Sylwester w Kaliszu: planowane wydarzenia i atrakcje

Sylwester w Kaliszu: planowane wydarzenia i atrakcje
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski29.12.2023 | 6 min.

Sylwester w Kaliszu zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Na mieszkańców czekać będzie Hawajskie Party dla dzieci oraz impreza sylwestrowa dla dorosłych. Utworzone zostanie również studio wizażu i mody, gdzie najmłodsi będą mogli przygotować makijaże i stroje na sylwestrową noc. Spotkania i składanie życzeń odbędą się na nowo wyremontowanym Rynku Głównym.

Hawajskie Party dla dzieci

W niedzielę, 31 grudnia, na Głównym Rynku w Kaliszu odbędzie się Hawajskie Party. Będzie to zabawa przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. Dzieci będą mogły bawić się przy hawajskich rytmach, a także skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji.

Rodzice również mile widziani. Będzie to świetna okazja do wspólnej zabawy z pociechami w przeddzień Nowego Roku. Nie zabraknie też słodyczy, owoców i innych poczęstunków w hawajskim stylu. Przewidziano także konkursy z nagrodami dla dzieci. Celem jest stworzenie radosnej, beztroskiej atmosfery, która umili czas oczekiwania na północ i wspólne powitanie Nowego 2024 Roku.

Studio makijażu i mody dla dzieci

Na uwagę zasługuje również to, że w sobotę, 30 grudnia, na Rynku Głównym powstanie specjalne studio wizażu i mody dla dzieci. Będą w nim przygotowane stanowiska, przy których najmłodsi mieszkańcy Kalisza będą mogli tworzyć swoje autorskie sylwestrowe kreacje oraz makijaże. Z pomocą animatorów i stylistów dzieci stworzą wyjątkowe stylizacje na tę wyjątkową noc.

Impreza sylwestrowa dla dorosłych

Z kolei dorośli mieszkańcy Kalisza też nie będą się nudzić w sylwestrowy wieczór. Na Rynku Głównym od godz. 23:00 zorganizowana będzie specjalna impreza sylwestrowa przeznaczona dla starszych mieszkańców miasta. Mieszkańcy będą mogli tańczyć przy największych sylwestrowych przebojach i szampańsko powitać Nowy 2024 Rok.

Jak zapewnia burmistrz Krystian Kinastowski, na imprezie nie planuje się niczego wielkiego, ale z pewnością jak co roku zbierze się mnóstwo chętnych do zabawy. Świętowanie odbędzie się na świeżo wyremontowanym Rynku Głównym, który jest doskonałym miejscem do takich spotkań.

Menu i napoje w strefie gastronomicznej

W wydzielonej strefie gastronomicznej będzie można napić się grzanego wina, grogu, powideł śliwkowych i innych tradycyjnych napojów na rozgrzewkę. Przygotowane zostaną też punkty gastronomiczne, w których będzie można spróbować przekąsek i dań sylwestrowych - od kanapek, przez zupy i bigos, po słodkie wyroby, kawę i herbatę.

Czytaj więcej: Wodzisławski policjant pomaga wyziębionemu seniorowi w klapkach i bez kurtki

Nowy rynek miejscem spotkań sylwestrowych

Nowo wyremontowany Rynek Główny będzie z pewnością głównym miejscem spotkań mieszkańców Kalisza podczas tegorocznego sylwestra. Jak zapowiedział burmistrz miasta, w tym roku zapraszamy wszystkich mieszkańców właśnie tutaj, by mogli podziwiając efekty modernizacji, przy akompaniamencie muzyki spotkać się i złożyć sobie życzenia na Nowy Rok.

Rezultaty kilkuletniej rewitalizacji Rynku Głównego robią ogromne wrażenie. Jest to teraz reprezentacyjna wizytówka miasta, która z pewnością przyciągnie mieszkańców, by wspólnie powitać 2024 rok. Nowa nawierzchnia, mała architektura, zieleń i oświetlenie tworzą klimatyczną przestrzeń miejską.

 • renowacja zabytkowej studni św. Floriana,
 • odnowienie kamieniczek i elewacji wokół Rynku Głównego,
 • nowa nawierzchnia Rynku z kostki granitowej i płytami z piaskowca,
 • nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci,
 • przesadzono drzewa i krzewy, dodano nowe nasadzenia,
 • energooszczędne oświetlenie z lampami LEDowymi.
Planowane atrakcje na sylwestra: Opis:
Hawajskie Party dla dzieci zabawa przy muzyce, strojach i menu w hawajskim stylu
Studio wizażu i mody dla dzieci przygotowanie przez dzieci sylwestrowego makijażu i stylizacji
Sylwestrowa impreza dla dorosłych zabawa przy muzyce sylwestrowej, wspólne przywitanie Nowego Roku
Strefa gastronomiczna punkty z tradycyjnymi sylwestrowymi daniami i przekąskami

Menu sylwestrowe

Punkty gastronomiczne przygotują specjalne menu na tę wyjątkową noc. Goście będą mogli skosztować m.in.:

 • grzane wino - idealne na mroźny wieczór,
 • grochówkę z kiełbasą i tradycyjnym grochem na wędzonce,
 • barszcz czerwony na samym starcie,
 • kapustę z grochem i kiełbasą na drugie danie,
 • bigos staropolski z suszonymi śliwkami i grzybami,
 • pieczone dziczyznę z dodatkiem żurawiny i jałowca

Nie zabraknie też sałatek, przekąsek zimnych i ciepłych, gorących dodatków oraz słodkości.

Życzenia mieszkańcom na wyremontowanym Rynku Głównym

Sylwester w Kaliszu: planowane wydarzenia i atrakcje

Nowy Rynek Główny w Kaliszu jest najlepszym miejscem do wspólnego świętowania i składania życzeń mieszkańcom. W przemówieniu przed północą z pewnością burmistrz Krystian Kinastowski złoży wszystkim najlepsze życzenia noworoczne oraz podziękuje za wspólną zabawę.

Z kolei warto skorzystać z okazji by złożyć życzenia swoim bliskim, przyjaciołom czy sąsiadom osobiście na odnowionym Rynku.

Atmosfera wspólnego świętowania na pięknie odnowionym Rynku Głównym z całą pewnością zainspiruje do życzeń pomyślności, pomyślności i optymizmu w nadchodzącym 2024 roku. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji, aby umocnić więzi między mieszkańcami Kalisza.

Sylwestrowa stylizacja

W przygotowanym studio wizażu i stylizacji dzieci z pomocą stylistów będą tworzyć swoje autorskie, wyjątkowe stylizacje na sylwestrową noc. Może warto skorzystać z pomysłów naszych najmłodszych i również przygotować oryginalną, noworoczną kreację.

Luźna, zwiewna sukienka w kwiaty, kolorowe akcesoria, oryginalna fryzura lub makijaż sprawią, że poczujemy hawajski, noworoczny klimat. Kreacja może inspirować do radości, optymizmu i nadziei na pomyślny 2024 rok.

Podsumowanie

Sylwester w Kaliszu upłynie pod znakiem wspaniałej zabawy i radosnego nastroju. Organizatorzy przygotowali atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców. Dzieci będą mogły bawić się na Hawajskim Party oraz przygotować makijaże i stylizacje w specjalnym studio. Dorośli zaś powitają Nowy Rok przy dobrej muzyce na pięknie wyremontowanym Rynku Głównym.

Na uczestników czeka wiele atrakcji - od tańców i zabaw po tradycyjne sylwestrowe menu. Będzie to świetna okazja do złożenia sobie życzeń i umocnienia więzi między mieszkańcami. Noworoczna stylizacja sprawi, że poczujemy optymizm i nadzieję na pomyślny 2024 rok. Serdecznie zapraszamy wszystkich do świętowania!

Przygotowanie atrakcji dla różnych grup wiekowych z pewnością sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas. Liczne punkty gastronomiczne serwujące tradycyjne dania pozwolą nabrać sił przed szampańską zabawą do białego rana. To będzie niezapomniany sylwester!

Wyjątkowa okazja do spotkań w odświeżonej przestrzeni wyremontowanego Rynku Głównego z pewnością jeszcze bardziej umocni więzi pomiędzy mieszkańcami i pozwoli radośnie powitać 2024 rok. Mamy nadzieję na liczny udział i świetną zabawę!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
 4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.