Widzew kontra ŁKS: Derby w Łodzi – kibice na stadionie!

Widzew kontra ŁKS: Derby w Łodzi – kibice na stadionie!
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień18.02.2024 | 5 min.

Kibice Widzewa z całej Polski zjechali do Łodzi na derbowy mecz z ŁKS. Spotkanie to zawsze elektryzuje kibiców obu drużyn i budzi ogromne emocje. Aby zapewnić bezpieczeństwo, policja wdrożyła specjalne środki i będzie pilnować porządku w trakcie przemarszu fanów na stadion. Mecz odbędzie się w napiętej atmosferze, a kibice już od rana śpiewają przed stadionem, aby dodać otuchy piłkarzom Widzewa.

Przygotowania policji do derbów

Mecz derbowy Widzewa z ŁKS Łódź zawsze należy do wydarzeń podwyższonego ryzyka. Tym razem również policja i służby miejskie przygotowywały się do tego starcia wyjątkowo starannie.

W rejonie obu stadionów, a także na trasie przemarszu kibiców, pełnią służbę funkcjonariusze z różnych jednostek - nie tylko z wydziału prewencji, ale też z drogówki czy innych miast takich jak Poznań, Katowice i Radom. Gotowość bojową ogłosiła również sekcja konna Straży Miejskiej.

Środki bezpieczeństwa

Podjęte środki bezpieczeństwa mają na celu niedopuszczenie do starć pomiędzy zwaśnionymi frakcjami kibiców, jak również zminimalizowanie ryzyka wszelkich incydentów. Nad bezpieczeństwem czuwać będą również stewardzi na samym stadionie ŁKS.

Utrudnienia w ruchu związane z meczem

Z powodu przemarszu kibiców Widzewa na stadion mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na kilku głównych ulicach Łodzi. Kierowcy muszą liczyć się ze zmienioną organizacją ruchu na al. Piłsudskiego, Mickiewicza, Włókniarzy, Konstantynowskiej i Unii Lubelskiej. Objazdy zostały odpowiednio oznaczone.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy

apelują przedstawiciele policji. Mimo starań, utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin - do zakończenia meczu i rozejścia się kibiców.

Czytaj więcej: Fani serialu Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny w siódmym niebie! Czwórka przygotowała niespodziankę dla widzów

Kibice Widzewa z całej Polski na stadionie

Mecze derbowe zawsze elektryzują kibiców obu ekip. Tym razem fani Widzewa przyjechali do Łodzi nie tylko z regionu, ale z odległych zakątków kraju - m.in. ze Śląska czy Podlasia. Już od rana gromadzili się pod stadionem by wspierać drużynę.

Liczba kibiców Widzewa 5-7 tysięcy
Przyjazdy z woj. łódzkiego 3 tysiące
Przyjazdy spoza regionu 2-4 tysiące

Nie brakuje barwnych strojów, szalików i transparentów. Słychać odgłosy bębnów, trąbek i śpiewy podjudzające zawodników do walki. Atmosfera zrobi się jeszcze bardziej gorąca tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Nastroje kibiców

Kibice Widzewa wierzą w zwycięstwo swojej drużyny, która ostatnio prezentuje się coraz lepiej. Nie brakuje jednak obaw, gdyż derbowy rywal zawsze stanowi dodatkową motywację. Mimo wszystko fani liczą, że ich zespół wygra to prestiżowe starcie.

Nadzór nad bezpieczeństwem kibiców

Widzew kontra ŁKS: Derby w Łodzi – kibice na stadionie!

Duże skupiska kibiców gości zawsze wymagają wzmożonej uwagi ze strony służb. Dlatego też na czas meczu i 2 godziny przed i po jego zakończeniu, rejon stadionu i okolic pozostawać będzie pod specjalnym nadzorem.

  • Patrole policji na głównych trasach przemarszu
  • Monitoring wizyjny i działania operacyjne
  • Nadzór nad transportem publicznym
  • Zabezpieczenie newralgicznych punktów infrastruktury

Dzięki temu ryzyko ewentualnych incydentów powinno zostać ograniczone do minimum. Jeśli jednak zaistnieje taka potrzeba, siły policyjne będą mogły błyskawicznie zareagować.

Śpiewy i nastroje przedmeczowe fanów

Już na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu, pod stadionem ŁKS zebrało się kilkuset kibiców Widzewa, którzy w barwnych szalikach i koszulkach klubowych, zagrzewali się do dopingu.

Wśród zebranych fanów da się wyczuć optymizm i wiarę w zwycięstwo. Głośne śpiewy i okrzyki kibiców mają dodatkowo zmotywować piłkarzy do walki o prestiż miasta w tym emocjonującym pojedynku.

Stawka tych derbów jest ogromna, liczymy że nasi zawodnicy zostawią serce na boisku i sprawią nam wielką radość

- mówi Jacek, jeden z najbardziej zagorzałych fanów klubu z al. Piłsudskiego.

Bezpieczny przemarsz kibiców na stadion ŁKS

Aby uniknąć jakichkolwiek incydentów, kibice Widzewa przemaszerują na stadion ŁKS w policyjnej asystcie. Ustalona trasa biegnie północną stroną alei Piłsudskiego i Mickiewicza, następnie ulicami Włókniarzy, Konstantynowską i Unii Lubelskiej.

Siły policyjne będą zabezpieczać newralgiczne skrzyżowania oraz pilnować by grupa maszerowała zgodnie z wyznaczoną trasą i nie doszło do żadnych incydentów. Takie rozwiązanie ma zagwarantować bezpieczeństwo zarówno kibiców gości, jak i mieszkańców Łodzi.

Podsumowanie

Mecz derbowy pomiędzy Widzewem a ŁKS Łódź elektryzuje zawsze kibiców obu drużyn. Tym razem fani Widzewa przyjechali do Łodzi z całej Polski, aby dopingować swój zespół. Spotkanie odbyło się pod nadzorem policji, która zadbała o bezpieczny przemarsz kibiców na stadion ŁKS. Mimo rywalizacji na boisku, starcie upłynęło bez poważniejszych incydentów.

Prestiżowe derby miasta zgromadziły na trybunach tysiące widzów. Kibice obu drużyn liczyli na zwycięstwo swoich piłkarzy i stworzyli fantastyczną atmosferę, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć.

Najczęściej zadawane pytania

Policja w sposób szczególny zadbała o bezpieczeństwo podczas tych derbów. W rejonie stadionów i na trasie przemarszu pełniło służbę wielu funkcjonariuszy, również z innych miast. Był też monitoring, konie patrolujące okolicę oraz dodatkowe patrole.

Kibice Widzewa przyjechali nie tylko z regionu łódzkiego, ale także z odległych miast - m.in. ze Śląska i Podlasia. Tylko z województwa łódzkiego na mecz przyjechało ok. 3 tys. fanów.

Ze względu na wagę prestiżowego pojedynku, kibice liczyli na zwycięstwo Widzewa. Gdy jednak mecz zakończył się porażką, na trybunach gości dało się wyczuć rozczarowanie. Fani mają jednak nadzieję na rewanż w kolejnym spotkaniu.

Dzięki wzmożonym środkom bezpieczeństwa, udało się uniknąć poważniejszych starć między kibicami obu drużyn. Przemarsz fanów Widzewa także odbył się spokojnie. Tylko po meczu doszło do krótkotrwałych przepychanek.

Termin rewanżowego spotkania nie jest jeszcze znany. Wszystko zależy od dalszych losowań. Kibice z pewnością z niecierpliwością będą wyczekiwać kolejnych prestiżowych derbów tych klubów.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Andrzej Szajna – trzykrotny olimpijczyk i najlepszy polski gimnastyk
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Sylwia Stępień
Sylwia Stępień

Cześć! Jestem pasjonatką kina i seriali. Zapraszam Cię w podróż przez świat emocji, fabuł i kinowych tajemnic. Na moim blogu odkryjesz recenzje, ciekawostki i analizy filmowe, które zachwycą każdego kinomaniaka.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.