Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle

Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski23.12.2023 | 4 min.

Zlot mikołajkowo-bożonarodzeniowy zgromadził harcerzy z Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach. Spotkało się 180 osób, w tym nowo wybrana komendantka Aleksandra Murawska. Nie zabrakło atrakcji - był występ teatralny, poszukiwanie zagubionych reniferów i wspólne kolędowanie. Harcerze bawili się w konwencji filmu "Grinch" - stąd w tle pojawiła się ta postać.

Zlot mikołajkowo-bożonarodzeniowy harcerzy

W dniach 15-17 grudnia 2023 roku w Siedlcach odbył się coroczny zlot mikołajkowo-bożonarodzeniowy harcerzy z Hufca ZHP Podlasie. Było to już tradycyjne spotkanie przedświąteczne, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Tym razem w murach Szkoły Podstawowej nr 3 zebrało się aż 180 osób - harcerzy, zuchów i wędrowników wraz z opiekunami z całego regionu. Nie zabrakło też gości i władz ZHP.

Nowa komendantka

Podczas zlotu po raz pierwszy zaprezentowała się nowo wybrana na czteroletnią kadencję komendantka hufca Aleksandra Murawska. Wspiera ją czwórka zastępców odpowiedzialnych m.in. za program, szkolenia i promocję. Nowe władze hufca mają ambitne plany rozwoju organizacji.

Jak podkreśliła Aleksandra Murawska, zlot mikołajkowy to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń w kalendarzu harcerskim. Po pandemicznej przerwie w końcu udało się wrócić do tradycji i ponownie spotkać w tak dużym gronie.

Wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem

Nieodłącznym punktem bożonarodzeniowych spotkań harcerzy jest wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Również tym razem, po oficjalnej części, przyszedł czas na śpiewanie tradycyjnych pieśni.

Specjalny koncert kolęd przygotowała dla zebranych młodzież z Zespołu Oświatowego w Krześlinie. Nie zabrakło też wzruszeń przy składaniu sobie życzeń i dzieleniu się opłatkiem w gronie harcerskich przyjaciół.

Występ grupy teatralnej

Aby uświetnić spotkanie, 106 Wielopoziomowa Podlaska Drużyna Harcerska "Błękitna Szóstka" wystawiła specjalnie na tę okazję przygotowane jasełka. Młodzi aktorzy zaprezentowali skecze i piosenki wpisujące się w bożonarodzeniowy nastrój.

Występ grupy teatralnej zebrał gromkie brawa i był jedną z najbardziej udanych atrakcji wigilijnego zlotu.

Czytaj więcej: Anna i Jakub z programu „Rolnik szuka żony” – wspólny krok!

Poszukiwanie zagubionych reniferów Świętego Mikołaja

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania był film "Grinch" i postać złego stworka, który postanawia ukraść święta. Dlatego dla młodszych harcerzy przygotowano specjalną grę miejską.

Naszym zadaniem jest przekazanie magii świąt dzieciom. W tym roku tematyka była trochę niegrzeczna – film „Grinch” i trochę opaczne przedstawienie świąt Bożego Narodzenia, żeby dzieciaki miały okazję się pobawić - wyjaśnił Aleksander Panasiuk, zastępca komendanta hufca.

Zadaniem uczestników gry było odnalezienie w mieście reniferów Świętego Mikołaja, porwanych przez tytułowego Grincha. Dzięki aktywnemu udziałowi dzieci, udało się uratować zagrożone święta!

Zabawa przygotowana w konwencji znanego filmu animowanego spodobała się harcerzom. Była też okazją do integracji i poznania Siedlec w poszukiwaniu wskazówek prowadzących do kryjówki Grincha.

Podsumowanie

Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle

Tegoroczny zlot mikołajkowo-bożonarodzeniowy harcerzy z Podlasia z pewnością na długo zapadnie w pamięci jego uczestników. Zebrało się rekordowe grono 180 osób, a atrakcji było co niemiara. Najmłodsi świetnie bawili się podczas gry miejskiej w konwencji filmu o Grinchu. Starsi wspólnie kolędowali i dzielili się opłatkiem, budując prawdziwie świąteczny nastrój. Tak udane przedsięwzięcie to zasługa nowej komendantki hufca Aleksandry Murawskiej i jej zespołu.

Uświetnieniem zlotu były występy artystyczne - koncert kolęd w wykonaniu zespołu z Krześlina oraz jasełka przygotowane przez drużynę teatralną "Błękitna Szóstka". Młodzi aktorzy spisali się na medal. Nie dziwi więc, że mikołajkowo-bożonarodzeniowy zlot przyciągnął takie tłumy. To świadczy, jak bardzo harcerze i zuchy stęsknieni byli za wspólnym świętowaniem po pandemicznej przerwie.

Podsumowując - zlot harcerzy z Podlasia okazał się wielkim sukcesem. Pozostał niezapomnianymi wrażeniami, nowymi przyjaźniami i mocnym postanowieniem, by za rok ponownie zebrać się w takim gronie. Choć do świąt jeszcze daleko, już teraz można spodziewać się, że kolejne spotkanie przyciągnie jeszcze większą liczbę uczestników.

Tegoroczny zlot pokazał, że harcerstwo to w dalszym ciągu fantastyczna przygoda i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół. Działalność hufców przeżywa obecnie prawdziwy renesans za sprawą oddanych działaczy, takich jak nowa komendantka. Przyszłość ruchu harcerskiego na Podlasiu rysuje się więc w jasnym kolorach.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Krytyka Rafała z Rolnik szuka żony wobec programu TVP - Dziwię się, że ktoś to jeszcze ogląda
  5. Quiz: Serial PitBull - Tylko prawdziwi fani zgarnął wszystkie odpowiedzi
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Jacek Chmielewski
Jacek Chmielewski

Cześć! Tutaj dzielę się swoją wiedzą biznesową. Krok po kroku odkrywam tajniki sukcesu, dzieląc się analizami, inspirującymi historiami i praktycznymi poradami. Zapraszam na bloga, gdzie biznes staje się pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.