Mężczyzna groził przechodniom nożem i młotkiem w Warszawie. Miał ślady po bójce.

Mężczyzna groził przechodniom nożem i młotkiem w Warszawie. Miał ślady po bójce.
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora04.01.2024 | 7 min.

Funkcjonariusze straży miejskiej w Warszawie interweniowali w sprawie agresywnego mężczyzny, który zaatakował nożem i młotkiem przechodniów. 32-latek był pijany i niebezpieczny - groził, że kogoś zabije. Mimo obecności strażników wciąż zachowywał się agresywnie. Mężczyzna miał również na twarzy ślady po bójce, w której brał udział. Ostatecznie agresor został obezwładniony i w kajdankach przekazany policji.

Funkcjonariusze obezwładnili agresywnego mężczyznę

Wczoraj rano stołeczni strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o agresywnie zachowującym się mężczyźnie, który atakował przechodniów na ulicy. Jak wynikało ze zgłoszenia, napastnik był uzbrojony w nóż i młotek, a przerażeni mieszkańcy musieli uciekać z jego drogi. Dodatkowo mężczyzna miał już wcześniej uderzyć inną osobę pałką.

Po przybyciu patrolu na miejsce, podjęto interwencję na tyłach pobliskiego bloku. Okazało się, że sprawcą był 32-letni mieszkaniec tego budynku. Mimo obecności funkcjonariuszy nadal zachowywał się bardzo agresywnie - krzyczał i groził, że kogoś zabije. Na twarzy miał też ślady wcześniejszej bójki.

Strażnicy nakazali mężczyźnie odrzucić niebezpieczne narzędzia i obezwładnili go. Następnie w kajdankach przekazali policji. Jak się okazało, awanturnik był pijany, co tłumaczyło jego zachowanie. Cała sytuacja na szczęście zakończyła się bez ofiar.

Przyczyny incydentu

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna pił alkohol ze znajomym, po czym doszło między nimi do kłótni i bójki. Prawdopodobnie wtedy też powstały obrażenia na jego twarzy. Nie wiadomo dokładnie, co wywołało agresję 32-latka, ale najpewniej miało to związek z wcześniejszym spożywaniem alkoholu.

Incydenty z udziałem pijanych osób niestety zdarzają się nagminnie. Alkohol często prowadzi do utraty hamulców i niepohamowanej agresji. Dlatego należy pić z umiarem i unikać nadmiernego spożycia, które obniża świadomość konsekwencji własnych czynów.

Mężczyzna zaatakował przechodniów nożem i młotkiem

Jak wynika ze zgłoszenia, które otrzymali rano strażnicy miejscy, 32-letni mężczyzna zaatakował przy użyciu niebezpiecznych narzędzi kilku przechodniów. Był uzbrojony w nóż oraz młotek i z ich pomocą groził przerażonym mieszkańcom. Co najmniej jedną osobę miał już wcześniej uderzyć pałką.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali awanturnika na tyłach pobliskiego bloku. Wciąż trzymał w rękach nóż i młotek, odgrażając się, że zabije kogoś. Na szczęście strażnicy zdołali go obezwładnić, zanim doszło do tragedii.

Posiadanie i użycie niebezpiecznych narzędzi do zaatakowania drugiej osoby jest przestępstwem. Tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się uniknąć ofiar wśród przechodniów.

Przemoc z użyciem niebezpiecznych narzędzi

Ataki z użyciem niebezpiecznych narzędzi, takich jak noże czy pałki, są bardzo niebezpieczne. Łatwo mogą prowadzić nie tylko do obrażeń, ale i utraty zdrowia lub życia. Dlatego też surowo karane są przez prawo.

Niestety częstą przyczyną tego typu aktów agresji jest nadmierne spożycie alkoholu, prowadzące do utraty kontroli i hamulców. Dlatego tak ważna jest edukacja na temat odpowiedzialnego picia napojów wysokoprocentowych.

Czytaj więcej: świąteczne zwyczaje Polaków: choinka i rozdawanie prezentów

Agresor groził, że kogoś zabije

32-latek nie tylko był agresywny i zaatakował przechodniów niebezpiecznymi narzędziami. Odgrażał się również zgromadzonym na miejscu strażnikom miejskim i policjantom, że zabije kogoś.

Groźby karalne są poważnym przestępstwem, zwłaszcza gdy padają z ust osoby uzbrojonej w niebezpieczne narzędzia. Tylko dzięki profesjonalizmowi i opanowaniu funkcjonariuszy, udało się sprawcę obezwładnić i nie dopuścić do eskalacji przemocy.

Mężczyzna w kajdankach trafił na komisariat, gdzie oczekiwał na dalsze czynności. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności za atak na przechodniów i stawianie oporu policjantom.

„Groźby karalne są poważnym przestępstwem, zwłaszcza gdy padają z ust osoby uzbrojonej w niebezpieczne narzędzia”

Funkcjonariusze interweniowali na tyłach budynku

Mężczyzna groził przechodniom nożem i młotkiem w Warszawie. Miał ślady po bójce.

Patrol strażników miejskich po przybyciu na miejsce podjął interwencję na tyłach bloku przy ulicy Kirasjerów, skąd dobiegały krzyki. To właśnie tam zastali 32-letniego mieszkańca tego budynku, który okazał się sprawcą całego zajścia.

Mężczyzna wciąż był agresywny, trzymał w rękach niebezpieczne narzędzia i groził przechodniom pozbawieniem życia. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało się go obezwładnić i rozbroić, zanim doszło do tragedii.

Zasady interwencji wobec agresywnych osób

Strażnicy miejscy i policjanci są regularnie szkoleni w zakresie radzenia sobie z agresywnymi osobami. Obowiązują ściśle określone procedury postępowania, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno napastnikowi, jak i funkcjonariuszom oraz przechodniom.

 • Przede wszystkim należy ocenić poziom zagrożenia i wezwać posiłki, jeśli to konieczne.
 • Następnie prowadzi się negocjacje i podejmuje próbę uspokojenia napastnika.
 • Ostatecznie, gdy inne metody zawodzą, dokonuje się obezwładnienia siłowego.

Działania funkcjonariuszy były w tym przypadku wzorcowe i pozwoliły na szybkie opanowanie niebezpiecznej sytuacji oraz zatrzymanie agresora.

Awanturnik był nietrzeźwy i agresywny pomimo obecności strażników

32-letni mężczyzna, który zaatakował przechodniów, był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Miał też na twarzy ślady po niedawnej bójce, w której brał udział. Biorąc pod uwagę późniejsze zachowanie, była to zapewne awantura pod wpływem alkoholu.

Obrażenia na twarzy Agresywne zachowanie
Ślady po bójce Groźby karalne
Nietrzeźwość Atak na przechodniów

Co gorsza, mimo obecności patrolu strażników miejskich, nadal zachowywał się agresywnie. Krzyczał, wygrażał i groził pozbawieniem życia, próbując stawiać opór. Gdyby nie profesjonalna i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy, mogłoby dojść do tragedii.

To kolejny przykład, jak alkohol może prowadzić do nieakceptowalnych i niebezpiecznych zachowań. Dlatego tak ważna jest edukacja i promowanie odpowiedzialnego spożywania napojów wysokoprocentowych.

Mężczyzna trafił w kajdankach do policji

Po obezwładnieniu i rozbrojeniu agresora, strażnicy miejscy założyli mu kajdanki i przekazali pod opiekę policji. Funkcjonariusze z komisariatu przetransportowali go na dalsze czynności.

32-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje. Najprawdopodobniej będzie sądzony za:

 • atak na funkcjonariuszy
 • stawianie oporu podczas zatrzymania
 • atak i groźby karalne wobec przechodniów
 • posiadanie i użycie niebezpiecznych narzędzi

Za takie przestępstwa, zwłaszcza gdy są popełnione pod wpływem alkoholu, sąd może orzec nawet kilka lat pozbawienia wolności. Miejmy nadzieję, że będzie to dla sprawcy surowa lekcja i nauczka na przyszłość.

Podsumowanie

Opisane wydarzenie pokazuje, jak niebezpieczna i nieprzewidywalna może być osoba będąca pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy 32-latek bez powodu zaatakował przechodniów niebezpiecznymi narzędziami, stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia. Na szczęście dzięki profesjonalnej i zdecydowanej postawie strażników miejskich udało się zapobiec tragedii i obezwładnić agresora.

Incydent pokazał także, jak ważne jest odpowiednie przeszkolenie służb porządkowych. Prawidłowe procedury pozwoliły sprawnie opanować sytuację i uniknąć eskalacji przemocy. Całe zdarzenie powinno być przestrogą przed nadużywaniem alkoholu, który często prowadzi do tak niebezpiecznych i skrajnie agresywnych zachowań.

Miejmy nadzieję, że 32-latek poniesie konsekwencje swojego czynu, a inni wyciągną z tego wnioski. Być może dojdzie również do zmian prawnych, zaostrzających kary za przestępstwa popełnione pod wpływem alkoholu. Jest to problem dotykający wielu osób i wymagający podjęcia zdecydowanych działań na szczeblu państwowym.

Podsumowując - opisane zdarzenie obnażyło konieczność walki z nietrzeźwością w miejscach publicznych, jak również edukacji na temat odpowiedzialnego spożywania alkoholu. Tylko w ten sposób, przy zaangażowaniu wszystkich instytucji i obywateli, można zmierzyć się z plagą pijanych incydentów i zapobiec ich negatywnym skutkom.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Komedie akcji z Dwaynem Johnsonem - od Szybkich i wściekłych po Jumanji
 2. Prawda ukryta w cieniu: Analiza filmu o katastrofie smoleńskiej
 3. Zderzył się z ciężarówką, próbując zabić żonę. Wyrok w głośnej sprawie.
 4. Zakaz sprzedaży fajerwerków? Biolog z Wrocławia wyraził swoje zdanie
 5. Wigilia harcerska i zlot bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach z Grinchem w tle
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Lidia Sikora
Lidia Sikora

Kino to moja pasja od zawsze, a na tym blogu znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy filmowych fabuł i ciekawostki ze świata rozrywki. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

NewsyGdzie obejrzeć Grammies? Kiedy i o której godzinie?

Odkryj najważniejsze wydarzenie muzyczne roku! Gala rozdania nagród Grammy, już po raz 66., odbędzie się 4 lutego 2024 roku. Transmitowane z Los Angeles, zgromadzi największe gwiazdy sceny muzycznej, walczące o prestiżowe statuetki. W Polsce niestety nie będzie transmitowana w telewizji, ale fragmenty gali można będzie obejrzeć online. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzeć ceremonię rozdania Grammy 2024.