Ile odcinków liczy Grzechy sąsiadów, thriller obyczajowo-kryminalny?

Ile odcinków liczy Grzechy sąsiadów, thriller obyczajowo-kryminalny?
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień26.12.2023 | 6 min.

Grzechy sąsiadów to nowy polski serial, który już od 15 grudnia będzie można oglądać w Polsat Box Go. Produkcja ta należy do gatunku thriller obyczajowo-kryminalny i składa się z 10 odcinków. Akcja serialu skupia się na trzech małżeństwach mieszkających na tym samym osiedlu, których życie niespodziewanie zaczyna splatać się ze sobą w niebezpieczny sposób. W rolach głównych występują między innymi Marianna Zydek, Marta Żmuda Trzebiatowska oraz Sebastian Fabijański. Reżyserią zajął się znany polski reżyser Borys Lankosz.

Serial Grzechy sąsiadów ma 10 odcinków

Nowy polski serial "Grzechy sąsiadów" będzie się składał z 10 odcinków. Produkcja ta należy do gatunku thrilleru obyczajowo-kryminalnego i jej akcja koncentruje się wokół losów trzech sąsiadujących ze sobą małżeństw mieszkających na jednym osiedlu.

Serial opowiada o młodym małżeństwie Ewy i Piotra, którzy próbują poradzić sobie z tragedią, jaka ich spotkała. Wsparcia udzielają im nowi sąsiedzi - Judyta i Szczepan. Choć te dwa małżeństwa pochodzą z zupełnie innych światów, to ich relacje zacieśniają się coraz bardziej, a znajomość zaczyna zmierzać w niebezpiecznym kierunku.

Ważną rolę w serialu odgrywa również trzecie małżeństwo - Liliana i Kacper. Z pozoru wydają się idealną, kochającą się parą. Jednak mur niechęci, jaki wyrasta między nimi, ma dramatyczny wpływ na życie wszystkich mieszkańców osiedla.

Sąsiedzkie romanse i intrygi

Serial koncentruje się przede wszystkim na zawiłych relacjach między sąsiadami. Ukazuje jak pozornie niewinna znajomość sąsiedzka może wymknąć się spod kontroli i zacząć zmierzać w coraz bardziej niebezpiecznym kierunku. Nie brakuje tu również wątków romansowych oraz intryg.

Nowy serial od 15 grudnia w Polsat Box Go

Premiera serialu "Grzechy sąsiadów" odbędzie się już 15 grudnia 2022 roku. Serial będzie dostępny do obejrzenia wyłącznie na platformie streamingowej Polsat Box Go, w pakiecie Polsat Box Go Premium.

Serial koncentruje się przede wszystkim na zawiłych relacjach między sąsiadami. Ukazuje jak pozornie niewinna znajomość sąsiedzka może wymknąć się spod kontroli i zacząć zmierzać w coraz bardziej niebezpiecznym kierunku.

Za reżyserię "Grzechów sąsiadów" odpowiada Borys Lankosz, znany polski reżyser filmowy i telewizyjny. W swoim dorobku ma takie produkcje jak "Kogel Mogel", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" czy serial "Lombard. Życie pod zastaw". Jego najnowszy serial zapowiada się równie ciekawie.

Czytaj więcej: Jak rozpoznać samochody z czasów PRL? Quiz: samochody z PRL

W rolach głównych m.in. Marianna Zydek

W rolach głównych w "Grzechach sąsiadów" występuje plejada znanych polskich aktorów. Są wśród nich między innymi: Marianna Zydek, Marta Żmuda Trzebiatowska, Sebastian Fabijański, Michał Żurawski czy Jowita Budnik.

 • Marianna Zydek wciela się w rolę Ewy
 • Marta Żmuda gra postać Judyty
 • Sebastian Fabijański gra Szczepana

Pozostałymi aktorami, których będzie można oglądać w serialu są: Dorota Segda, Mirosław Baka, Adam Ferency oraz Paweł Małaszyński. Tak doborowa obsada gwarantuje wysoki poziom produkcji.

Mroczny klimat i kontrowersyjne tematy

Grzechy sąsiadów" to thriller obyczajowo-kryminalny, więc oprócz wątków sensacyjnych i kryminalnych, poruszane są w nim także kontrowersyjne tematy dotyczące relacji międzyludzkich, wartości czy stylów życia.Serial ma miejscami mroczny i niespokojny klimat. Nie brakuje w nim scen przemocy, a także erotyki.

Gatunek Thriller obyczajowo-kryminalny
Liczba odcinków 10
Obsada Plejada znanych polskich aktorów

Reżyserią zajął się Borys Lankosz

Ile odcinków liczy Grzechy sąsiadów, thriller obyczajowo-kryminalny?

"Grzechy sąsiadów" to pierwszy serial telewizyjny w dorobku Borysa Lankosza. Dotychczas reżyser ten zajmował się przede wszystkim filmami fabularnymi. Jest więc ciekawostką, jak poradzi sobie z dłuższą formą telewizyjną. Jeśli serial okaże się sukcesem, być może zachęci to Lankosza do dalszej pracy nad serialami.

Dotychczasowe produkcje w reżyserii Borysa Lankosza takie jak "Kogel Mogel" czy "Pitbull" zdobyły status kultowych komedii i filmów sensacyjnych. Czy "Grzechom sąsiadów" uda się osiągnąć podobny sukces - przekonamy się już niebawem.

Ciekawostki z planu serialu

Zdjęcia do "Grzechów sąsiadów" realizowane były na warszawskim osiedlu Stegny. Sam reżyser przyznał, że inspiracją do nakręcenia tego serialu były jego własne doświadczenia mieszkaniowe z czasów, gdy sam zamieszkiwał na podobnym osiedlu.

Aktorzy chwalili sobie świetną atmosferę panującą na planie serialu. Niektórzy z nich pracowali już wcześniej z reżyserem Lankoszem, więc doskonale znali jego styl pracy i wymagania.

Akcja skupia się na trzech małżeństwach

Mimo obszernej obsady, akcja "Grzechów sąsiadów" koncentruje się przede wszystkim na losach trzech małżeństw mieszkających na tym samym osiedlu. Są to:

 • Ewa i Piotr
 • Judyta i Szczepan
 • Liliana i Kacper

Choć na początku te pary wydają się mało ze sobą powiązane, w trakcie serialu ich losy zaczynają się ze sobą coraz bardziej splatać, prowadząc do szeregu dramatycznych i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Serial pokazuje, że na pozór zwyczajne życie przeciętnych ludzi może skrywać wiele mrocznych tajemnic i niebezpiecznych sekretów. Te wszystkie "grzechy sąsiedzkie" w końcu muszą zostać ujawnione.

Poruszane są kontrowersyjne tematy

Oprócz zawiłych relacji międzysąsiedzkich, intryg i wątków kryminalnych, "Grzechy sąsiadów" poruszają także szereg kontrowersyjnych tematów z pogranicza moralności i obyczajowości.

Serial w mroczny i bezkompromisowy sposób przedstawia takie zagadnienia jak kryzys wartości, przemoc w rodzinie, zdrada czy uzależnienia. Ukazuje jak sankcjonowane normy i tabu bywają przekraczane, niejednokrotnie prowadząc do tragedii.

Mimo iż produkcja wzbudza kontrowersje, to poruszane w niej tematy są bliskie wielu widzom, dotykając często pomijanych i trudnych kwestii. Dlatego serial z pewnością znajdzie spore grono oddanych fanów.

Podsumowanie

Przedstawiony powyżej artykuł omawia najważniejsze informacje na temat nowego polskiego serialu "Grzechy sąsiadów". Jest to produkcja należąca do gatunku thrillera obyczajowo-kryminalnego, której premiera odbędzie się już 15 grudnia na platformie Polsat Box Go.

Serial opowiada historię trzech małżeństw mieszkających na jednym osiedlu, których na pozór zwyczajne życie skrywa wiele mrocznych tajemnic. Produkcja składa się z 10 odcinków, a w rolach głównych występuje plejada znanych polskich aktorów m.in. Marianna Zydek i Sebastian Fabijański.

Reżyserem serialu jest Borys Lankosz, który na swoim koncie ma takie produkcje jak "Pitbull" czy "Kogel Mogel". Jego najnowsze dzieło zapowiada się równie ciekawie. Porusza bowiem szereg kontrowersyjnych tematów i nie boi się eksplorować mrocznych zakamarków ludzkiej psychiki.

Mimo wzbudzanych kontrowersji, "Grzechy sąsiadów" mają spory potencjał, by zdobyć rzeszę wiernych fanów. Przekonamy się o tym już wkrótce po premierze serialu za niecałe 2 tygodnie.

Najczęściej zadawane pytania

Premiera "Grzechów sąsiadów" zaplanowana jest na 15 grudnia 2022 roku. Od tego dnia serial będzie można oglądać na platformie Polsat Box Go w pakiecie Polsat Box Go Premium.

"Grzechy sąsiadów" to produkcja obyczajowo-kryminalna składająca się z 10 odcinków. Każdy z nich trwa około 45 minut. Łączny czas emisji serialu to zatem około 7,5 godziny.

Jedynym legalnym źródłem, w którym od 15 grudnia będzie dostępny serial "Grzechy sąsiadów", jest platforma streamingowa Polsat Box Go. Aby móc go obejrzeć, należy wykupić subskrypcję pakietu Polsat Box Go Premium.

Reżyserem serialu jest Borys Lankosz, twórca takich hitów jak "Pitbull", "Kogel Mogel" czy serial "Lombard. Życie pod zastaw". To jego pierwsza praca nad serialem telewizyjnym.

"Grzechy sąsiadów" oprócz wątków kryminalnych i obyczajowych, poruszają również kontrowersyjne tematy dotyczące relacji międzyludzkich, kryzysu wartości czy uzależnień. Serial ma miejscami mroczny charakter.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
 4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
 5. Quiz: Serial PitBull - Tylko prawdziwi fani zgarnął wszystkie odpowiedzi
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.