było zacięte, po walce Goku i Umigame godzą się, a żółw dołącza do podróżników jako ich przyjaciel i towarzysz dalszych losów.

Ta pierwsza walka Goku pokazuje jego dzielność i determinację oraz zamiłowanie do sztuki walki. Mimo przeciwności nie rezygnuje ze swojego celu.

Jakie przygody przeżywa Goku?

Podczas swojej pierwszej podróży w poszukiwaniu smoczych kul Goku przeżywa wiele emocjonujących przygód. Oto kilka z nich:

Wędrówka przez pustynię i walka z wężami Pokonanie wrogiej armii Królika
Zmierzenie się z groźnym niedźwiedziem Walka z wilkami na mroźnej północy

Goku bierze także udział w turnieju sztuk walki, gdzie mając nikłe szanse zwycięstwa, ostatecznie pokonuje silniejszych od siebie przeciwników.

Przy okazji tych przygód bohater poznaje nowych przyjaciół, zdobywa cenne doświadczenie w walce i podnosi swoje umiejętności. Serial ukazuje fascynującą podróż Goku ku dorosłości i mistrzostwu w sztuce walki.

Podsumowanie

W powyższym artykule przyjrzeliśmy się początkom historii Son Goku, głównego bohatera kultowego serialu Dragon Ball. Prześledziliśmy jego losy od chwili, gdy jako mały chłopiec otrzymuje magiczną smoczą kulę, poprzez pierwsze walki i napotkanych towarzyszy, aż po emocjonujące przygody w trakcie poszukiwań pozostałych kul.

Okazuje się, że już na samym początku Goku wykazuje niezwykłą odwagę, zwinność i zamiłowanie do treningu sztuk walki. Choć napotyka na swojej drodze licznych przeciwników, z każdą kolejną przygodą nabiera większego doświadczenia. Towarzyszą mu przy tym nowopoznani przyjaciele.

Artykuł przybliża najważniejsze wydarzenia z pierwszych odcinków Dragon Balla, skupiając się zarówno na smoczych kulach, jak i barwnych postaciach towarzyszących młodemu wojownikowi. Z pewnością jest to ciekawa lektura dla fanów przygód Son Goku.

Mamy nadzieję, że artykuł przypadł Państwu do gustu i pozwolił powspominać fascynującą historię sprzed lat. Być może skłoni także do ponownego obejrzenia pierwszych odcinków kultowego Dragon Balla?

Najczęściej zadawane pytania

Głównym bohaterem jest Son Goku - młody wojownik rasy Saiyan, który jako niemowlę został wysłany na Ziemię tuż przed zniszczeniem swojej ojczystej planety. Wychowuje go dziadek Son Gohan i uczy sztuk walki. Goku przeżywa fascynujące przygody poszukując smoczych kul.

Smoczą kulę z czterema gwiazdami Goku otrzymał od swojego dziadka Son Gohana, który zdobył ten artefakt wiele lat wcześniej. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób trafiła ona w ręce Gohana.

Według starej legendy osoba, która zdobędzie wszystkie siedem smoczych kul, będzie mogła przywołać Smoka i wypowiedzieć przed nim jedno życzenie. Dlatego wiele postaci, w tym Goku, pragnie odnaleźć wszystkie artefakty.

W swojej podróży Goku towarzyszą nowo poznani przyjaciele - przede wszystkim Bulma, Yamcha, Puar i Umigame. Razem przeżywają wiele fascynujących i niebezpiecznych przygód w trakcie poszukiwań kul.

Goku musi stawić czoła wielu przeciwnikom pragnącym zdobyć smocze kule. Należą do nich m.in. cesarz Pilaf i jego słudzy, armia Królika, a także groźne bestie. Mimo to, z pomocą przyjaciół, udaje mu się pokonywać napotkane trudności.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
 4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.