Bal Maturzystów ZST-M w Skarżysku. Inspiracja filmem Top Gun: Maverick!

Bal Maturzystów ZST-M w Skarżysku. Inspiracja filmem Top Gun: Maverick!
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień27.01.2024 | 5 min.

Podczas balu maturzystów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej nie zabrakło niespodzianek i nawiązań do popkultury. Uczniowie zatańczyli poloneza, a następnie zaprezentowali układ taneczny do piosenki "Hold My Hand" z filmu "Top Gun: Maverick". Przygotowania do występu podjęła się jedna z nauczycielek, a sam pokaz spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Oprócz tego nie zabrakło tradycyjnych życzeń od dyrekcji i grona pedagogicznego. Maturzyści bawili się bez opamiętania przez kilka godzin, celebrując zbliżający się koniec nauki w liceum.

Maturzyści nawiązali do filmu Top Gun

Podczas studniówki uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej nie zabrakło niespodzianek. Po tradycyjnym polonezie maturzyści zaprezentowali specjalnie przygotowany taniec do piosenki "Hold My Hand" z filmu "Top Gun: Maverick".

Ten sequel kultowej produkcji z 1986 roku, w którym ponownie w roli głównej wystąpił Tom Cruise, okazał się inspiracją dla młodzieży. Uczniowie w swoim tańcu nawiązali właśnie do tego hitu kinowego z 2022 roku.

Przygotowania do występu podjęła się jedna z nauczycielek - Izabela Żak z ZST-M. To ona przez wiele tygodni pracowała z maturzystami nad układem tanecznym. Ciężka praca przyniosła znakomite efekty, gdyż pokaz spotkał się z gorącym przyjęciem zebranych gości.

Młodzież udowodniła, że potrafi nie tylko sumiennie się uczyć, ale też zaskoczyć widownię kreatywnym występem. Oklaski nie miały końca, a Izabela Żak zebrała wiele słów uznania za przygotowanie uczniów.

Zabawa do białego rana

Studniówka ZST-M okazała się hucznym balem, który trwał kilka godzin. Po oficjalnej części i występach nadszedł czas na szaloną zabawę maturzystów w rytmie największych hitów.

Młodzież tańczyła i bawiła się bez opamiętania, celebrowała zbliżający się koniec nauki w liceum. W hotelu Promień, gdzie odbywał się bal, panowała radosna, wręcz elektryzująca atmosfera. Niektórzy goście bawili się do białego rana.

Rodzice i nauczyciele życzyli powodzenia

Oprócz zabawy i tańców nie zabrakło podczas studniówki tradycyjnych życzeń. Zarówno rodzice, jak i dyrekcja oraz grono pedagogiczne złożyli maturzystom serdeczne gratulacje i słowa wsparcia przed czekającym ich egzaminem dojrzałości.

Dyrektor szkoły Joanna Żurawka przywołała dawną tradycję. Kiedy uczniowie ZST-M mają bal studniówkowy, zawsze w tym dniu pada deszcz. I w tym roku pogoda nie zawiodła. Ale mimo kaprysów aury panował radosny nastrój.

- Życzę wam, aby ta noc i zabawa pozostały w waszej pamięci. To już ostatnia prosta przed maturą, obyście ten czas spędzili twórczo i radośnie - mówiła Joanna Żurawka do zebranych.

Dyrektorka podziękowała też nauczycielom za pracę z młodzieżą i rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie wyjątkowego balu dla swoich dzieci.

Czytaj więcej: Tysiące osób bez pracy: niemiecki producent samochodów ogłosił bankructwo

Dyrektorka wspominała o tradycji deszczu

Zgodnie ze słowami Joanny Żurawki, w dniu studniówki ZST-M niemal zawsze pada deszcz. Tak było i tym razem. Jednak niesprzyjająca aura nie popsuła nastrojów bawiącym się maturzystom.

Nie obawiajcie się jednak, co najwyżej trochę mogą ucierpieć fryzury pań, ale nic nie zmąci naszej radości i znakomitego nastroju - powiedziała dyrektor.

Dyrektorka przywołała zabawną tradycję związaną z opadami deszczu, aby rozładować nieco napięcie uczniów przed zbliżającą się maturą. Okazało się, że młodzież potraktowała jej słowa z przymrużeniem oka i bawiła się znakomicie mimo mżawki za oknem.

Studniówka stała się okazją do świętowania, ale też chwilą refleksji i podsumowań. Zarówno nauczyciele, dyrekcja, jak i rodzice wyrazili swoją dumę ze wspaniałej młodzieży, która niedługo przystąpi do matury. Był to wyjątkowy bal, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Podsumowanie

Bal Maturzystów ZST-M w Skarżysku. Inspiracja filmem Top Gun: Maverick!

Studniówka uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Po tradycyjnym polonezie i przemówieniach nauczycieli oraz rodziców, młodzież bawiła się bez opamiętania przez wiele godzin. Nie zabrakło także elementu zaskoczenia - maturzyści przygotowali układ taneczny inspirowany filmem "Top Gun: Maverick", który zebrał gromkie brawa publiczności.

Mimo niesprzyjającej aury i deszczu panowały szampańskie nastroje. Jak zauważyła dyrektorka Joanna Żurawka, za każdym razem gdy w tym liceum odbywa się studniówka, pogoda płata figle. Ale tym razem nie przeszkodziło to w świetnej zabawie. Nauczyciele podziękowali maturzystom za wspólną pracę, a rodzice życzyli powodzenia na egzaminach oraz w dorosłym życiu.

Dla wielu uczniów była to niezapomniana noc. Mieli okazję poczuć się wyjątkowo, a przy tym zintegrować się jeszcze bardziej jako zgrana klasa. Teraz czeka ich ostatni wysiłek przed maturą, ale na pewno będą mile wspominać tę magiczną studniówkę przez wiele lat.

Podsumowując - był to bal pełen pozytywnych emocji, wzruszeń i niespodzianek. Uczniowie udowodnili, że potrafią nie tylko sumiennie się uczyć na co dzień, ale też zorganizować niezapomniane wydarzenie, które na zawsze pozostanie w pamięci jego uczestników. To był ich wieczór - wieczór radości i celebracji młodości tuż przed wielkim egzaminem dojrzałości.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.