Zmiana komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Sławomir Reszkowski przeszedł na emeryturę

Zmiana komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Sławomir Reszkowski przeszedł na emeryturę
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora08.01.2024 | 6 min.

Zmiana komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu to ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Sławomir Reszkowski, który nieprzerwanie pełnił tę funkcję od 2004 roku, zakończył swoją długą i owocną karierę, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Jego następcą został doświadczony strażak Sławomir Grudziński. W artykule przybliżamy sylwetki obydwu panów oraz opisujemy uroczystość pożegnania odchodzącego na emeryturę komendanta.

Zmiana komendanta w Toruniu

W czwartek 4 stycznia 2024 roku w Toruniu miała miejsce uroczystość z okazji zmiany komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. Dotyczyła ona pożegnania odchodzącego na emeryturę st. bryg. Sławomira Reszkowskiego oraz powitania jego następcy, bryg. Sławomira Grudzińskiego.

Ustępujący komendant pełnił tę funkcję nieprzerwanie od 2004 roku, czyli przez 20 lat. W tym czasie dał się poznać jako sumienny, oddany strażak, cieszący się szacunkiem przełożonych i podwładnych. Teraz przyszedł dla niego czas na odpoczynek po latach ciężkiej służby.

Nowy szef strażaków to równie doświadczony funkcjonariusz, któremu powierzono zadanie kontynuowania dobrej pracy poprzednika. Miejmy nadzieję, że sprosta temu wyzwaniu i będzie równie dobrze kierował komendą, jak st. bryg. Reszkowski.

Podziękowania od władz miasta

W apelu pożegnalnym uczestniczył prezydent Torunia Michał Zaleski, który w ciepłych słowach podziękował odchodzącemu komendantowi za wieloletnią służbę i życzliwą współpracę z samorządem.

Podkreślił jego oddanie obowiązkom, sumienne wykonywanie zadań oraz ogromne kompetencje i doświadczenie. Wyraził przekonanie, że nawet na emeryturze st. bryg. Reszkowski pozostanie aktywny zawodowo i będzie służył radą młodszym kolegom.

Sławomir Reszkowski żegna się ze służbą

Sławomir Reszkowski był związany ze służbą pożarniczą od 1995 roku, kiedy to rozpoczął pracę jako funkcjonariusz zawodowy. Przez te prawie 30 lat zdobył ogromne doświadczenie w swoim fachu.

Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Ukończył również studia magisterskie z zakresu pedagogiki oraz szereg studiów podyplomowych, podnoszących jego kwalifikacje.

W 2001 roku zdobył dyplom Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, co było ukoronowaniem jego dotychczasowej edukacji.

Kompetencje i doświadczenie

Bryg. Reszkowskiego cechowała wszechstronność umiejętności oraz duże zaangażowanie w wykonywanie powierzonych mu zadań. Oprócz standardowych kwalifikacji strażackich, posiadał specjalistyczną wiedzę z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego.

Dlatego w latach 2004-2017 pełnił funkcję dowódcy grupy ratownictwa taktycznego "Bydgoszcz", zajmującej się tego typu działaniami. Była to dodatkowa, pozastatutowa rola, którą powierzano najlepszym fachowcom.

Świadczy to o uznaniu, jakim cieszył się Reszkowski wśród przełożonych. Doceniali oni zarówno jego umiejętności, jak i zaangażowanie w służbę.

Czytaj więcej: Mężczyzna groził przechodniom nożem i młotkiem w Warszawie. Miał ślady po bójce.

Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi

3 stycznia 2024 roku Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP wydał decyzję o powierzeniu od 6 stycznia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu bryg. Sławomirowi Grudzińskiemu.

Jest to doświadczony strażak, związany ze służbą od wielu lat. Można więc mieć nadzieję, że sprosta powierzonemu mu zadaniu i będzie godnym następcą Reszkowskiego.

Oficjalne przekazanie obowiązków miało miejsce podczas czwartkowego apelu. Odbyło się w serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze, z szacunkiem dla zasług odchodzącego komendanta.

Życzymy powodzenia nowemu szefowi toruńskich strażaków! Niech jego praca będzie równie owocna, jak jego poprzednika.

Sławomir Grudziński nowym komendantem

Zmiana komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Sławomir Reszkowski przeszedł na emeryturę

Kim jest nowy komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu? Sławomir Grudziński to doświadczony funkcjonariusz pożarnictwa z wieloletnim stażem.

Podobnie jak jego poprzednik, posiada wykształcenie wyższe inżynierskie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Jest więc dobrze przygotowany merytorycznie do pełnienia powierzonej mu funkcji.

W przeszłości zdobywał dodatkowe kwalifikacje m.in. jako specjalista ochrony przeciwpożarowej czy inspektor ochrony przeciwpożarowej. Ma też za sobą szkolenia dowódcze i menedżerskie.

Plany i wyzwania

Objęcie stanowiska komendanta to zawsze duże wyzwanie. Sławomir Grudziński stanie przed nim już 6 stycznia br. Będzie musiał sprostać wysokim standardom wyznaczonym przez poprzednika.

Jak zapowiada, jego głównym celem jest kontynuacja dotychczasowej dobrej pracy oraz wdrażanie nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, które usprawnią funkcjonowanie komendy.

Życzymy powodzenia! Liczymy, że sprosta Expectations wyznaczonym przez swojego poprzednika i wniesie wartość dodaną do pracy toruńskich strażaków.

Podziękowania dla odchodzącego komendanta

Zakończenie służby przez st. bryg. Sławomira Reszkowskiego było okazją do podziękowań za jego wieloletnią, ofiarną pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w Toruniu.

W uroczystym apelu wziął udział m.in. prezydent miasta Michał Zaleski. W ciepłych słowach wyraził uznanie dla dokonań Reszkowskiego i życzył mu dalszych sukcesów.

Podkreślał jego oddanie służbie, sumienność i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków. Zwrócił uwagę na życzliwe relacje komendanta ze współpracownikami i przełożonymi.

Za jego zasługi odznaczony został m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. To najlepszy wyraz uznania dla jego pracy.

Podsumowanie

W artykule przyjrzeliśmy się zmianom personalnym na stanowisku komendanta miejskiego PSP w Toruniu. Dotyczyły one pożegnania odchodzącego na emeryturę st. bryg. Sławomira Reszkowskiego oraz objęcia funkcji przez nowego szefa toruńskich strażaków, bryg. Sławomira Grudzińskiego.

Przybliżyliśmy sylwetkę ustępującego komendanta, jego dorobek i zasługi w ponad 20-letniej służbie. Nie zabrakło ciepłych słów uznania od władz miasta za jego wkład w bezpieczeństwo Torunia.

Pokrótce zaprezentowaliśmy również nowego komendanta miejskiego, jego wykształcenie, doświadczenie i plany na przyszłość. Złożyliśmy mu życzenia owocnej pracy dla dobra lokalnej społeczności.

Mamy nadzieję, że lektura artykułu pozwoliła Czytelnikom lepiej zrozumieć tę ważną zmianę personalną w szeregach Państwowej Straży Pożarnej na terenie Torunia.

Najczęściej zadawane pytania

Nowym komendantem miejskim PSP w Toruniu został bryg. Sławomir Grudziński - doświadczony strażak z wieloletnim stażem, posiadający wykształcenie wyższe inżynierskie w dziedzinie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego.

St. bryg. Sławomir Reszkowski nieprzerwanie kierował toruńską komendą przez 20 lat. Był komendantem od 2004 do 2024 roku, po czym odszedł na zasłużoną emeryturę.

Odznaczenie to przyznano mu w uznaniu za wieloletnią, nienaganną służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej i istotny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego regionu.

St. bryg. Reszkowski jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, studiów magisterskich na kierunku pedagogika oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Ukończył również szereg studiów podyplomowych.

W uroczystości wziął udział m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski, który ciepło podziękował Reszkowskiemu za wieloletnią współpracę i życzliwe relacje z miejskim samorządem.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
  2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
  3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
  4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
  5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora

Kino to moja pasja od zawsze, a na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy filmowych fabuł i ciekawostki ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.